Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

milka666 16:17, 22 lip 2016


Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 139
Danusiu w jakiej odległości od tui szmaragd mogę sadzić trawy miskant morning light.
____________________
Milena nowe życie
Gardenarium 19:48, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Metr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
milka666 15:41, 23 lip 2016


Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 139
Wstawiłam zdjęcie szczepionej tui którą chcę dalej prowadzić ,wyselekcjonowałam trzy główne [czubki gałęzie ]nie wiem jak to nazwać,chcę zrobi kolejne kule nie wiem jak przyciąć poradz proszę.
____________________
Milena nowe życie
Gardenarium 19:31, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamieść zdjęcie tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai-i-niwaki

Jak się robi z cyprysika masz tutaj (z tui podobnie).

http://www.ogrodowisko.pl/watek/899-niwaki-z-cyprysika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 14:17, 24 lip 2016

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam Danusiu przymierzam się do zmiany otoczenia tarasu z różanego , b. dzikiego -na bardziej uporządkowany . Mówiąc uporządkowany mam na myśli zarówno projektowo jak i chodzi mi o to żebym ja nie musiała tak często go porządkować - choćby z płatków róż . Czy rośliny , których użyłaś w swoim ogrodzie należą do roślin , które często atakują jakieś choroby? - gł. grzybowe ? ( jak u róż). Czy może kojarzysz czy w Twoim dłłłługim wątku jest gdzieś na jakiejś stronie opis roślin , jakie posiadasz w swoim ogrodzie . Czy wszystkie nazwy trzeba wyłowić czytając wątek? Najbardziej oczywiście interesują mnie nazwy stożków , kul, i żółto czarnych pod nimi nasadzeń . Ogród oczywiście b.b.b zadbany - zazdroszczę takich możliwości I jeszcze mam pytanko , którą z hortensji ( po latach uprawy i doświadczeń ) o białych kwiatach poleciłabyś najbardziej ? ( pod róznym względem ale też takie które będą najszybciej i najdłużej zdobiły ogród ) ?
deszczowymaj 16:33, 24 lip 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj Danusiu mam pytanko...

W ogrodzie mam posadzone przetaczniki kłosowe,mam je drugi sezon (wyhodowane z nasion) urosły wysokie,prawie półtorej metra ....ale strasznie się pokładają a ich końce podnoszą się do pionu.Te łodygi które leżą na ziemi wypuszczają korzonki ...O co im chodzi ? Czemu nie chcą stać na baczność ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 10:21, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
Czy rośliny , których użyłaś w swoim ogrodzie należą do roślin , które często atakują jakieś choroby? - gł. grzybowe ? ( jak u róż). Czy może kojarzysz czy w Twoim dłłłługim wątku jest gdzieś na jakiejś stronie opis roślin , jakie posiadasz w swoim ogrodzie . Czy wszystkie nazwy trzeba wyłowić czytając wątek? Najbardziej oczywiście interesują mnie nazwy stożków , kul, i żółto czarnych pod nimi nasadzeń . Ogród oczywiście b.b.b zadbany - zazdroszczę takich możliwości I jeszcze mam pytanko , którą z hortensji ( po latach uprawy i doświadczeń ) o białych kwiatach poleciłabyś najbardziej ? ( pod róznym względem ale też takie które będą najszybciej i najdłużej zdobiły ogród ) ?


Tak, rośliny które użyłam - czyli bukszpany i cisy nie należą do łatwych w pielęgnacji, zwłaszcza w tak ciasnym i osłoniętym murem ogrodzie.

Bukszpany atakuje groźny grzyb Cylindrocladium buxicola, co zmusza mnie do wymiany częściowej albo w gorszych latach - większości kul. Czasem jest ok, ale to zalezy od pogody w danym roku. Mokra i niewysychające bukszpany to na 100% grzyb. Niestety nie jest to tania inwestycja.

Z cisami lepiej, ale one znowu są atakowane przez miesecznika.

W swoim ogrodzie użyłam Buxus sempervirens i Taxus media oraz Taxus baccata.
Pozostałe to Rhododendron 'Cunningham's White' i jakieś inne. mniejsze (R.yakushimanum), ale też kwitnące na biało.

Pachysandra, Fagus, Ginkgo biloba, Prunus cerasifera 'Nigra'.

Byliny i trawy zmieniają się jak w kalejdoskopie, bo to ogród pokazowy, a więc wszystko musi być w doskonałej kondycji. Po zimie, w zależności od ich przemarzania wymieniam wszystko, albo część. Carex w zasadzie u mnie wymarza, każdy. W jednorodnych nasadzeniach musisz wszystko uzupełniać, aby nie było dziur.

Hortensja 'Limelight'.

To drogi i pracochłonny ogród. Rośnie w nim 351 topiarów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:24, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
deszczowymaj napisał(a)
Witaj Danusiu mam pytanko...

W ogrodzie mam posadzone przetaczniki kłosowe,mam je drugi sezon (wyhodowane z nasion) urosły wysokie,prawie półtorej metra ....ale strasznie się pokładają a ich końce podnoszą się do pionu.Te łodygi które leżą na ziemi wypuszczają korzonki ...O co im chodzi ? Czemu nie chcą stać na baczność ?


Mogą mieć za mokro, za cieniście i za żyzną ziemię. Na lekkiej będą rosły niższe i bardziej wytrzymałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:01, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/458-ogrod-preriowy-spotkanie-z-natura

Uprzejmie proszę o komentarze

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:05, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziś nasz ogród jest scenerią dla sesji zdjęciowej gwiazdy Doroty Gardias. Wywiad ukażę się w piśmie "Skarb". Mam nadzieję, że ogród "podoła" wyzwaniu, bo cięcie było ostre w sobotę. 7 osób pracowało na taki wygląd bukszpanowego dzisiaj

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies