Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!

Pokaż wątki Pokaż posty

Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!

Ewkakonewka 16:09, 12 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
babka napisał(a)
Ewa aleś Ty kawał roboty odwaliła! Skąd Ty taką energię masz, co Ty jadasz ??
Super ta rabata hortensjowo trawiasta. Jak mi się podoba Twoja praca, normalnie miodzio będzie
Wiosna cieszy coraz bardziej wraz z każdym kolejnym rozwiniętym kwiatkiem prawda ? Śliczne hiacynty
Kostrzewy rozsadzałaś a ja mam pytanie na jakim stanowisku ona u Ciebie rośnie ? Pytam bo miotam się między kostrzewą siną a selserią na stanowisko półcieniste. Marzenka wspomina, że kostrzewa sucho lubi i zastanowiło mnie jak by się zachowywała w półcieniu pod moimi kamluzami ?

Hahahaha to co wszyscy Żyję marzeniami o pięknym ogrodzie, a wiosna daje kopa do działania, oj daje
Kostrzewę mam chyba trzeci sezon. Pierwszy raz ją dzieliłam. Rosła na słońcu, a jak miała cień to krótko. I te co teraz posadziłam to już w pełnym słońcu będą od rana do nocy. Seslerię natomiat posadziłam dopiero 2 tygodnie temu, to jeszcze nie wiem na ile ona będzie lubiła u mnie rosnąć i też jest na słońcu posadzona z odrobiną cienia w ciągu dnia.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewkakonewka 16:11, 12 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
ewa004 napisał(a)
Napracowałaś się ,ale jestem pewna że efekty będą powalające

Dziękuję oby były Czytałam u Ciebie o rzepaku w warzywniku, ale numer.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewkakonewka 16:12, 12 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Tulipan może zczernieje Niestety pomyłki w cebulkach to normalka

Oj ten to chyba nie oby wybielał hahahahaha
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
ren133 16:20, 12 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ewkakonewka napisał(a)

Zmierzyłam Hortensje od żywopłotu rosną w odległości 110 cm. Przy czym żywopłot nie był cięty w tamtym roku jesienią i po wiosennym cięciu myślę, że będą jakieś 120-130 cm i nawzajem od siebie też są w takiej odległości.


Dziękuję
Przygotowuję się powoli do obsadzenia mojej rabaty z jałowcami.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
rozajerycha 16:38, 12 kwi 2015

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Zajrzałam sobie do Ciebie Ewcia,
Pozdrawiam serdecznie
Martek
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
jona 17:21, 12 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Ewkakonewka napisał(a)

Właśnie tak w tamtym roku wiosną zrobiłam bez kosza i pamiętam do dziś jaka to masakra była, potem jesienią już się wyrobiłam tylko z trawnikiem przed domem i do kosza zbierałam, ale nie było tego siana tyle jednak co po zimie U mnie jakby nie robić wertykulacji i aeracji to już całkiem do wymiany chyba by się trawa nadawała bo filc się robi. A ja nie wiem czy podchodzę z fanatyzmem, chyba nie , ale uwielbiam kosić trawę, a może nawet bardziej to uwielbiam patrzeć jak jest taka świeżo wykoszona


Czasem mi żal wykoszonej kończyny, bo lubię zapach tych kwiatków, a i pszczółki też lubią się nad nią kręcić . Trawę jednak kosić trzeba, za mała działka żeby zrobić dziką łąkę
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
eda 21:58, 12 kwi 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ewkakonewka napisał(a)


Edzia deszczem straszysz? U nas w prognozie też jest dzisiaj deszcz, ale puki co słońce obłędne, niestety wiatr też spory i już dzień nie ma takiego uroku jak wczoraj Chwaściory eh dobrze, że ogarnęłaś temat

Kwiatki dzisiejsze świeże
Tulipan ma być biały lub czarny bo takie sadziłam



I różnica w tempie wzrostu. Szafirki w gruncie kwitną, w donicach jeszcze się zbierają



Ślicznie tulip będzie biaaały mmmm śliczny Buziam u mnie zaskroniec
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Ewkakonewka 11:58, 13 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
ren133 napisał(a)


Dziękuję
Przygotowuję się powoli do obsadzenia mojej rabaty z jałowcami.

oby tylko ten wymiar był jak trzeba
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewkakonewka 11:59, 13 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
rozajerycha napisał(a)
Zajrzałam sobie do Ciebie Ewcia,
Pozdrawiam serdecznie
Martek

Buziaki przeogromne Marcia Miło mi bardzo
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewkakonewka 12:01, 13 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
jona napisał(a)


Czasem mi żal wykoszonej kończyny, bo lubię zapach tych kwiatków, a i pszczółki też lubią się nad nią kręcić . Trawę jednak kosić trzeba, za mała działka żeby zrobić dziką łąkę

A ja na kończynę w trawniku to bym mocno uważała i nie żałowała jej bo będzie po trawie jak się rozpanoszy, miałam kiedyś taka plamę, ale chyba opanowałam
Ale widzę łąka to Ci się marzy chyba?
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies