Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 21:44, 01 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Japoński kącik nadal kwitnący
Domówiłam azalii, bo 4 przemarzły.





Tulipany kończą, a zaczynają czosnki.



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:47, 01 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Azalia Juanita





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Monia81 06:42, 02 cze 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8083
Ewuś kącik japoński u Was jest cudny, zawsze lubię na niego popatrzeć, pięknie azalie kwitną, jakie odmiany będziesz dosadzać? I te tulipanki wyglądają jak piwonie, super pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Ewa777 20:49, 02 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Monia81 napisał(a)
Ewuś kącik japoński u Was jest cudny, zawsze lubię na niego popatrzeć, pięknie azalie kwitną, jakie odmiany będziesz dosadzać? I te tulipanki wyglądają jak piwonie, super pozdrawiam


Powtórzę te, które tam rosną (niestety przemarzy w tym roku) - Kermesina Rose, Orlice i Canzonetta.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 21:10, 02 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
Ewa777 napisał(a)
Tarcia, tak wygląda moja kalina. Obraz nędzy i rozpaczy.


Ewa, a widać jakieś szkodniki?
Moja kalina też ma część takich poskręcanych liści. Mnie się wydaje, że mojej pąki przymarzły i te liście się takie koślawe wykluły, nowe już są ładne. Moja przemarza, musiałam przyciąć. A Twoja coś wypuszcza?
My OZE też przymarzła (nie wiem jaka to kalina).
Pozdrawiam Ewo.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joku 21:50, 02 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12305
Moja kalina angielska wygląda podobnie i tak jest niemal co roku. Jest opanowana przez mszyce, zajrzycie w te poskręcane liście. Mnie się już nawet nie chce robić oprysku. Za kilka tygodni pojawią się zdrowe liście i powinno być ok. Myślę od czasu do czasu żeby ją wywalić bo już nie mam cierpliwości.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
kasia1 07:22, 03 cze 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewa, u Ciebie już tak bujnie. Moje hortensje (bukietowe, bo ogrodową widziałaś...) dopiero startują.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 22:14, 04 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Roocika napisał(a)

Ewa, a widać jakieś szkodniki?
Moja kalina też ma część takich poskręcanych liści. Mnie się wydaje, że mojej pąki przymarzły i te liście się takie koślawe wykluły, nowe już są ładne. Moja przemarza, musiałam przyciąć. A Twoja coś wypuszcza?
My OZE też przymarzła (nie wiem jaka to kalina).
Pozdrawiam Ewo.


We wszystkich tych listkach pozwijanych są mszyce i wędrujące do nich po gałązkach mrówki
Moja wypuszcza nowe listki, ale strasznie wolno. Nie wygląda dobrze. To mój tegoroczny zakup. Na razie nie jestem z niej zadowolona.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 22:20, 04 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7892
ja pryskanie na mszyce zwlaszcza na kalinach odpuszczam. w ub. sezonie tez mialam mnostwo, zaraz pojawia sie nowe liscie i bedzie inny obraz. niestety dlatego odpuscilam juz angielskie, koreanskie. tylko japonskich nie ruszaja. u mnie wszedzie panosza sie niestety mrowki. i nic na to nie poradze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 22:23, 04 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Joku napisał(a)
Moja kalina angielska wygląda podobnie i tak jest niemal co roku. Jest opanowana przez mszyce, zajrzycie w te poskręcane liście. Mnie się już nawet nie chce robić oprysku. Za kilka tygodni pojawią się zdrowe liście i powinno być ok. Myślę od czasu do czasu żeby ją wywalić bo już nie mam cierpliwości.


Masz raję Jolu, to mszyce. Jeżeli tak wygląda kalina co roku, to chyba sobie odpuszczę. Jeszcze jej nie posadziłam i siedzi w donicy, bo nie wyg=brałam dla niej miejsca. Popryskałam raz mydłem potasowym i mszyce są tylko pojedyncze.

U mnie nie ma biedronek Nie ma komu walczyć z mszycami

Mi taki widok poskręcanych liści nie przekonuje do kaliny. Może gdyby zakwitła, byłoby inaczej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies