Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

magdaw 13:21, 21 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Dziewczyny a napiszcie na co przy korze trzeba zwracać uwagę? I co myślicie o korze z tartaku???
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
lindsay80 13:42, 21 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
na to czy jest czysta, czy śmieci dużo nawrzucane do worków, na frakcję (ja będę kupować średnią) i ogólnie na wygląd.
Danusia poleca przekompostowaną, ja jeszcze takiej na żywo nie widziałam, będę chciała gdzieś obejrzeć, tym bardziej, że dużo mi tego wyjdzie, będziemy wysypywać warstwę 6-7 cm.
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 13:45, 21 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
dokładnie, tak jak pisze Edyta, jezeli nie jest zmieciona czyli śmieciowata i ma ciemny kolor, coś mi sie zdaje ze czytałam kiedyś ze jeśli leżała kilka lat to sie nadaje.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 14:18, 21 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a tu wrzucam wątek o ściółkowaniu korą w ogrodzie, może komuś się przyda:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/67-sciolkowanie-kora-w-ogrodzie
____________________
Tu ma być ogród :)
anitan 14:39, 21 maj 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
mnie się przyda
dziękuję
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
lojalna_ 20:33, 21 maj 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Przekompostowana była w O nie była zła miałam troche w zeszłym roku

Pieknie masz a Teoje cudne umbrelki juz stoja a moje platany przy płocie nadal tylko planach

Ale tsk sie zakochałam w tych drzewkach .....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lindsay80 23:22, 21 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
lista drzew, w których ja się zakochałam ciągle się wydłuża, a miejsca ubywa
Co do kory, to zanim kupię, muszę pooglądać w kilku miejscach.
A jak grubą warstwę Ty wysypujesz?
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 23:36, 21 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
Troszkę ponad 1500 m2.
A Ty Renia też na etapie kory? Ja wczoraj znalazłam tą niby przekompostowaną, ale musiałabym jechać zobaczyć jak wygląda.
A u Ciebie podczytuję i zazdroszczę wyjazdu po kompost.
Ja od jesieni mam pryzmę, na której robię swój, męża nie mogę się doprosić, żeby pozbijał jakiś kompostownik z desek i na razie taka prowizorka.

Dziś powinna dotrzeć do Ciebie przesyłka, czekam na wieści w jakim stanie będzie konwalia.


O bosze... ja jestem na etapie tylu spraw jednocześnie, że nie wiem czasami od czego mam zacząć Ale zakup kory tez jest na tapecie ... Obecnie kopię rowy na rury do nawadniania ... A dziś wróciłam wieczorkiem z zakupów i ... konwalia czekała już na mnie Dziękuję W jakim stanie dotarła? ... może ze dwa listka są lekko zagięte a tak poza tym to jest bardzo dobrze Jutro postaram się wstawić
zdjęcie i ... obiecane wczoraj też prześlę ... no nie wyrabiam się po prostu
Aaa jeśli chodzi o kompost, to muszę teraz ładnie poprosić M żeby wybrał się po niego w przyszłym tygodniu ... niech tylko skończy donice i nawadnianie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Kacha123 00:03, 22 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
lindsay80 napisał(a)
lista drzew, w których ja się zakochałam ciągle się wydłuża, a miejsca ubywa


ubywa miejsca i robi się pięknie!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
lindsay80 08:04, 22 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


O bosze... ja jestem na etapie tylu spraw jednocześnie, że nie wiem czasami od czego mam zacząć Ale zakup kory tez jest na tapecie ... Obecnie kopię rowy na rury do nawadniania ... A dziś wróciłam wieczorkiem z zakupów i ... konwalia czekała już na mnie Dziękuję W jakim stanie dotarła? ... może ze dwa listka są lekko zagięte a tak poza tym to jest bardzo dobrze Jutro postaram się wstawić
zdjęcie i ... obiecane wczoraj też prześlę ... no nie wyrabiam się po prostu
Aaa jeśli chodzi o kompost, to muszę teraz ładnie poprosić M żeby wybrał się po niego w przyszłym tygodniu ... niech tylko skończy donice i nawadnianie


no to się cieszę, mam nadzieję, że na żywo też podoba Ci się tak jak na zdjęciach, a w przyszłym roku, to kłącze się rozrośnie i będzie pewnie dwa razy takie co teraz.
U mnie mega nawodniło na razie z nieba, ale do tematu rur do nawadniania, też musimy dojść w tym sezonie.
Pocieszę Cię, że ja też nie ogarniam i powoli zaczynam wykreślać z listy część planów, które pewnie z braku czasu nie zostaną zrealizowane.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies