Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 13:23, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
waldek727 napisał(a)

A co sobie rapujesz?


Nie rapuję, bo nie umiem. Skłony zaś odstawiam i przysiady, co bardziej na gimnastykę wygląda niż rapowanie Zachodzę w głowę, że tak się kurzy, grafitowo-czarna podłoga w kuchni szybko blednie, musowo wycierać często bo siwa się robi. A ja w domu aż taką pedantką nie jestem, bardziej lubię sprzątanie w ogrodzie, do upadłego. Potem leżaczek albo ławka i gapienie się w wodę.

magdaw napisał(a)
Danusiu ,

Czy w skrajnym ryzyku (jest odwilż) mogę posadzić jeszcze do donicy tulipany i zadołować na wiosnę? Dopiero przyszły tuż przed mrozami nie zdążyłam... ja też już chcę wiosnę.


Tulipany powinny się przed zimą zakorzenić. Może zrobić tak?
wykopać dół, bo jak zmrozi, to nie wykopiesz.
Posadzić tulipany do donic i na 2 tyg. do ciepłego, znaczy normalnego garażu. Podlewać bo w suszy nie wypuszczą korzeni. Po 2 tyg. zadołować pod ziemią donice, bo mróz inicjuje kwitnienie. Bez mrozu nie zakwitną wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:33, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
Hortensja napisał(a)


czy świerk serbski to to samo co syberyjski?
ostatnio pan leśniczy próbował mnie przekonać że nie istnieje takie drzewo jak świerk serbski


To nie to samo. To dwa różne gatunki świerków.

Świerk serbski (Picea omorika) jak najbardziej istnieje, pan leśniczy nie douczył się w szkole czy sam, a powinien. Troszkę wstyd. Zatrzymał się gdzieś...

Świerk syberyjski (Picea obovata) mało znany, w naturze rośnie na Syberii, w tajdze, u nas nielicznie występuje, a w ogrodach nikt go nie sadzi, bo wyrasta zbyt wielki.
Ja nie sadziłam w każdym razie. Nawet w szkółkach nie widziałam,bo kto by to kupił? Nikt. Więc nie produkują.

Faktem jest, że różni ludzie nie wiedzą, że są takie dwa gatunki, często je myląc z niewiedzy. Po amatorach można się tego spodziewać, ale po zawodowcu? Nie. Na all czy innych portalach często widzę takie oferty, gdzie sprzedający mylą te nazwy tak naprawdę nie wiedząc, co sprzedają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:26, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
Mają wszyscy śnieg? Mam i ja






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:27, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 17:58, 06 sty 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
nie snieg tylko cukier puder
bajkowo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Agania 18:04, 06 sty 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26056
Ta zima ma u Ciebie tyle kolorów i nawet jest błyskotka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
magdaw 18:12, 06 sty 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)


Tulipany powinny się przed zimą zakorzenić. Może zrobić tak?
wykopać dół, bo jak zmrozi, to nie wykopiesz.
Posadzić tulipany do donic i na 2 tyg. do ciepłego, znaczy normalnego garażu. Podlewać bo w suszy nie wypuszczą korzeni. Po 2 tyg. zadołować pod ziemią donice, bo mróz inicjuje kwitnienie. Bez mrozu nie zakwitną wiosną.


Danusiu a czy może być nieogrzewany garaż bez okna? Bo do wyboru mam tylko jeszcze pomieszczenie gospodarcze temp ok 14 stopni ale też bez okna...
U mnie ma być teraz ok -1 w nocy do ok +4 w dzień
dziękuję M
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
bozga 18:22, 06 sty 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
No to teraz pozostaje nam się licytować kto ma więcej Piękne widoczki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Basilikum 18:46, 06 sty 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
bozga napisał(a)
No to teraz pozostaje nam się licytować kto ma więcej Piękne widoczki

Jak to kto, ja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 19:17, 06 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
magdaw napisał(a)


Danusiu a czy może być nieogrzewany garaż bez okna? Bo do wyboru mam tylko jeszcze pomieszczenie gospodarcze temp ok 14 stopni ale też bez okna...
U mnie ma być teraz ok -1 w nocy do ok +4 w dzień
dziękuję M


Tak. 14 stopni to dobra temperatura.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies