Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

ren133 13:11, 04 maj 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Olu kulek nigdy za wiele
Doczytałam, ze jesteś zainteresowana namiarem ... zaraz Ci prześlę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
babka 18:40, 04 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Agania napisał(a)
Tak to jest u każdego, mankamenty każdy ma i słowo norma tu pasuje, jeszcze ta pogoda nic nie ułatwia, nie doczytałam, że zmiany planujesz tylko z roślin, które masz, dla mnie to nie jest możliwe, drzewa są w miarę stałym elementem, ale krzewy i inne rośliny mam przemarzają, podmakają lub za szybko się strzeją i co wtedy ?
Ogrody niech zostaną nieskończone, zawsze w nas uruchamiają nowe wyzwania

Tak to racja, trochę byłoby nudno gdyby zastać pewnego ranka gotowy, wypielęgnowany ogród bez skazy. Co byśmy z tym nadmiarem czasu poczęły
Przypuszczam, że na nic to moje postanowienie ograniczania nowych nabytków ... prędzej czy później No i ok tylko chciałabym nauczyć się wreszcie właściwie dobierać rośliny
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 18:46, 04 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Zana napisał(a)
Nie wydaje mi się, żeby było za gęsto. W takim ustawieniu buksów też fajnie wygląda. A gdzie wywędrowała rozplenica, bo chyba coś przegapiłam? Albo skleroza.

Aniu rozplenica rosła i rośnie obok gazonu



To dobrze, że akceptujesz zmianę, nie do końca jestem zadowolona ale póki sama nie dojdę do tego co chcę to musi tak zostać
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 18:52, 04 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
Fajnie wyszło
Pewnie w przyszłości buksy mogą Ci się zetknąć, ale będziesz się martwić za 10 lat

Co do drzewa, to moim zdaniem jest wiele lepszych opcji niż ta wspomniana prze ze mnie parocja, jak świdośliwa L. czy dereń kousa.
Do takiego małego ogrodu drzewo musi być dekoracyjne w każdej porze roku Masz o czym myślec


Reniu buksy w donicy też posadziłam w takim ścisku ale tak jak mówisz, o to będe martwić sie później. Pewnie niejednokrotnie będę zmieniać konfiguracje
Za żurawkami chciałabym tulipany posadzić bo tak jak teraz widać, smutno i ubogo na gazonie.
Z drzewem to będę miała sporą zagwozdkę bo nie znam się kompletnie a nie chcę popełnić błędu i żałować wyboru. Parrocję dalej biorę pod uwagę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 18:56, 04 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
ren133 napisał(a)
Olu kulek nigdy za wiele
Doczytałam, ze jesteś zainteresowana namiarem ... zaraz Ci prześlę

Reniu kulki są niezastąpione, sama wiesz o tym najlepiej
Tylko, że w planie miałam stworzyć ogród w stylu greckim, po trosze wyszedł styl toksański a teraz zmieniam go w ogrodowiskowy Hahaaaa
Tak trochę w myśl przysłowia "jesli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one"
Za namiar dziękuję. Buźka
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
pawel_snopek 19:00, 04 maj 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
babka napisał(a)







To zdjęcie jest super, strasznie mi się ono podoba.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
babka 19:09, 04 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
To cieszy Pawle, dziękuję
A może masz jakąś inną propozycję w sprawie nasadzenia na gazonie? Coś byś zmienił?
Za buksami i kostrzewą rosną jeżówki (w miejscu wtyknietych patyków). Dalej żurawki, które będą sporych rozmiarów juz za rok. Na końcu hortensje a przed nimi w trzech kępkach kosaćce syberyjskie.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
pawel_snopek 20:53, 04 maj 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja bym dodał jedynie na jesień jakieś cebulowe ciężko jest mi coś zmienić bo nie wiem co być tam chciała mieć
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Konieczki 21:08, 04 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ola nie marudz, ze niby Ci sie nie podoba. Ja uwielbiam Twoj nieoczywisty ogrod, to co stowrzylas jest ekstra, bo wybrnelas swietnie z ciezkiego sasiedztwa.
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 21:08, 04 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Az z wrazenia dubelek poczynilam
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies