Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 09:48, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem kto to wypisuje Miałam takie rozplenice już 20 lat temu w ogr. w stylu angielskim, zanim założyłam Ogrodowisko Pielęgnowaliśmy ten ogród, swoje doświadczenia przekazałam, co z nimi robiłąm i były coraz bardziej okazałe.

Co prawda w tym roku czasem ktoś napisał na O. " a po co je wiązać" i tak dalej..ale ja wiem swoje i wiążę. Potem w kwietniu na wiosennej konserwacji ścinam. I żyją.

Nie sadzić na miejscu podmokłym, sadzić na wzniesieniu, wiązać snopek jesienią, żeby środek kępy był chroniony i koniec. To łatwe w uprawie rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia 10:06, 12 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Dziękuję twoja opinia jest dla mnie najważniejsza. Właśnie na ciepłych wzniesieniach chcę ją posadzić w dużych grupach i połączyć z werbeną. Czy teraz mam kupić nasionka werbeny i je wysiac w domu?
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 10:46, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, ale tyle osób rozsyła, ja też rozsyłałam Nie kupuj, zerknij w wątki "oddam".

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 11:15, 12 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
to może ja dorzucę też jedno moje pytanie, czy poszukując czegoś niewysokiego iglastego i zielonego, mogę posadzić jodłę balsamiczną nana - w bliskich odległościach żeby rosła ładnie i gęsto?



____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 11:21, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można i nawet możesz ją w marcu-kwietniu zanim zacznie puszczać - przyciąć, aby ten kompaktowy pokrój jeszcze bardziej zagęścić i zrobić ładną kulę. Ale nie zaraz po posadzeniu tylko jak już się dobrze zadomowi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 11:26, 12 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
dziękuję za odpowiedź, bo szukałam zastępstwa dla jałowców które rosną zbyt szybko i zbyt duże( pośrednie), a jałowce płożące są nie za wysokie. Na jednej rabacie planowałam umieścić z 5 berberysów admiration i tuż za nimi właśnie jodły balsamiczne nana . Niech już ta wiosna przychodzi, bo tyle pomysłów człowiekowi się rodzi w głowie i aż by się chciało je zrealizować
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 11:34, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Realizuj kobieto, będzie ładniej i emocje jakieś są O radości nie wspomnę.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 11:57, 12 lut 2016


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
oj radość jest ogromna umówiłam się już z kamieniarzem i po drugiej drodze przemyśleń i zgłębianiu wiedzy na temat materiałów używanych do tarasów- swoją przygodę z tarasem zakończyłam na kostce granitowej a wejście do domu zrobię z płyt granitowych. Teraz przyszła pora na poprawienie rabat i dodania trochę kolorowych "plam'. Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa, bo wybór jest ogromny. Nie myślałam, że cały ten proces może być taki ekscytujący...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 12:22, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamień - dobry wybór, najlepszy. Popieram, też mam i bez problemu.
Jedynym problemem może być fuga, jeśli zła - płyty poodpadają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 12:47, 12 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Danusiu zimowałam w nieogrzewanym garażu pod przykryciem z włokniny magnolię Grandiflorę, niedawno wniosłam ją do domu, podlałam, miała ładne skórzaste zielone i wydawało się żywe liście, teraz są suche. Czy to znaczy, że przemarzła?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies