Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy...

waldek727 21:24, 23 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jazzy napisał(a)

Może w sobotę coś podziałam

No nie mów jazz, że sama będziesz odśnieżała alejki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jazzy 21:24, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)
Ciurkadełko idealne, bardzo mi się podobają takie naturalne i ten baseniik wokoło kamienia, miodzio Taras masz piękny, marzyły mi się takie dechy z kompozytu ale cena ...
Dzięki za odwiedziny i superaśne pomysły z oliwnikiem, już postanowione. Kupuję

Cena... no właśnie, zdecydowanie za wysoka, i chyba nie przewidzielismy że aż tak nas ten taras trzepnie po kieszeni no ale już jest i niech taki zostanie do końca hihi
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 21:28, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ewkakonewka napisał(a)
Deszczowo macham leje jak z kranu

To ja tak mocno ten deszcz odpychalam, że aż do Ciebie przyszedł?
Będziesz miała busz podlany cudnie
Buziak wiśniowy
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Madzenka 21:33, 23 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kiedy sadziałaś bukszpany, ze je chcesz okrywać? Jesli dopiero teraz je sadziłaś i masz odkryty teren narażony na zimowe wiatry to ewentulenie galązkami iglakow możesz okryć gdy nadejdą bardzo mocne mrozy. W przeciwnym razie dadza radę.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
jazzy 21:35, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
waldek727 napisał(a)

No nie mów jazz, że sama będziesz odśnieżała alejki.

Oj Waldus, śniegu to ja jeszcze długo u siebie nie zobacze Nie chce go tu i mi tu nie czaruj, proszę
A kolejna sprawa - przeca ja alejek nie mam... jeszcze
W sobotę, w pięknych promieniach jesiennego słońca, będę drzewa sadzić, pozostałe cebule do donic i sprzatac garaż będę też
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 21:36, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Marzena2007 napisał(a)
Kiedy sadziałaś bukszpany, ze je chcesz okrywać? Jesli dopiero teraz je sadziłaś i masz odkryty teren narażony na zimowe wiatry to ewentulenie galązkami iglakow możesz okryć gdy nadejdą bardzo mocne mrozy. W przeciwnym razie dadza radę.

Tak, sadzilam teraz niedawno. A włóknina niet?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
waldek727 22:18, 23 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jazzy napisał(a)

Oj Waldus, śniegu to ja jeszcze długo u siebie nie zobacze Nie chce go tu i mi tu nie czaruj, proszę
A kolejna sprawa - przeca ja alejek nie mam... jeszcze
W sobotę, w pięknych promieniach jesiennego słońca, będę drzewa sadzić, pozostałe cebule do donic i sprzatac garaż będę też

W Warszawie zimnica taka, że wcale bym się nie zdziwił jakby w nocy spadł śnieg. Też życzę sobie jeszcze jesiennych promieni słońca bo z miłą chęcią popracowałbym sobie w ogródku nadrabiając zaległości.
Marta. Już bez czarowania i poważnie o ogrodzie polecam Ci zapoznać się z artykułami Danusi na temat sadzenia roślin. Jest to najczęściej lekceważona przez nas czynność wykonywana na zasadzie dołek, roślinka, ziemia. Nic bardziej mylnego. Każdy detal i każdy centymetr może mieć później wpływ na zdrowie i przetrwanie naszych roślin do czasu prawidłowego ich ukorzenienia. Jakbyś miała jakieś wątpliwości to pytaj. Dysponuję również fotkami które obrazowo pokazują jak powinien być przygotowany system korzeniowy zanim zrobi się z niego ,,kanapkę".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lojalna_ 22:22, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
jazzy napisał(a)

Chyba juz powinnam szukać jakiegos ciekawego kamola
Jolus, czy u Ciebie tez będzie można szumiacej wody posłuchać w ogrodzie? Nie pamiętam czy masz w planach jaką Niagare



Tak tak i jeszcze raz tak .... Ale zanim cos znajde ... Siedze na P i sie zachwycam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jalos 22:38, 23 paź 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764

jazzy i inne dziewczyny - czy orientujecie się do kiedy można sadzić jesienią iglaki i drzewa liściaste?
Wiem, powinnam za radą Waldka poczytać rady Danusi, ale tak chciałam pójść szybko na skróty...

I jeszcze jedno pytanko, bo Wy cisowe bardzo jesteście - co odróżnia odmianę baccata od hicksi (że hicksi żeńskie to wiem), pokrój mają jakiś inny czy tempo wzrostu inne?
Wybierasz się nadal do pani po cisy?
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jazzy 22:45, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
waldek727 napisał(a)

... polecam Ci zapoznać się z artykułami Danusi na temat sadzenia roślin. Jest to najczęściej lekceważona przez nas czynność wykonywana na zasadzie dołek, roślinka, ziemia. Nic bardziej mylnego. Każdy detal i każdy centymetr może mieć później wpływ na zdrowie i przetrwanie naszych roślin do czasu prawidłowego ich ukorzenienia. Jakbyś miała jakieś wątpliwości to pytaj...

Czytałam, czytam i będę czytać ile się da.
Jednak początkujący ogrodnik zawsze jakieś tam błędy popełnia, większe lub mniejsze oby mi zdarzały się te mniejsze
Miłej nocy na O.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies