Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Filemon24 20:45, 20 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Danusiu dzięki za odpowiedź jak będziesz miała chęć to zajrzyj do mnie, ciekawa jestem co ty o tym sądzisz bo u mnie w wątku taka dyskusja powstała co o stylu ogrodu
____________________
aga_szsz 22:44, 20 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Danusiu, zerknij prosze do mnie na 303 str. mam mega problem z rabata, potrzebuje fachowej rady i innego spojrzenia, kombinuje jak kon pod gorke i nic mi tam nie wychodzi
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3976-minimalizm-z-odrobina-romantycznosci?page=303#post_6
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
mateuszmichn 12:14, 21 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Danusiu pozdrawiam i podziwiam cały czas. U kogo jak u kogo ale u ciebie musi być pięknie
Wszystko tak do siebie pasuje, takie zadbane. Nie wiem jak ty to robisz
____________________
Mój mały zakątek
Hortensja 14:47, 21 cze 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Pozdrawiam niedzielnie,

Nie było mnie zaledwie tydzień i musiałam nadrobić 40 stron
Mam w związku z tym kilka pytań wieć uprzejmnie proszę o cierpliwość.

czy oset o którym mowa to ten który widuje na co dzień przez okno czyli "łąkowy"? za płotem mam dużo takich osecików, może je zaadoptuje do swojego ogrodu?

druga sprawa która mnie nurtuje, to brak Hortensji "Limelight' w ogrodzie. co się z nią stało?? to dla mnie hortensja "legenda". Danuś czy Ty wiesz że ja zainspirowana tą właśnie hortensją kupiłam do odgrodu 25 hortensji bukietowych? i wcale nie żałuje, biegam z konewką i czekam aż zakwitną

doczytałam też że masz odmianę "Phantom" w donicy. Czy ziemia do iglaków + próchnica wystarczą żeby hortensja ładnie rosła?

i ostatnie:
chyba zachorowałam na Jaśminowca..... Danusiu Ty nie masz pojęcia ile mój ogrod CI zawdzięcza choc nie mam swojego wątku (nie nadążam z czasem). jestem na forum czytam i uczę się. myślę że taich ukrytych wielbicieli ogrodowiska jest tutaj więcej

Pozdrawiam i dziekuję
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Milka 15:51, 21 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Po liczbie wyświetleń tego watku, nie ma co do tego watpliwosci macham niedzielnie, ogrod w odstawce, znecam się nad domem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
dorciabe 18:45, 21 cze 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gardenarium 22:16, 21 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kochani, pracuję daleko od domu..prawie mnie nie ma i tęsknię za pracą w ogrodzie.
Dzisiaj chociaż pozamiatałam na ulicy płatki. Ale róże nadal są bajkowe, a jedna opanowała całą koronę wiśni. Niesamowicie to wygląda, wielka różana kula biała z różowymi pączkami.

Jestem mega dumna, że taki mam raj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:20, 21 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensja:

czy oset o którym mowa to ten który widuje na co dzień przez okno czyli "łąkowy"? za płotem mam dużo takich osecików, może je zaadoptuje do swojego ogrodu?


Nie , zupełnie nie, to Cirsum rivulare 'Atropurpureum'

druga sprawa która mnie nurtuje, to brak Hortensji "Limelight' w ogrodzie. co się z nią stało?? to dla mnie hortensja "legenda". Danuś czy Ty wiesz że ja zainspirowana tą właśnie hortensją kupiłam do odgrodu 25 hortensji bukietowych? i wcale nie żałuje, biegam z konewką i czekam aż zakwitną

Hortensji brak jedynie nad stawem, poszła do ogrodu z wodospadem.. reszta jest a nawet ilość hortensji się powiększyła

doczytałam też że masz odmianę "Phantom" w donicy. Czy ziemia do iglaków + próchnica wystarczą żeby hortensja ładnie rosła?

Tak wystarczą.

i ostatnie:
chyba zachorowałam na Jaśminowca..... Danusiu Ty nie masz pojęcia ile mój ogrod CI zawdzięcza choc nie mam swojego wątku (nie nadążam z czasem). jestem na forum czytam i uczę się. myślę że taich ukrytych wielbicieli ogrodowiska jest tutaj więcej


Dziękuję, wiem że takich ludzi jest wiele piszą do mnie maile Dzisiaj wąchałam jaśminowce, są niesamowite, dokupiłam kolejne dwa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:22, 21 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mateuszmichn napisał(a)
Danusiu pozdrawiam i podziwiam cały czas. U kogo jak u kogo ale u ciebie musi być pięknie
Wszystko tak do siebie pasuje, takie zadbane. Nie wiem jak ty to robisz


Jeśli się raz zrobi do końca i efekt człowieka satysfakcjonuje, to już w zasadzie trzeba tylko dbać systematycznie. Potem nie ma tyle pracy, ale jak ciągle robi się przewałkę- to wtedy sporo roboty i nie ma końca.

Ja już mam za sobą rewolucje, choć jakaś może jeszcze jest w planach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mateuszmichn 23:12, 21 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Gardenarium napisał(a)


Jeśli się raz zrobi do końca i efekt człowieka satysfakcjonuje, to już w zasadzie trzeba tylko dbać systematycznie. Potem nie ma tyle pracy, ale jak ciągle robi się przewałkę- to wtedy sporo roboty i nie ma końca.

Ja już mam za sobą rewolucje, choć jakaś może jeszcze jest w planach


Święta racja, ja dopiero zaczynam więc u mnie ciągle jest coś do roboty.
Pozdrawiam i zapraszam na mój wątek i proszę o rady
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies