Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

magdziam 19:33, 10 cze 2015


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
hej, byłam dzisiaj w Limbie w Żorach jest mnóstwo jeżówek, 20-25 odmian, od białych, po czerwone, pięęęękne, po 15 zł. Na placu mają kilka egzemplarzy, natomiast na "tylach" mają cały tunel foliowy samych jeżówek, oczopląsu można dostać
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
Mysza 19:37, 10 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
lindsay80 napisał(a)
Dziś dzień dla ogrodu - sporo udało się zrobić - ubyło sporo doniczek z roślinami do podlewania

Zakątek brzozowy uzupełniony o kule bukszpanowe, berberysy, rozchodniki Stardust i rozplenice Hameln.
Brakuje jeszcze Gracków, które chcę dać od tyłu - dosadzę jak uda mi się je zakupić.

Kule oczywiście do retuszu - powstawały z egzemplarzy, które miały dziury i trzeba było puste miejsca ratować dodatkowymi sadzonkami - jak je przystrzygę może się wyrobią

Z czasem dosadzę tam jeszcze kwitnących bylin, może przetaczników Christa, czy ostróżek.




Cudna rabata
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
lindsay80 20:27, 10 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdziam napisał(a)
hej, byłam dzisiaj w Limbie w Żorach jest mnóstwo jeżówek, 20-25 odmian, od białych, po czerwone, pięęęękne, po 15 zł. Na placu mają kilka egzemplarzy, natomiast na "tylach" mają cały tunel foliowy samych jeżówek, oczopląsu można dostać


Dziękuję Madzia za informacje, a kwitnące na zielono widziałaś może?
Kupiłaś jakąś odmianę?
I jeszcze pytanko jak z trawkami w tej szkółce?
Szukam Gracków.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:29, 10 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Mysza napisał(a)


Cudna rabata
Pozdrawiam.


Witam Cię u mnie Gosiu - dzięki za miłe słowa
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:31, 10 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Za chwilę już takie piękne nie będą, więc dzielę się dziś z Wami fotkami kwitnących kalmii.







____________________
Tu ma być ogród :)
magdziam 20:41, 10 cze 2015


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
lindsay80 napisał(a)


Dziękuję Madzia za informacje, a kwitnące na zielono widziałaś może?
Kupiłaś jakąś odmianę?
I jeszcze pytanko jak z trawkami w tej szkółce?
Szukam Gracków.

biało-limonkowe były, ale odmian nie pamiętam, były pełne i niepełne. Nie kupowałam jeżówek, najpierw muszę mieć jakieś wolne miejsce, aby coś nowego wsadzić. Na głównym placu trawek było jak na lekarstwo, musisz iść na "tyły", było dużo traw, ale zachwaszczone okropnie, na pewno były rozplenice, na inne nie zwróciłam uwagi. Ale jeżowki były cuudne, mnie zaciekawiła liliput
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
ren133 23:23, 10 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
siakowa napisał(a)


prawda...trawy niby takie popularne ale za dużego wyboru nie ma....typowe tylko i teraz w takich cenach że hej...


Święta prawda
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 23:28, 10 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


Dziękuję Madzia za informacje, a kwitnące na zielono widziałaś może?
Kupiłaś jakąś odmianę?
I jeszcze pytanko jak z trawkami w tej szkółce?
Szukam Gracków.

Edyta jak Ty kupisz zielone jezowki których ja tak szukam to ja nie wytrzymam. Rozchodnikow nadała nie mam jezowek tez. Normalnie do Was przyjadę albo o paczkę poproszę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 06:26, 11 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pieknie powstała rabata brzozowa!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lindsay80 11:00, 11 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)

Edyta jak Ty kupisz zielone jezowki których ja tak szukam to ja nie wytrzymam. Rozchodnikow nadała nie mam jezowek tez. Normalnie do Was przyjadę albo o paczkę poproszę


W sprawie bylin to pierwszy raz się wybiorę w sobotę na jakieś zakupy - też jestem ciekawa czy gdzieś natrafię na green envy lub green jewel - do tej pory nie spotkałam.

A z rozchodnikiem to się dziwię, nie sądziłam, że to jakaś trudno dostępna odmiana.
W sobotę może będę w tej szkółce, w której sobie kupowałam Stardust, więc myśl, ja wysłać Ci mogę.
Ile szt. w ogóle potrzebujesz?
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies