Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 10:03, 12 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
07_Rene napisał(a)
Olu, imponująca kolekcja róż
Pastella taka wypasiona Moja, kupiona jesienią, ma tylko jedną łodyżkę z 3 pączkami - skromniutko. Jest pięknie u Ciebie. Jak ogród dojrzeje będzie jak w niebie

Powiedz mi jak dbasz o swój sad? Robisz jakieś opryski profilaktyczne? ekologicze? chemiczne? U mnie tylko 5 drzewek, ale strasznie chorują... kędzierzawość moreli, rdza gruszy, do tego mszyca. Psikałam wiosną miedzianem i nic.... W ubiegłym roku było to samo.


Reniu, pierwszy raz zrobiłam profilaktyczne opryski w tym roku. Miedzian i promanal. Niestety, mszyce i tak szaleją, wszędzie, więc promanal okazał się tym razem nieskuteczny, choć starałam się przestrzegać zasad oprysku. Chorób na razie żadnych nie widzę, zobaczymy jak dalej będzie.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 10:05, 12 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Co do oprysku- nie szaleje jakoś ekologicznie, jeżeli chodzi o rośliny ozdobne (warzywnika nie pryskam chemią , a na koper na mszyce zrobię coś eko) nie zrobiłam jednak wczoraj tej mikstury z olejem - jak się okazuje i dobrze, psiknęłam znów decisem.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Tess 10:14, 12 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12190
kosolka napisał(a)

Tessiu, czyli da się mieć tak pięknie jak u Ciebie bez planowania i przemysliwania?

Trochę przemyśliwam, ale więcej przesadzam Jak nie pasi, idzie gdzie indziej.

kurcze, czytam o tym oleju, że się nie powinno... A ja popryskałam tą propagowaną na forum miksturą z olejem...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kosolka 10:19, 12 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Stwierdzam już teraz, gdy mam już glowny zarys kilku rabat, że przesadzanie, czyli metoda prób i błędów jest najlepsza O ile nie ma się oczywiście gotowego projektu.
Jeszcze co do oprysku z olejem- no i wynika z tego, że zanim się coś zrobi, trzeba sprawdzić w kilku źródłach jednak... I forum bywa zawodne.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
laurowisnia 13:32, 12 cze 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziewczyny, jeśli chodzi tylko o mszyce to wystarczy sam ocet z kroplą ludwika, jak jest ich dużo to trzeba powtórzyć.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
MissJellyfish 16:10, 12 cze 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
Witajcie
Jesli chodzi o mszyce to wybrobowalam wiekszosc ekologicznych metod i od roztworu z ludwiekiem padly mi roze, ale swietnie dziala wywar z czosnku.
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
MissJellyfish 16:11, 12 cze 2015


Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 73
A i milstura z olejem, a wlasciwie gotowa mikstura natualnych oleji eko kupiona w ogrodniczym u mnie nie podzialala mimo wielokrotnego psikania.
____________________
Miniaturowa miejska oaza Ani
kosolka 16:22, 12 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
laurowisnia napisał(a)
Dziewczyny, jeśli chodzi tylko o mszyce to wystarczy sam ocet z kroplą ludwika, jak jest ich dużo to trzeba powtórzyć.


A ocet nie zniszczy roślin?? Przecież czytałam ze z powodzeniem można nim niszczyć chwasty zamiast roundupu...
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 16:22, 12 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Aniu Jellyfish- witam u mnie
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 16:28, 12 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Bonica
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies