Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!

Pokaż wątki Pokaż posty

Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!

ANIA 11:25, 22 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Witam Ewka. Przywiódł mnie do Ciebie wklejony przez Ciebie u kogoś przepis na ciasto dyniowe. Robiłam je kiedyś, niby zgodnie z przepisem, ale niestety wyszedł mi hm... zakalec. Nie wiem w czym tkwi mój błąd. Wszystko robisz tak jak jest w przepisie? Czy ta dynia musi być po przetarciu odsączona? Czy może ma znaczenie grubość drobinek w masie dyniowej? Czy masz w tym zakresie jakieś spostrzeżenia?
A ogród Twój na spokojnie teraz sobie obejrzę i z pewnością będę do Ciebie zaglądać.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Ewkakonewka 11:37, 22 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
ANIA napisał(a)
Witam Ewka. Przywiódł mnie do Ciebie wklejony przez Ciebie u kogoś przepis na ciasto dyniowe. Robiłam je kiedyś, niby zgodnie z przepisem, ale niestety wyszedł mi hm... zakalec. Nie wiem w czym tkwi mój błąd. Wszystko robisz tak jak jest w przepisie? Czy ta dynia musi być po przetarciu odsączona? Czy może ma znaczenie grubość drobinek w masie dyniowej? Czy masz w tym zakresie jakieś spostrzeżenia?
A ogród Twój na spokojnie teraz sobie obejrzę i z pewnością będę do Ciebie zaglądać.

Hej, dynie starłam na średnich oczkach i trochę odsączyłam, ale nie na wiór całkiem. Robiłam z sodą, tam jest opcja z proszkiem też. Ja doświadczenia w pieczeniu nie mam, wszystko to eksperyment, ale pierwszy raz mi wyszło, a to trzecie w moim życiu dyniowe Tylko blachę mogłam dać mniejszą bo dosyć niskie jest, ale jedzą chłopcy moi, a wybredni są trzeba przyznać
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
lojalna_ 11:39, 22 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Fajny pomysł z ta zupa koniecznie zrobie ja zawsze troche imbiru daje zeby była rozgrzewajaca miłego dnia
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jazzy 12:17, 22 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Buziaki tonące w ulewnym deszczu
A jutro miałam wiśnie sadzić...
Przyjdę do Ciebie na dyniowa
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ANIA 12:18, 22 paź 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Ewkakonewka napisał(a)

Hej, dynie starłam na średnich oczkach i trochę odsączyłam, ale nie na wiór całkiem. Robiłam z sodą, tam jest opcja z proszkiem też. Ja doświadczenia w pieczeniu nie mam, wszystko to eksperyment, ale pierwszy raz mi wyszło, a to trzecie w moim życiu dyniowe Tylko blachę mogłam dać mniejszą bo dosyć niskie jest, ale jedzą chłopcy moi, a wybredni są trzeba przyznać


Dziękować. Odpowiedź zachęca do podjęcia ponownej próby. Zdążyłam przebiec się po Twoim ogródku - spory busz już masz. Taki ułożony Idę dalej na spacer. Do miłego. Pozdrawiam.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
dorciabe 14:02, 22 paź 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ewcia to co, było dyniowe? U mnie tortu już prawie nie ma.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
eda 14:31, 22 paź 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
O kurcze to ja na zupę wpadam kicham coś witaminka dobra jest Choć dyniowej jeszcze nie jadłam hi hi ciemiernika muszę podejrzeć może też się zbiera do kwiatkowania buziole
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Ewkakonewka 22:01, 22 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
lojalna_ napisał(a)
Fajny pomysł z ta zupa koniecznie zrobie ja zawsze troche imbiru daje zeby była rozgrzewajaca miłego dnia

Wiśniówką już mi smaku narobiłaś
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewkakonewka 22:04, 22 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
jazzy napisał(a)
Buziaki tonące w ulewnym deszczu
A jutro miałam wiśnie sadzić...
Przyjdę do Ciebie na dyniowa

Przyjdź, koło mnie sad wiśniowy ale przecież, nie o takich mowa hihihiihi
A gdzie pokazujesz te wiśnie, gdzie???
U mnie też już leje tylko mnie to cieszy akurat ups.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Ewkakonewka 22:05, 22 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
ANIA napisał(a)


Dziękować. Odpowiedź zachęca do podjęcia ponownej próby. Zdążyłam przebiec się po Twoim ogródku - spory busz już masz. Taki ułożony Idę dalej na spacer. Do miłego. Pozdrawiam.

Oj ułożony? To chyba nie u mnie jeszcze heheheehe Do miłego.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies