Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 06:57, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Flower1 napisał(a)
A mi się te kule bardzo podobały..ale czasami przychodzi czas na zmiany.


Mnie sie u mnie podobają, jeszcze nie zniknęły Na razie myślę Jak zgromadzę inne dodatki - będę wtedy dopiero decydować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:01, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
eee_taam napisał(a)




...a takie rzeźby ..to już byle kto nie skopiuje....no i jeszcze trzeba mieć materiał odpowiedni

trend antyczno-rzeźbiarski mnie ciekawi


Rzecz wynaleziona, stara, jest jedyna w swoim rodzaju, w dodatku nagryziona zębem czasu, z mchem, porostami, takiej się nie kupi a skopiowac się nie da. Rzeczy wyjątkowe są nie do podrobienia, dlatego ogrody gdzie one się znajdują, są wyjątkowe, nie do powtórzenia.

Wczoraj spędziłam sporo czasu na szukaniu miejsc w Anglii, gdzie można je wyszukiwać. Mam parę adresów i kiedyś zaplanuję objazdówkę, ale wtedy to tylko busem Szkoda by było czegoś nie zabrać. Ostatnio widziałam super zegar słoneczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:06, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzenka, nowe trawki na dachu w zeszłego roku, wszystko po staremu, nic nie przybyło, tylko te zielone turzyce w donicach przyjechały w marcu.

To Carex oshimensis 'Evergreen', jest bardzo ciemnozielona, jak cis, ale kłosy ma brązowe i moim zdaniem trzeba je usuwać, bo wygląda na usychającą.

Widziałyśmy się z Robaczkiem na Chelsea Flower Show i w Rosarium. My z Hanią poszłyśmy wybierać róże, a oni na pole... które my z kolei wczesniej zaliczyłyśmy. Oprowadzał nas osobiście - właściciel, zrywając co jakiś czas kwiat róży Bardzo to było miłe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:14, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
violinek napisał(a)
Foty " rasowe " jest pieknie ....zaintrygowala mnie hortka Pinky ...tez ja mam .i nie wiedzialam , ze jest z grupy piennych ..i co teraz ..budowac podpory ? ..moja ma rok i 1 m. wysokosci


Ona nie jest z grupy piennych, po prostu każdą hortensję można tak wyprowadzić. Wczoraj widziałam Phantom wysokości 2 m co najmniej, ładne drzewka, nawet się zastanawiałam gdzie by zmieścić, ale nie dało się.

Pieniek jest grubszy niż gałęzie i drzewko trzeba przywiązać do kija np. od grabi czy miotły. Pierwsza pienna hprtensja jaką mam to Limelight, a ta Pinky jest druga. Pozostałe Limelight wyprowadziłam na wysokie, nad mur, ale drzewkami nie są
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
07:18, 22 lip 2015
Gardenarium napisał(a)


Rzecz wynaleziona, stara, jest jedyna w swoim rodzaju, w dodatku nagryziona zębem czasu, z mchem, porostami, takiej się nie kupi a skopiowac się nie da. Rzeczy wyjątkowe są nie do podrobienia, dlatego ogrody gdzie one się znajdują, są wyjątkowe, nie do powtórzenia.

Wczoraj spędziłam sporo czasu na szukaniu miejsc w Anglii, gdzie można je wyszukiwać. Mam parę adresów i kiedyś zaplanuję objazdówkę, ale wtedy to tylko busem Szkoda by było czegoś nie zabrać. Ostatnio widziałam super zegar słoneczny.


najlepiej artystę do ogrodu zaprosić ..coś napewno ciekawego zaproponuje ...kosztowne .....ale...jedyne

a we Francji takie rzeczy ponadczasowe chyba też można znależć? (nie wiem nie szukałam ale moze ktoś wie)
Gardenarium 07:25, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
We Francji na pewno, moja głowa jest z Francji, ale tam nie wybieram się. Bardziej Anglia jest mi bliska. Artystę? nie, ale gdybym znalazła owszem, mam ogrody z rzeźbami Myjaka, ale wtedy nie będzie wyjątkowo jednak. Bardziej idę w rzeczy sprzed 100 lat Narzędzie też mam takie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 07:40, 22 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Matko jak przepięknie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Pszczelarnia 08:06, 22 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusia, Ty byłaś raczej w Rosarium, chyba niż w Rozarium? Rozarium nie ma pół różanych z właścicielem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 08:12, 22 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
iwonadm napisał(a)
Piękne ujęcia figura tajemnicza i niesamowita. Z Artemisa z pewnością będziesz zadowolona jest piękny i długo kwitnie.



Iwono, to jest ta Artemis. Nie ten Artemis. Pod każdym względem rodzaj żeński.

I zaczyna kwitnienie później (tak jest u mnie) niż inne róże i to ważna cecha.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nawigatorka 08:14, 22 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Pszczelarnia napisał(a)



Iwono, to jest ta Artemis. Nie ten Artemis. Pod każdym względem rodzaj żeński.

I zaczyna kwitnienie później (tak jest u mnie) niż inne róże i to ważna cecha.

A ja uznałam to za celowy zwrot a nie niewiedzę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies