Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 23:16, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
inag napisał(a)

No właśnie ale z tego co czytam i ogladam na O. to jest chyba zupełnie na odwrót i to nie tyczy sie tylko host ale większości roślin. Spryciarze, wiedzieliście gdzie się wybudować

eeetam, u nas stale zimno i wieje, zawsze chciałam się na południe wyprowadzić. Już w okolicach Poznania zawsze jest o wiele szybciej wiosna, cieplej słoneczniej
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:22, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
siakowa napisał(a)
poważnie? hosty Ci dopiero wychodzą z ziemi?

Ola ale przetaczniki już? Ciepło mas z w tym Twoim kamieniołomie
moje brazowe tez chyba dead milki jeszcze przeboleje ale buchananii na przodzie w donicy ...

Szkoda trawek ale poczekaj jeszcze z buchananii, może ruszą. Ja dziś milki przesadzałam do czosnków bo w obecnym miejscu było za duże ryzyko wygnicia. Niby wyglądały na martwe ale po wykopaniu korzenie wydawały się zdrowe, ziemia się trzymała i część liści była soczysta. Jest szansa, że żyją no i mam taką nadzieję bo się załamię jak okaże się że przesadzałam truposzki
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:26, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
Jak się kamień przez dzień nagrzeje, to w nocy ciepło oddaje Ogródek osłonięty, wiatrów nie ma. To klimacik jest
Te hosty od Ciebie juz też mam duże - to chyba odmianą Inne dopiero co wyłażą. A obok siebie rosną.
Z przetaczników jesteś zadowolona? Muszę je poobserwować u Ciebie

A ja mam wrażenie że stale u mnie wieje Kamienie się nagrzewają ale zimą to chyba ziąb kumulują
Z hostami to jest tak, że u mnie wszystkie jakie mam ruszają jednocześnie i wszystkie są już spore.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:31, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
iwka napisał(a)
a myślałam że z tym kamieniem to jest odwrotnie, tzn że jest zimny i zwalałam na niego winę że konwalniki mi zmarzły musi być inna przyczyna Moje hosty w niektórych miejscach też dopiero wyłażą. Ola jaki ty masz przetacznik, długo kwitnie?

Iwka, to przetacznik goryczkowaty- veronica gentianoides.
Nie jest atrakcyjny, może fajnie wyglądałby w większej plamie, u mnie jakoś mu nie bardzo

Konwalniki w wielu ogrodach widziałam w kamykach więc to chyba nie powód ich zgonu A jesteś pewna, że padły? może jeszcze ruszą od korzenia!
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:35, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Zana napisał(a)
Szukam tego przetacznika i szukam a on prawie pod nosem. Niesamowity jest. Hosty jak ja swoje obserwuję, to moje wychodzą późno bo mają całkiem zacienione miejsce i tam zawsze chłodniej jest. Ale jak zaczynają wyłazić to mniej więcej wszystkie jednakowo kły wystawiają. Potem niektóre szybciej się rozwijają, niektóre wolniej. Z hostami to zależy, jaka odmiana, jak duża jest docelowo, jakie ma miejsce.

Wiesz, u mnie hosty rosną pod północną ścianą domu i tam jest zawsze nazimniej i najciemniej a jednak hosty startują bez problemu.
Mam też takie miniaturowe z powykręcanymi liśćmi i te poszdziałam od południa. Ciekawa jestem czy dadzą radę i słońce ich nie wypali ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 23:36, 07 maj 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)

ni ma
ja czekam na moje czosnki


Ja na swoje też, bo.juz tulipanów się doczekałem
____________________
Mój mały zakątek
babka 23:39, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
jazzy napisał(a)
Przetaczników zazdraszczam! Jakie ładne serducha
edit: A można teraz przesadzić hosty? Bo mnie się koncepcja zmieniła


Przetaczników nie zazdrość, nie spodobałyby Ci się
W sprawie host widzę , że Zana już odpowiedziała a ja tylko dodam, że bywało że przesadzałam hosty w pełni lata. Co prawda do końca sezonu nie wyglądały już atrakcyjnie bo liście delikatne się zmęczyły ale wiosną startowały bez problemu
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:42, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
mateuszmichn napisał(a)


Ja na swoje też, bo.juz tulipanów się doczekałem

Widziałam
Ja zostawiłam sobie tylko kilka ceból, resztę wydałam. Teraz jesienią mam zamiar zaopatrzyć się w jakieś ładniejsze odmiany
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 23:47, 07 maj 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)

Widziałam
Ja zostawiłam sobie tylko kilka ceból, resztę wydałam. Teraz jesienią mam zamiar zaopatrzyć się w jakieś ładniejsze odmiany


Mi się te moje podobają, chociaż też tylko po kilka cebulek mam z trzech odmian.
Ale powiem ci, że kupile w leroyu na sztuki i są bardzo ładne. Grube łodygi i ładne liście. To te czerwone pod domem
____________________
Mój mały zakątek
babka 23:58, 07 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ale u kogoś w wątku czytałam, że by kwitły ponownie trzeba je koniecznie wykopać. Te zwykłe tulipany mają tę zaletę, ze przez kilka lat są bezobsługowe
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies