Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

BusyBee 21:37, 20 maj 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)


Zastanawiam się, kiedy sąsiedzi wezwą policję Takie chodzenie po ogrodzie w nocy z latarkami jest co najmniej podejrzane

Mogą też pomyśleć, że doświetlamy rośliny, żeby lepiej rosły


No uśmiałam się z tego komentarza nasz sąsiad też patrzy i komentuje cały czas coś...teraz słyszę, że "okropny bałagan " mam na działce- taki miły jest

A tak poważnie- poczytałam o wszystkich sposobach- nigdy bym tego nie wymyśliła sama- bardzo to cenne. Które rośliny sa pogryzione- krzewuszki, rodki...żurawki też mają pogryzione liście??? muszę u siebie poszukać śladów zbrodni

w doniczkach ze szkólki znowu znalazłam larwy po ilka w doniczce...a ile ich wysadziłam jesienią- nie policzę już wietrzę kłopoty....
____________________
U BusyBee w ogródku...
Kasya 21:42, 20 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42188
Ewa777 napisał(a)


Kasiu, jeszcze wszystkich szkodników nie poznałam, więc może takie i u mnie są. Przed Ogrodowiskiem nie wiedziałam, co to opuchlaki, więc gdy taki robaczek zabłądził gdzieś do domu, to go wynosiłam do ogrodu

Dużo robaczków po ogrodzie się pałęta i nie wiem, czy to szkodniki, czy sprzymierzeńcy. Jak nie znam, to pozwalam żyć


no wlasnie..widzialam takie ladne, czerwone...a potem przeczytalam ze jedzą lilie

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
BusyBee 21:48, 20 maj 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Kasya napisał(a)


no wlasnie..widzialam takie ladne, czerwone...a potem przeczytalam ze jedzą lilie



hi hi hi a ja patrzyłam na śliczną bordową koniczynkę z żółtymi kwiatkami.... a ta zeżarła mi trawnik i zagłuszyła rabaty 3 lata z nią walczę...i nadal nie koniec...
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 22:27, 20 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
BusyBee napisał(a)


No uśmiałam się z tego komentarza nasz sąsiad też patrzy i komentuje cały czas coś...teraz słyszę, że "okropny bałagan " mam na działce- taki miły jest

A tak poważnie- poczytałam o wszystkich sposobach- nigdy bym tego nie wymyśliła sama- bardzo to cenne. Które rośliny sa pogryzione- krzewuszki, rodki...żurawki też mają pogryzione liście??? muszę u siebie poszukać śladów zbrodni

w doniczkach ze szkólki znowu znalazłam larwy po ilka w doniczce...a ile ich wysadziłam jesienią- nie policzę już wietrzę kłopoty....


Już wyżej wypisałam wszystkie rośliny, które mi pogryzły. Żurawki mam od jesieni i jeszcze są nienaruszone.

Kupiłam już kwiaty do donic, ale posadzić nie mogę, bo u nas padało większą część dnia To, że podlało ogród, to oczywiście duży plus
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:29, 20 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Kasya napisał(a)


no wlasnie..widzialam takie ladne, czerwone...a potem przeczytalam ze jedzą lilie



Kasiu, u mnie też są te czerwone ładne i zjadają mi lilie Masz jakiś sposób na nie? Ja tylko je zbieram i najczęściej pod but mi niechcący wpadają

Obejrzałam na google te Twoje naliściaki. Same nieprzyzwoite zdjęcia mają. To może one nie robią krzywdy, tylko zgorszenie sieją
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:31, 20 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
BusyBee napisał(a)


hi hi hi a ja patrzyłam na śliczną bordową koniczynkę z żółtymi kwiatkami.... a ta zeżarła mi trawnik i zagłuszyła rabaty 3 lata z nią walczę...i nadal nie koniec...


Bo my za dobre serca mamy dla tej natury

Ja moje opuchlaki uczę pływać w słoiku... jak do tej pory, żaden jeszcze nie opanował tej umiejętności
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasya 22:35, 20 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42188
Ewa777 napisał(a)


Kasiu, u mnie też są te czerwone ładne i zjadają mi lilie Masz jakiś sposób na nie? Ja tylko je zbieram i najczęściej pod but mi niechcący wpadają


mam taki sam sposob, ale u mnie to jakies pojedyncze w tym roku...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewkakonewka 22:54, 20 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Współczuję niechcianych i nielubianych stworzeń, co za plaga, jak nie ślimory, mszyce to opuchlaki.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
GosiaJoanna 09:36, 21 maj 2015


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
BusyBee napisał(a)


No uśmiałam się z tego komentarza nasz sąsiad też patrzy i komentuje cały czas coś...teraz słyszę, że "okropny bałagan " mam na działce- taki miły jest

A tak poważnie- poczytałam o wszystkich sposobach- nigdy bym tego nie wymyśliła sama- bardzo to cenne. Które rośliny sa pogryzione- krzewuszki, rodki...żurawki też mają pogryzione liście??? muszę u siebie poszukać śladów zbrodni

w doniczkach ze szkólki znowu znalazłam larwy po ilka w doniczce...a ile ich wysadziłam jesienią- nie policzę już wietrzę kłopoty....


Kasiu tu u nas na wschodzie sasiedzi sa chyba wszyscy jednakowi na mnie patrza jak na czubka jakiegoś. Ostatnio przypadkiem dowiedziałam ze mowia na mnie krzyzaczka hihi ogolnie komentuja wszystko co robie na ogrodzie
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
BusyBee 19:10, 21 maj 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
GosiaJoanna napisał(a)


Kasiu tu u nas na wschodzie sasiedzi sa chyba wszyscy jednakowi na mnie patrza jak na czubka jakiegoś. Ostatnio przypadkiem dowiedziałam ze mowia na mnie krzyzaczka hihi ogolnie komentuja wszystko co robie na ogrodzie


A Krzyżaczka z jakiej racji???:0
____________________
U BusyBee w ogródku...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies