Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 23:11, 31 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
hindsight napisał(a)
Ewciu, lubię, ale ogrodowe mam tylko 2, doniczkowe. Jedna to jakaś marketowa, nie umie zimować, w ogóle nie wiem, czy drewnieje. Pędy zmrożone przez pierwsze jesienne przymrozki, odbiła z dołu, trochę kwitła, ale krzak jest jakis powyginany i rzadki. Druga kupiona z miesiąc temu, ale bez kwiatów. Liczę, że będzie to Bouquet Rose, bo chyba tylko ta zimuje bez większych problemów. Na razie w doniczce, zastanawiam sie, czy nie przetrzymać jej przez pierwszązimę w garażu...

U ciebie inny klimat, u mnie zimno i wietrznie. Śliczne są i masz ich sporo.

Wiesz, postanowiłam, że moja NN to Sundae Fraise. Już wcześniej mi to chodziło po głowie, ale to coś mi nie pasowało. Ale ona jednak niewiele urosła, ze 30 cm może. Jutro zmierzę. Tylko nie wiem, jak te liście. Ale są małe, to szansa jest dam znać, jak dochodzenie


Jeżeli to rzeczywiście Sundae Fraise, to będzie to można poznać przy przebarwianiu się To bardzo ładna hortensja. Sama myślałam o niej bo nie rośnie za duża.

Ogrodową możesz przezimować w garażu. Tak robi wiele osób i to z powodzeniem

Dominiko, napisz coś o swoim ogrodzie. Dopiero zakładasz, czy masz już go od kilku lat? Co u Ciebie rośnie oprócz hortensji i dereni? Jestem bardzo ciekawa
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasiek 23:33, 31 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Jakie Ty masz piękne odmiany horci no WOW! Pewnie sierpień to Twoja ulubiona pora
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
hindsight 07:11, 01 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
U nas dziś od rana pada, wreszcie! Mam nadzieję, że porządnie popada, bo mam dość podlewania. Poleciałam obadać liście Sunday Fraise i są szorstkie! bo mam tę odmianę od niedawna, ale malutką, jeszcze nie kwitła i nie wiem, czy zakwitnie w tym roku.

Ale wczoraj przeszukałam forum i znalazłam sporo postów ze zdjęciami, nie wszędzie SF tak się przebarwiła, nawet się u kogoś przypaliła, sadzona wiosną. generalnie wiele cech się zgadza. Kształt kwiatostanu i płatków, malutkie liście (bo może to nie tylko kwestia rośnięcia w doniczce), krótkie przyrosty, wczesne kwitnienie, szeroki kształt krzewu (pędy rosną bardziej na boki, nie do góry). No i moja jakoś nie zwisa. Rozchyla się trochę na boki, ale zdecydowanie nie wisi. Co w przypadku młodej Grandiflory jest raczej niemożliwe. To teraz musimy zidentyfikować twoją

Ewo, mój ogród mam kilka lat, ale dosc ciężkie warunki, bo mieszkam wśród lak, presja chwastów ogromna, kilka razy miałam takie chwile, że postanowiłam rzucić ten cały ogród w cholerę. No i jeszcze ciężkie przygotowanie rabat, u Miry przedwczoraj wrzuciłam fotkę z moich wykopków http://www.ogrodowisko.pl/watek/5440-co-i-jak-nowicjuszka?page=118

Roślin mam sporo, drzewa owocowe, bo uwielbiamy owoce, teraz trochę przerabiam. Na pewno będę za jakiś czas wrzucać fotki z prośbą o radę

Edit: znalazłam jeszcze fotki z 21 lipca, wtedy widać było, jak się przebarwia:



Rzeczywiście szybko zaczęła różowieć, ale zapomniałam, że zrobiła się aż tak różowa i uznałam, że to nie SF. To, co było różowe jest teraz brązowe. Ale rzuciłam ją na głęboką wodę, bo pełne słońce ma cały dzień.

I większa część krzewu, zobacz, jaką krzywdę jej zrobili, tak wysoko tnąc:



Na szczęście hortensje ładnie odbijają ze starego drewna, więc za rok moja będzie niska, gęsta i śliczna

I SF starzeje się na zielono, Kasia z Bawarii wrzucała fotkę z zielonoróżowym kwiatostanem na stronie futuregarden też są zielonkawe w wazonie. No i ma lekko pachnieć i pachnie nie tak mocno (chyba), jak MC, która, jak wiozłam autobusem, to wszyscy się rozglądali , ale jak się przystawi nos, to zdecydowanie czuć zapach miodowy, dlatego pasowało mi to do Grandiflory, która tez ma delikatnie pachnieć. Dochodzenie zamknięte, cieszę się bardzo, tym bardziej, że ogromnie mi się podoba ta hortensja ze względu na jakość kwiatostanów (regularny kształt, kolory) i niski wzrost

Chcesz patyki do ukorzenienia?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zawitka 08:10, 01 sie 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Ewa jak dobrze że do Ciebie trafiłam ,bo prześledziłam rozmowę z Dominiką na temat hortek .Będę wracać i prosić o nazwy moich hortek .Pokażę u siebie i jeśli znajdziecie chwilę czasu to proszę o pomoc
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Sabina76 08:24, 01 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Ewa777 napisał(a)


Sabinko, u mnie to świeżynka. Dopiero kupiłam i wczoraj posadziłam. Nie napiszę Ci nic o niej. Musimy się bliżej poznać Krzaczki ładne mi przysłali. Chcesz zdjęcie, takiego krzaczka dopiero co przysłanego?


Poproszę

Ps. Gdzie Ty to kobieto wszystko wciskasz? Nadrobiłam lekturę u Ciebie Jak masz sprawdzony przepis na nalewkę z tych rajskich jabłuszek, to bardzo proszę. Tak sobie myślę, że mogłabym co nieco zrobić z moich z Royal Beauty. Nadadzą się?
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Margo 08:47, 01 sie 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Pięknie kwitną u Ciebie hortensje. I Diamantino super. Też kupiłam 3, ale Twoje sadzonki ładniejsze. Moje akie wybiegnięte i dość wiotkie są, no i kwitnąć nie zamierzają. To chyba przez to że jednak stały w ogrodniczym bardzo ciasno i walczyły o światło z sąsiednimi hortkami. Ale w przyszłym roku już poszaleją ☺
____________________
Gosia
hindsight 08:54, 01 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Gosiu, mogą jeszcze zakwitnąć i we wrześniu
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Ewa777 09:47, 01 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
kasiek napisał(a)
Jakie Ty masz piękne odmiany horci no WOW! Pewnie sierpień to Twoja ulubiona pora


Kasiu, w ubiegłym roku kupiłam 12 hortensji bukietowych, w tym roku 6. Wszystkie więc są dość młode. W tym roku jeszcze chyba nie pokażą całej swojej mocy Ogrodowe u mnie są dłużej i one u mnie szaleją już od lipca

Ze starszych bukietowych mam tylko 2 hortensje i one rzeczywiście pięknie wyglądają w sierpniu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:57, 01 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
hindsight napisał(a)
Poleciałam obadać liście Sunday Fraise i są szorstkie! bo mam tę odmianę od niedawna, ale malutką, jeszcze nie kwitła i nie wiem, czy zakwitnie w tym roku.

Ale wczoraj przeszukałam forum i znalazłam sporo postów ze zdjęciami, nie wszędzie SF tak się przebarwiła, nawet się u kogoś przypaliła, sadzona wiosną. generalnie wiele cech się zgadza. Kształt kwiatostanu i płatków, malutkie liście (bo może to nie tylko kwestia rośnięcia w doniczce), krótkie przyrosty, wczesne kwitnienie, szeroki kształt krzewu (pędy rosną bardziej na boki, nie do góry). No i moja jakoś nie zwisa. Rozchyla się trochę na boki, ale zdecydowanie nie wisi. Co w przypadku młodej Grandiflory jest raczej niemożliwe. To teraz musimy zidentyfikować twoją

Ewo, mój ogród mam kilka lat, ale dosc ciężkie warunki, bo mieszkam wśród lak, presja chwastów ogromna, kilka razy miałam takie chwile, że postanowiłam rzucić ten cały ogród w cholerę. No i jeszcze ciężkie przygotowanie rabat, u Miry przedwczoraj wrzuciłam fotkę z moich wykopków http://www.ogrodowisko.pl/watek/5440-co-i-jak-nowicjuszka?page=118

Roślin mam sporo, drzewa owocowe, bo uwielbiamy owoce, teraz trochę przerabiam. Na pewno będę za jakiś czas wrzucać fotki z prośbą o radę

Edit: znalazłam jeszcze fotki z 21 lipca, wtedy widać było, jak się przebarwia:



Rzeczywiście szybko zaczęła różowieć, ale zapomniałam, że zrobiła się aż tak różowa i uznałam, że to nie SF. To, co było różowe jest teraz brązowe. Ale rzuciłam ją na głęboką wodę, bo pełne słońce ma cały dzień.

I większa część krzewu, zobacz, jaką krzywdę jej zrobili, tak wysoko tnąc:



Na szczęście hortensje ładnie odbijają ze starego drewna, więc za rok moja będzie niska, gęsta i śliczna

I SF starzeje się na zielono, Kasia z Bawarii wrzucała fotkę z zielonoróżowym kwiatostanem na stronie futuregarden też są zielonkawe w wazonie. No i ma lekko pachnieć i pachnie nie tak mocno (chyba), jak MC, która, jak wiozłam autobusem, to wszyscy się rozglądali , ale jak się przystawi nos, to zdecydowanie czuć zapach miodowy, dlatego pasowało mi to do Grandiflory, która tez ma delikatnie pachnieć. Dochodzenie zamknięte, cieszę się bardzo, tym bardziej, że ogromnie mi się podoba ta hortensja ze względu na jakość kwiatostanów (regularny kształt, kolory) i niski wzrost

Chcesz patyki do ukorzenienia?


Cieszę się, że rozszyfrowałaś swoją hortensję Wszystko wskazuje na to, że to Sunday Fraise To piękna hortensja. Poobserwuj ją jeszcze do jesieni i nabierzesz pewności. Ciekawe rzeczy piszesz o tym zapachu. Muszę iść powąchać moje hortensje, bo nie wiedziałam, że pachną

Zdjęcie z wykopków obejrzałam. Skąd u Ciebie tyle kamieni? Duży masz ogród?

Patyczków nie chcę, bo mi nie udaje się ukorzenić Szkoda by było, żeby się zmarnowały. A co do cięcia, to ja też nie wiedziałam kiedyś jak trzeba ciąć i dzięki temu jedną hortensje wyprowadziliśmy na pniu Ty swoją dobrze ukształtujesz od wiosny
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:15, 01 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
zawitka napisał(a)
Ewa jak dobrze że do Ciebie trafiłam ,bo prześledziłam rozmowę z Dominiką na temat hortek .Będę wracać i prosić o nazwy moich hortek .Pokażę u siebie i jeśli znajdziecie chwilę czasu to proszę o pomoc


Halinko, zajrzę do Ciebie, ale nie wiem, czy będę umiałam pomóc Ja dopiero poznaję hortensje bukietowe. Sama mam jedną, której nie mogę rozszyfrować, a wszystko przez to, że ma zupełnie gładkie listki i nie pasuje do żadnych opisów. Widzę, że Dominika ma dużą wiedzę. Na pewno Bożenka z Hortensjady może zawsze pomóc
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies