Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 21:44, 19 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Tylko nie odleć Bo jak cię znajdę


Gosiu, ciężko będzie, bo jak zawieje, to i mogę odlecieć
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:46, 19 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
GosiaJoanna napisał(a)
U mnie póki co opulchlaków brak ale walcze z mszycą i zielonymi gąsienicami prawie mi wszystkie orliki zjadły :/


Wczoraj na polowaniu znalazłam olbrzymią zieloną gąsienicę, która wyjadała moje prymulki! No jak mogła!
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 21:57, 19 maj 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
U mnie też dzis wieczorem zobaczyłam opuchlaka na ścianie jak na nie polujesz? I gdzie je spotykasz? Bo pewnie i mnie to czeka.....
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 00:08, 20 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
BusyBee napisał(a)
U mnie też dzis wieczorem zobaczyłam opuchlaka na ścianie jak na nie polujesz? I gdzie je spotykasz? Bo pewnie i mnie to czeka.....


Najlepiej w dwie osoby polować. Chodzimy po ogrodzie po 22.00 z latarkami. Mąż w rękawiczkach łapie delikwenta i wrzuca do słoika z wodą. Ja trzymam wtedy słoik i latarkę. Czasami zrzuca opuchlaka prosto do słoika. Łapiemy je na roślinach - najczęściej siedzą na najwyższych listkach. Są też na elewacji. Trzmielina rośnie tuż przy budynku, więc jak odegnie się gałązki, to kilka robaczków siedzi na ścianie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
bdan 08:51, 20 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ewa777 napisał(a)


Najlepiej w dwie osoby polować. Chodzimy po ogrodzie po 22.00 z latarkami. Mąż w rękawiczkach łapie delikwenta i wrzuca do słoika z wodą. Ja trzymam wtedy słoik i latarkę. Czasami zrzuca opuchlaka prosto do słoika. Łapiemy je na roślinach - najczęściej siedzą na najwyższych listkach. Są też na elewacji. Trzmielina rośnie tuż przy budynku, więc jak odegnie się gałązki, to kilka robaczków siedzi na ścianie.



Ewa a ten opuchlak taki powolny jest, że daje się złapać?
Podziwiam, ze tak Wam się chce, i to wszystkie rośliny tak przeglądacie?

A w ziemi też masz opuchlaki?
mirkaka 09:25, 20 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Widzę Ewo że każdy sposób dobry, ja po 22-gie jestem już nie na chodzie za to o poranku jak najbardziej, dlatego ja wolę patent z deseczkami. Codziennie znajduję pod nimi ok 10 szt. Ostatnio pokazały się malutkie i czarne, pewno nowa dostawa z ziemi wylazła
Gdzieś czytałam jak ktoś rozłożył jasną włókninę pod krzakiem i potrząsał nim, sporo spadło na jasny materiał i można było wyzbierać. To jakaś plaga ostatnio się zrobiła z tymi opuchlakami? U mnie pryskanie wrotyczem i podlewanie nic nie dało, będę chyba próbować dursbanem doglebowo ale ciągle się waham
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ala106 10:11, 20 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Rany, u mnie też wszędzie łażą te opuchlaki.
Chyba i ja muszę wybrać się na łowy.
Pozdrawiam.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
bdan 10:23, 20 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
mirkaka napisał(a)
Widzę Ewo że każdy sposób dobry, ja po 22-gie jestem już nie na chodzie za to o poranku jak najbardziej, dlatego ja wolę patent z deseczkami. Codziennie znajduję pod nimi ok 10 szt. Ostatnio pokazały się malutkie i czarne, pewno nowa dostawa z ziemi wylazła
Gdzieś czytałam jak ktoś rozłożył jasną włókninę pod krzakiem i potrząsał nim, sporo spadło na jasny materiał i można było wyzbierać. To jakaś plaga ostatnio się zrobiła z tymi opuchlakami? U mnie pryskanie wrotyczem i podlewanie nic nie dało, będę chyba próbować dursbanem doglebowo ale ciągle się waham


Co to za patent z deseczkami?
Ewa777 15:26, 20 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
bdan napisał(a)



Ewa a ten opuchlak taki powolny jest, że daje się złapać?
Podziwiam, ze tak Wam się chce, i to wszystkie rośliny tak przeglądacie?

A w ziemi też masz opuchlaki?


One siedzą nieruchomo na roślinie i łatwo je złapać. Jedynie jak machnie się gałązką, to spadają i udają martwe. Wtedy ciężko je znaleźć. Jeżeli chodzi o patent z deseczkami, to rozkłada się je pod rośliną na gołej ziemi bez ściółki. Opuchlaki po posiłku chowają się w kryjówki i takie deseczki są dla nich dobrym miejscem. Dlatego rano wystarczy podnieść deseczkę, a na spodniej stronie będą opuchlaki.

Przeglądamy tylko te rośliny, które miały ślady nadgryzień w tamtym roku, czyli trzmieliny, rododendrony, kloniki palmowe, krzewuszki, złotokap i forsycję.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:32, 20 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
mirkaka napisał(a)
Widzę Ewo że każdy sposób dobry, ja po 22-gie jestem już nie na chodzie za to o poranku jak najbardziej, dlatego ja wolę patent z deseczkami. Codziennie znajduję pod nimi ok 10 szt. Ostatnio pokazały się malutkie i czarne, pewno nowa dostawa z ziemi wylazła
Gdzieś czytałam jak ktoś rozłożył jasną włókninę pod krzakiem i potrząsał nim, sporo spadło na jasny materiał i można było wyzbierać. To jakaś plaga ostatnio się zrobiła z tymi opuchlakami? U mnie pryskanie wrotyczem i podlewanie nic nie dało, będę chyba próbować dursbanem doglebowo ale ciągle się waham


Deseczki też podłożyłam Stosuję dwa sposoby - chodzę wieczorami i nocami na łowy, a rano sprawdzam deseczki. Jak dotąd pod deseczkami nie znalazłam żadnego. Wczoraj wyszliśmy z mężem o północy i znaleźliśmy 11 osobników. O tym trzęsieniu rośliną też czytałam. U mnie to się nie sprawdzi, bo trzmieliny i rodki dość zwarte są i ciężko nawet pod nie podłożyć coś i potem wyjąć z zawartością. Latem też używałam wrotycza i jak tylko zakwitnie nadal będę go używać do walki. Dużo go rośnie niedaleko na łąkach Jesienią podlałam nicieniami, a wiosną grzybami. Czekam na efekt. Potrzebna cierpliwość i systematyczność
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies