Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Margo 08:11, 02 sie 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Potwierdzam, nalewka z rajskich jabluszek to najlepsza jaką robiłam
____________________
Gosia
Moniq 09:49, 02 sie 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Ewa777 napisał(a)


Jabłonka kwitnie na biało. O tak:



Cudnie kwitnie ta jabłonką.
Mam tez jabłonkę ozdobną ale szczepioną i kwitnie na różowa i jabłuszek jak na razie tyle co na lekarstwo

Usune zdjęcie za chwilę, wstawiam tylko poglądowo.
____________________
beskidzkie marzenie
hindsight 22:46, 02 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewuś, z cyklu dochodzeniówki mam dla ciebie jeszcze jedno zadanie tym razem dotyczy porównania MC z Diamantino. Jakbyś mogła porównać kształt płatków, bo wydaje mi się, że MC ma sporo takich jakby bardziej trójkątnych, węższych, nie zaokrąglonych. Może czubki płatków mają lekki ząbek, albo są lekko wcięte? No i listki porównaj, czy różnią się kształtem, ząbkowaniem? Ja widzę różnicę między Vanilką a Limelight. Pytam, bo usiłujemy z Mirą zidentyfikować jej NN, która prawdopodobnie jest jedną z tych dwóch. Może jeszcze kolor pędów, zwłaszcza tej niezdrewniałej części. Dasz radę?



Edit: wróciłam wlasnie z ogrodniczego. Obadałam Grandiflory. Listki szorstkie ewidentnie. Więc, Ewuś, musimy szukać dalej...

Mieli nową dostawę hortensji, tylko to są młode, silnie nawożone azotowo krzewy, które jeszcze nie mają pąków. Ale gęste i piękne. O wiele ładniejsze niż te biedaki, wymęczone 2 sezony (tak myślę) w doniczkach. Mieli m. in. SF. Kurczę, ładne są, skubane, nawet bez kwiatów. Bordowe pędy fajnie wyglądają z tymi ciemnozielonymi liśćmi (szorstkimi ) chyba zrobię sobie rządek...
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
gierczusia 11:05, 07 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewciu wresczie dotarłam bardz dziękuję za wszystko za krwawnika w szczególności
I gorące pozdrowionka dla całej Rodzinki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa777 23:01, 07 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Moniq napisał(a)


Cudnie kwitnie ta jabłonką.
Mam tez jabłonkę ozdobną ale szczepioną i kwitnie na różowa i jabłuszek jak na razie tyle co na lekarstwo


Cudną masz tę jabłonkę Rób nalewkę jak najbardziej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 23:04, 07 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
hindsight napisał(a)
Ewuś, z cyklu dochodzeniówki mam dla ciebie jeszcze jedno zadanie tym razem dotyczy porównania MC z Diamantino. Jakbyś mogła porównać kształt płatków, bo wydaje mi się, że MC ma sporo takich jakby bardziej trójkątnych, węższych, nie zaokrąglonych. Może czubki płatków mają lekki ząbek, albo są lekko wcięte? No i listki porównaj, czy różnią się kształtem, ząbkowaniem? Ja widzę różnicę między Vanilką a Limelight. Pytam, bo usiłujemy z Mirą zidentyfikować jej NN, która prawdopodobnie jest jedną z tych dwóch. Może jeszcze kolor pędów, zwłaszcza tej niezdrewniałej części. Dasz radę?



Edit: wróciłam wlasnie z ogrodniczego. Obadałam Grandiflory. Listki szorstkie ewidentnie. Więc, Ewuś, musimy szukać dalej...

Mieli nową dostawę hortensji, tylko to są młode, silnie nawożone azotowo krzewy, które jeszcze nie mają pąków. Ale gęste i piękne. O wiele ładniejsze niż te biedaki, wymęczone 2 sezony (tak myślę) w doniczkach. Mieli m. in. SF. Kurczę, ładne są, skubane, nawet bez kwiatów. Bordowe pędy fajnie wyglądają z tymi ciemnozielonymi liśćmi (szorstkimi ) chyba zrobię sobie rządek...


Dopiero wróciłam z podróży, więc poprzyglądam się Magical Candle i Damantino jutro. Spróbuję też zrobić zdjęcia porównawcze. W szkółkach będę teraz dotykać wszystkich lisków hortensji, żeby znaleźć gładkie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 23:06, 07 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
gierczusia napisał(a)
Ewciu wresczie dotarłam bardz dziękuję za wszystko za krwawnika w szczególności
I gorące pozdrowionka dla całej Rodzinki


Eluś, to mi jest bardzo przyjemnie, ze przyjęłaś całą naszą gromadkę Szkoda, że nie udało mi się namówić Ciebie na wyjazd Będę nadal próbować
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:40, 08 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Odwiedziłam Gosię, z którą spędziłam cudownych kilka dni (które za szybko minęły). Gosiu, dziękuję Ci za gościnę i za to, że jesteś moją przyjaciółką

Moje ulubione miejsca w pięknym ogrodzie Gosi







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
malgorzata_s... 19:40, 08 sie 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ewuniu śliczny ten awatarekPuuusto bez Was
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 19:56, 08 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, fajny ten nowy awatarek. Czytam, ze dopiero wróciłaś, troszkę ci zazdroszczę tych podróży, ale ja się kiedyś zawezmę i też pojadę daleko
Bardzo ładne zrobiłaś fotki Gosi ogrodu.
Wiesz, znowu mi siadł autofocus, musiałam dać aparat do naprawy...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies