Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

Zielona 17:07, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
My? To Ty masz wybrać Twój ogród- Twoje rządy. My możemy wyrazić subiektywną opinię. O ile chcesz

Uhmm... znowu mnie Dzieci wzywają...

Będę wieczorem, bo muszę mieć do tego spokój. Aneta pewnie też dołączy do obrad
gardney 17:09, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Tutaj opis:
1 żywopłot graby
2 ambrowiec
3 buki rohan obelisk
4 vanille fraise
5 carex buchnani czy jakoś tak, jakaś trawka albo carex
6 cyprysik groszkowy filifera aurea nana
7 carex ice dance
8 berberys bagatelle
9 żurawka lime marmelade
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 17:10, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
W sensie że będziecie mogły wybrać swoje typy
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Zielona 17:22, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Wiem, wiem

Magda - pomyśl, czy rzeczywiście chcesz żywopłot liściasty, czy jednak wolisz całoroczną przesłonę od ulicy? Obeliski moim zdaniem, żeby wyglądały ładnie, muszą być posadzone jako odrębne drezwa, w odpowiednich odstępach. Wtedy za nimi powstanie dziura... Danusia pewnie doradziła takie ustawienie, jak w ogrodzie z lustrem. Widziałaś foty z drugiej części? Wrzucam Tobie buki z tamtego ogrodu:

gardney 17:47, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
a ja myślałam że te liście nie gubią całkiem liści na zimę tylko zostają zaschnięte? Powiem Ci że bardzo mi się ten pomysł spodobał z tym żywopłotem liściastym. Lecę pooglądać ten ogród z lustrem dzięki!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
popcorn 18:42, 23 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ogród z lustrem to mój numer 1 u Danusi. Poczytaj, pooglądaj, boski jest!

Buki nie gubią wiele liści jesienią- jak i graby - takie zeschnięte w części zostają na drzewie, a opadają wiosną gdy zaczynają wyrastać nowe.

Trudno zorganizować tak szeroką rabatę, żeby było dobrze... trudny orzech do zgryzienia..
____________________
Mój nowy ogródek
bartek_luberda 19:19, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Mam 50 km do Opola i 50 do Wrocławia okolice Namysłowa
____________________
Ogródeczek
gardney 21:22, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
popcarol Wiem że trudny... ale kombinuję dalej.
Marto Danusia mi napisała że można Rohan obelisk ciąć, chodzi Ci o to że będzie prześwit, czy że one mają taki pokrój i z nich żywopłotu nie będzie? to może zwykłe czerwone dać w tym miejscu? ciekawie by wyglądało
Beato (czy Bartku?) Jako dziecko mieszkałam w Rychtalu także też bliskie mi strony i moje rodzeństwo urodziło się w Namysłowie Będę zaglądać zawsze to miło zobaczyć co u sąsiadów słychać, zapraszam na kawę jakbyście byli w Oleśnie
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Iwk4 21:27, 23 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Magda. W rewanżu za moją wpadkę przeczytałam sobie twój wątek. Widzę, ze nad przodem debatujesz. Sama się uśmiałam z mojej wpadki. No cóż, zaznaczam. Zobaczę, jak wymyślisz. Ja jakoś lubię podpowiedzi Danusi. Ma wyczucie. Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
gardney 21:36, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
O Iwonko miło że wpadłaś, ano debatuję, chcę żeby to miejsce było naprawdę ładne
Danusia mi to zaprojektowała pięknie tyle że nie wiedziała że nie mogę się tak bardzo zasłaniać od ulicy - z ulicy widać biuro i musi być widoczne, tego domku (zajrzyj na początek wątku, tam jest zdjęcie całej rabaty) też nie mogę zasłaniać, czyli musi być żywopłot
Prosiłam Danusię w pw o opinię czy te drzewa można ciąć i czy tak może być i napisała, że tak, więc w ten sposób pasowałoby mi to. I jeszcze sprawa ułożenia na rabatach - ja lubię obłe kształty rabat i w całym ogrodzie będą łuki więc tu nie mogę dać prostych zupełnie linii, bo nie będzie to pasowało do reszty ogrodu. Tak mi się wydaje. Projekt jest świetny dlatego próbuję zrobić improwizację na jego temat pomysł grabów i buków bardzo mi się podoba, ambrowiec po przemyśleniu - musi być. Hortensje w szpalerze będą na pewno - kolory świetne - też pasują. Mam nadzieję nie urazić projektantki zmianami
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies