Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Widowiskowe trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Widowiskowe trawy

Sebek 23:48, 17 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W zasadzie już powinna - te co wysyłał Mariusz chyba Zbyszkowi już się zieleniły - liście przytnij co są brzydkie od razu. U mnie np. red baron nie rusza.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 07:26, 18 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Sebek, jak zawsze niezawodny
Będę obserwowac tę moją Carex Buchananii , mam ją posadzoną w kilku miejscach ale nigdzie nie widzę, żeby cos nowego wypuszczała za to Red Baron wypuszcza coraz więcej czerwowanych "szczypiorków", niektóre miskanty też wyraźnie się budzą.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 07:53, 18 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten Carex ogólnie wygląda jakby był ususzony, więc się nie martw. Jeśli zmarzł będzie to widać, ale teraz jeszcze za wcześnie na wyrokowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 14:57, 18 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gardenarium napisał(a)
Ten Carex ogólnie wygląda jakby był ususzony, więc się nie martw. Jeśli zmarzł będzie to widać, ale teraz jeszcze za wcześnie na wyrokowanie


No właśnie, przez cały rok wygląda jak suszona trawka. To chyba niepotrzebnie wyrwałam się z sekatorem i zcięłam, no trudno, będę obserwować, czy coś nowego wypuści. W najgorszym razie zastąpię go Red Baronem, mam wrażenie, że dobrze mu na tych moich piaskach.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 19:40, 21 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Byłam dzisiaj na Targach w Szczecinie a tam stoisko miał nasz forumowy spec od traw, Mariusz
Kupiłam sobie 7 sadzonek różnych traw, będą to trawy z "historią"
____________________
Nasz mały, zielony świat
bociek 17:52, 22 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
U mnie poza trzcinnikiem, kostrzewami i taka malenka jedna trawka reszta spi i ani mysli sie wychylac. Moze u Hakone jedno zdziebelko wyszlo, ale i tak lenistwo straszne
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
arcobaleno 20:05, 22 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
o kurczęęęę Przegapiłam te targi a własnie trawy potrzebuję U nas w szkółkach jeszcze nie wystawiają..
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Jagna 19:04, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
nie wiem czy ta bedzie widowiskowa ale może wiecie co to zacz?



Dostałam 3 szt i nic o niej nie wiem.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
mnbv 12:57, 10 maj 2012

Dołączył: 29 wrz 2011
Posty: 33
Gardenarium napisał(a)
(...) Sporobolus heterolepis.

Podobno jej wiechy wydzielają zapach przypominający popcorn. Z przyjemnością bym to sprawdził ale niestety w szkółce sprzątnęli mi ostatnie egzemplarze sprzed nosa więc jako substytut zdecydowałem się na śmiałka darniowego 'Goldtau', który co prawda nie pachnie i nie przebarwia sie jesienią ale za to ma ładniejszy kolor latem, wcześniej kwitnie i znosi mocniejsze zacienienie.
____________________
akanta 20:44, 24 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
mnbv napisał(a)

(...) Sporobolus heterolepis.

Podobno jej wiechy wydzielają zapach przypominający popcorn. Z przyjemnością bym to sprawdził ale niestety w szkółce sprzątnęli mi ostatnie egzemplarze sprzed nosa więc jako substytut zdecydowałem się na śmiałka darniowego 'Goldtau', który co prawda nie pachnie i nie przebarwia sie jesienią ale za to ma ładniejszy kolor latem, wcześniej kwitnie i znosi mocniejsze zacienienie.


Ciekawi mnie czy nie wylegają po większym letnim deszczu i czy nie rozsiewaja się gdzie popadnie?
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies