Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy...

jazzy 22:46, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
lojalna_ napisał(a)



Tak tak i jeszcze raz tak .... Ale zanim cos znajde ... Siedze na P i sie zachwycam

Siedzimy razem
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 22:50, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
jalos napisał(a)

jazzy i inne dziewczyny - czy orientujecie się do kiedy można sadzić jesienią iglaki i drzewa liściaste? Dopóki nie ma mrozów i ziemia nie zmarznięta
Wiem, powinnam za radą Waldka poczytać rady Danusi, ale tak chciałam pójść szybko na skróty...

I jeszcze jedno pytanko, bo Wy cisowe bardzo jesteście - co odróżnia odmianę baccata od hicksi (że hicksi żeńskie to wiem), pokrój mają jakiś inny czy tempo wzrostu inne? Baccata to też żeńskie osobniki Pokrojem na pewno sie roznia, tempem wzrostu - nie wiem, pewnie też
Wybierasz się nadal do pani po cisy? Takkkkk!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Toszka 00:14, 24 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jalos - baccata ma zupełnie inny pokrój od hicksi - gałązki ma poziome, rozłożyste stąd stożki z niego są idealne. Hicksi mają bardziej pionowe gałązki. Rosną w tym samym tempie, aczkolwiek moim zdaniem baccata szybciej.

Jazzy, do odśnieżania najlepsza jest szczotka o sztywnym, długim "włosiu". Idzie migiem, pod warunkiem, że śnieg nie jest mokry i ciężki. Inna sprawa, że my, kobiety mamy większą wprawę w zamiataniu niż machaniu szuflą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
waldek727 04:44, 24 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
lojalna_ napisał(a)

Tak tak i jeszcze raz tak .... Ale zanim cos znajde ... Siedze na P i sie zachwycam

A nie wygodniej siedzieć na D?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
siakowa 07:56, 24 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
jazzy napisał(a)




Widać tam w ziemi studnię, a raczej płytę, która ją przykrywa.



Hej jezzy

Powiedz te studzienki to szambo do którego musi byc dostęp? Jeśli tak to masz juz jakis pomysł na za zasłoniecie tak żeby był dostęp?

Kurcze mam takie dwie piekne przed samym domem i zastanawiam się jak to osłonic zeby pan od szmba nie szukał po zaroslach
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
jalos 08:09, 24 paź 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Toszka napisał(a)
Jalos - baccata ma zupełnie inny pokrój od hicksi - gałązki ma poziome, rozłożyste stąd stożki z niego są idealne. Hicksi mają bardziej pionowe gałązki. Rosną w tym samym tempie, aczkolwiek moim zdaniem baccata szybciej.


A która odmiana będzie lepsza na ekran taki docelowo żeby miał 1,5-1,7?

Marta, przepraszam za prywatę w Twoim wątku.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Toszka 10:13, 24 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli w miarę wąsko min. 60cm, to hicksi, jeśli może być szeroko (piszę o gabarycie za kilka lat) na ponad metr to baccata. A jeśli chcesz wąsko np na poniżej 40cm (za kilka lat) to też są jeszcze inne odmiany....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jazzy 14:53, 24 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Toszka napisał(a)

Jazzy, do odśnieżania najlepsza jest szczotka o sztywnym, długim "włosiu". Idzie migiem, pod warunkiem, że śnieg nie jest mokry i ciężki. Inna sprawa, że my, kobiety mamy większą wprawę w zamiataniu niż machaniu szuflą

dzięki Toszka, Tyś niezastąpiona

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 14:55, 24 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
waldek727 napisał(a)

A nie wygodniej siedzieć na D?

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
lojalna_ 14:56, 24 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
waldek727 napisał(a)

A nie wygodniej siedzieć na D?


Wygodniej na pudeszce w fotelu hihi
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies