Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 10:18, 25 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MirellaB napisał(a)
Chyba jednak bardziej podobają mi się te jeżówki, które nie opuszczają płatków w pełnym rozkwicie. One są jakoś mniej widoczne z dalszej odległości.
Wolę jednak te z płatkami na prosto.
Jeżówka Fatal Atraction super i ta green... też super
Moją green... dwa kwiaty jeszcze nie rozkwitnięte złapały psy


Ja też wolę te odmiany co płatki zostają do końca na prosto.
Ciągle obserwuję te moje niby FA, kwiaty wybarwione jak powinno być u tej odmiany, ale łodygi zielono-bordowe, nie tak jak u Anity mocne bordo, sama nie wiem co o tym myśleć...




____________________
Tu ma być ogród :)
ivo 10:22, 25 lip 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Edytko te moje pseudo FA tez takie dziwne są jakby bledsze od samych FA ale ładne
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
lindsay80 10:28, 25 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anulajda napisał(a)
Mebelki super Ci wyszły,dylemat co do blatu u mnie też miałam i wybraliśmy dechy płaskie sosnowe szerokie i długie 5 metrowe cięte na pół, koszt dech i farby około 260zł nas wyszedł.
Plus moje malowanie


Aniu, a czy Twój stół stoi pod zadaszeniem?
U mnie pergola dez zadaszenia, tzn. są co 50 cm belki, ale deszcz będzie na stolik padał, więc muszę wybrać blat z czegoś trwałego.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:30, 25 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ivo napisał(a)
Edytko te moje pseudo FA tez takie dziwne są jakby bledsze od samych FA ale ładne


No właśnie u mnie też jaśniejsze, platki mają w dół lekko opuszczone i dość wysokie są, choć nie powiem bo faktycznie ładne, tylko dobrze by było chociaż wiedzieć co to za odmiana, bo obserwuję, że wiele odmian w kolejnych latach rośnie wyższe i nie chciałabym, się za rok przekonać, że mam metrowe jeżówki posadzone tam, gdzie potrzebuję czegoś niższego.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:38, 25 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Na zdjęciach z jeżówkami widać też drażniącą mnie Elatę, miałam jej dać szansę, ale po 10 dniach z deszczem, gdy miała pokazać że zasługuje by zostać w tym miejscu, jednak nie zdała egzaminu, liście dalej brązowieją i nie podoba mi się, że zamiast się ładnie przewieszać, to one jakby łamią się na pewnej wysokości - będę ją przesadzać, decyzja podjęta!
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 20:02, 25 lip 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A moje pseudo FA to napewno nie FA mimo łodyg, są jakieś blade i mi sie nie podobają
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Madzenka 22:04, 25 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Motywujesz mnie do dzielenia jezowek. Ale ja nieciepliwa jestem, jesienia to zrobię
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lindsay80 23:04, 25 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Efffa napisał(a)
A moje pseudo FA to napewno nie FA mimo łodyg, są jakieś blade i mi sie nie podobają


To niedobrze by było, a wszystkie już zakwitły? bo jeśli tak to zdjęcia poproszę będziemy reklamować.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:08, 25 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)
Motywujesz mnie do dzielenia jezowek. Ale ja nieciepliwa jestem, jesienia to zrobię


Do jesiennego dzielenia nie namawiam, nie chciałabym mieć Twoich jeżówkowych dorodnych egzemplarzy na sumieniu, a termin jesienny taki niepewny jest.
____________________
Tu ma być ogród :)
anabuko1 23:20, 25 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ładny ten zakątek z trawami.a jeżówki pięknie nadają jemu duzo koloru życia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies