Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

iwka 22:05, 29 kwi 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja kupiłam sobie trzy sztuki ŚŚ ale malutkie, wsadziłam do jednej doniczki mam namiastkę, tylko kiedy to urośnie do jakiegoś przyzwoitego rozmiaru
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
babka 22:48, 29 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
Cięzko Olu, ciężko Priv

Odpisałam. Dzięki
Dziś deszcz tak mi skutecznie przeszkadzał, że zdążyłam tylko rozsypać dwa worki kompostu przed domem i trawki od Ciebie posadzić.
Co prawda z tym było trochę kombinacji bo jedne rośliny trzeba było najpierw wykopać, przesadzić i nowe wsadzić Zabezpieczyłam kamieniami bo psy znów rządzą ...

Jutro niedziela ale pracująca mi się zapowiada. Żeby nie kłuć w oczy przechodniów zabiorę się za żurawki na gazonie. Schowam się
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:50, 29 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
inag napisał(a)

Z wilopniowych to ja standardowo choruję na Brzozę Doorenbos albo ŚŚ, o której już pisały dziewczyny. Co do tej drugiej to podpytaj np. Nawigatorkę, bo ona ma ich sporo

Nad brzozą też myślałam przez chwilę ale ceny ...
Podpytam Aśkę, tak jak radzisz
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:51, 29 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
iwka napisał(a)
ja kupiłam sobie trzy sztuki ŚŚ ale malutkie, wsadziłam do jednej doniczki mam namiastkę, tylko kiedy to urośnie do jakiegoś przyzwoitego rozmiaru


No właśnie, ja bym chciała już trochę okazalsze bo zanim urośnie to mnie już nie będzie
Pokazywałaś te Twoje ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
beata_m 23:15, 29 kwi 2017


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
polinka napisał(a)
Oleńko pomysl nad wielopniowym Jeden "pieniek" chyba będzie dziwnie wyglądał. Podoba mi się jak Beatka małym kosztem wymyśliła graby


dziewczyny to nie ja wymyśliłam choć bardzo mi miło kiedy tak piszecie ale ja pomysł od Reni zgapiłam to ona takie sprytne działania podjeła i mnie nakusiła p.s. piszą, że graby szybko rosną
macham ciepło smarkatce
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
sylwia_slomc... 00:14, 30 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
babka napisał(a)

Dlatego myślałam o ŚŚ ale jak słusznie zauważyłaś - koszt zakupu ładnego drzewka spory.
Grabami właśnie Becia mnie zaraziła Tanio i prosto
Czy grab szybko rośnie ?

Jak już wystartuje czyli mniej więcej po roku od wsadzenia to z wielkości 20 cm po dwóch sezonach jest półtora metra...to chyba szybko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
babka 16:35, 30 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Beatko, Sylwia dzięki za informację, to pocieszające że na efekt nie trzeba by długo czekać. Jednak wymagania glebowe grabów trochę mnie zastanawiają. U mnie jest czysty piach, nie wiem czy dałyby radę. Jak narazie bardziej skłaniam się do ŚŚ, zresztą to była moja pierwsza myśl
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 17:06, 30 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Zrobiłam sobie przerwę na kawę bom już zmęczona
Podczas wykopywania moich żurawek-gigantów odkryłam kolejne gniazdo opuchlaków
Na szczęście nie było ich dużo i tylko pod jednym krzaczkiem z siedmiu. Natychmiast zlałam ziemię Decisem. Osz łajzy, nie daruję
Jeszcze muszę sprawdzić dlaczego jedna jeżówka padła, ona rośnie zaraz przy tej żurawce. Pewnie i nią się zajęły.
Narazie jestem na etapie zdejmowania kamieni... bo żwirkiem nazwać tego nie można Musiałam być bardzo niegrzeczna w poprzednim wcieleniu
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
pawel_snopek 17:50, 30 kwi 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja mam u siebie w ogrodzie świdośliwę Amelanchier lamarckii 'Ballerina' i jestem z niej bardzo zadowolony, mam ją w postaci drzewa
Co do parrocji ona fajnie by wyglądała jako wielopniowa forma ale takiej jeszcze na oczy nie widziałem.
Fajnym rozwiązaniem był by Dereń skrętolistny Argentea, klon ginala lub śliwa wiśniowa Cistena
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Agania 18:11, 30 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zaglądam, jestem za ŚŚ...pytaj Renatkę...widziałam zresztą już pytałaś

Ja próbując zrobić Ci zamęt w głowie, skoro pytałaś przedstawię Cimoje zapropozycje
klona polnego Carnival
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3772-ogrodowe-radosci-i-rozterki-ogrod-agani?page=425
derenia pagodowego aurea variegata
https://www.google.pl/search?q=dere%C5%84+pagodowy+Aureovariegata&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjx7b_ix8zTAhWsFZoKHVYaDSEQsAQIKA&biw=1920&bih=950
na piaski buka Tricolor
https://www.google.pl/search?q=buk+tricolor&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi4hL2GyMzTAhXmFJoKHTFgCDIQsAQILA&biw=1920&bih=950

wielopniowość zależy już od tego co kupisz, warto poszukać odpowiedniego drzewka o fajnych kształtach

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies