Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

magdaw 11:24, 28 lut 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
lindsay80 napisał(a)
Pierwsze zakupy - starałam się nie szaleć za bardzo





Edyto,

No właśnie ja mam wątpliwości , mam złe doświadczenia z tak kupowanymi kłączami bylin. A ty?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
TeresaK 11:53, 28 lut 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Edytko, kupiłam ciemierniki. Weryfikuję wiedzę na ich temat i... wiem, że znów nic nie wiem. Gdzie i z czym masz je posadzone?
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
agnieszka_m 12:34, 28 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Piękny orlik
____________________
Mój mały ogródeczek :).
12:52, 28 lut 2017
lindsay80 napisał(a)
Pierwsze zakupy - starałam się nie szaleć za bardzo





kupiłam ta liatrę rok temu ....zmartwię cie ...nie zakwitła ...liście wypuściła ...ale kwiatków sie spodziewam w tym roku ....z orlikami może być podobnie

u mnie takich orlików nie widziałam ...a tez bym sobie kupiła bo fajne
Makao_J 14:16, 28 lut 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Już krokus kwitnie??? Bosze ale fajnie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
lindsay80 15:39, 28 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
tez macham ale już lopata


od dawna wiem, że Ciebie nie sposób przebić w kategorii "praca w ogrodzie"
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 15:43, 28 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdaw napisał(a)


Edyto,

No właśnie ja mam wątpliwości , mam złe doświadczenia z tak kupowanymi kłączami bylin. A ty?


Doświadczenie mam niewielkie kupiłam 2 lata temu takie kłącza host i wszystkie przeżyły, rok od zakupu zrobiły się z nich duże kępy.
Na zakup drogich roślin w takiej postaci się nie zdecyduję, ale orliki kosztowały niewiele ponad 2 zł, więc można spróbować, poza tym wybrałam opakowanie, przez które widać, że karpa żyje i jest w dobrym stanie.

Zapomniałam Ci wczoraj odpisać o stipie, nie tnij jeszcze bo możesz ją uśmiercić.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 15:56, 28 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
TeresaK napisał(a)
Edytko, kupiłam ciemierniki. Weryfikuję wiedzę na ich temat i... wiem, że znów nic nie wiem. Gdzie i z czym masz je posadzone?


Zwykłe Niger mam między kulami bukszpanowymi na froncie, to są rabaty od wschodu.



Pełne posadziłam na rabacie od strony północnej razem z różnymi odmianami host, brunnerą, miodunką, carexem Elata Aurea i świecznicami Black Negligee - czyli wszystko co cieniolubne.
Robiłam ta rabatę we wrześniu i mam tylko taką fotkę, ciemierniki się akurat na zdjęciu nie załapały, ale są tam.
Upchałam tam też sporo szafirków, żeby wiosną jako tako to wyglądało.


____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:00, 28 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
agnieszka_m napisał(a)
Piękny orlik


lubię te kwiaty, szczególnie pełne odmiany, miejmy nadzieję, że coś z tej karpy urośnie.
A widziałaś u Sebka jaką ma piękną kolekcję orlików?

O na przykład tu:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6277-cos-jeszcze-cos-wiecej?page=353

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:06, 28 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)


kupiłam ta liatrę rok temu ....zmartwię cie ...nie zakwitła ...liście wypuściła ...ale kwiatków sie spodziewam w tym roku ....z orlikami może być podobnie

u mnie takich orlików nie widziałam ...a tez bym sobie kupiła bo fajne


Ja w ubiegłym roku kupiłam w Biedrze, posadziłam do doniczek i cały sezon tam zostały, jesienią dopiero przesadziłam do przechowalnika i mimo, że w takich warunkach przyszło im żyć to moje kwitły, trafiły mi się wtedy białe i fioletowe.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies