Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Asi ogródek pod świerkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Asi ogródek pod świerkami

Asiuniaa 21:34, 18 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Witam Was Drodzy forumowicze. Czytam i czytam i czytam Wasze wątki i oderwać się nie mogę. Już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem stworzenia czegoś estetycznego w moim ogrodzie. Jak narazie to tylko trawnik o ile można tak go nazwać gdyż wymaga w tym roku konkretnej rekultywacji. A więc pędzona chęcią stworzenia kilku pięknych rabat oraz Waszymi radami postanowiłam założyć swój wątek aby prosić w nim was o pomoc ale i po to by udokumentować jak to wszystko będzie mi się układać. A więc na początek wrzucam zdjęć kilka z prośbą o doradzenie mi.
Na pierwszy ogień pójdzie ściana pod domem od zachodniej strony - chciałabym stworzyć pod nią rabatę tak aby ukryć fundament ale co i jak będzie najlepiej dopiero zdecydujemy wspólnie ok???? Liczę na mnóstwo porad, mam nadzieję, że pobudzę Was do kreatywności, której macie niesamowite pokłady. Widziałam takie rabaty u mnóstwa z Was jednak chciałabym podyskutować jak to widzicie - jakie rośliny, jakie materiały do budowy, jak wykonać to samodzielnie. Przepraszam za zdjęcia , spieszyłam się przed zmrokiem - jeśli mi się uda jutro wrzucę więcej i lepszej jakości.


____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Nallar 22:24, 18 lut 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przyszłam oficjalnie się przywitać.
Czekamy na zdjęcia.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 07:16, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam jako założycielka tego miejsca i mam pierwszą ważną radę:

Nie zaczynaj od jednej rabatki, poziom ziemi przy domu jest za niski, przykrywanie jej rabatką nic nie da. Ukształtuj najpierw teren a potem bierz się za planowanie roślin.

W sumie to nie za planowanie roślin, a za planowanie jak będą przebiegały rabaty a jak trawnik. Planowanie to złożony proces, jeśli chcesz osiągnąć sukces w ogrodzie, planuj kompleksowo, nie wyrywkowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asiuniaa 08:53, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Gardenarium napisał(a)
Witam jako założycielka tego miejsca i mam pierwszą ważną radę:

Nie zaczynaj od jednej rabatki, poziom ziemi przy domu jest za niski, przykrywanie jej rabatką nic nie da. Ukształtuj najpierw teren a potem bierz się za planowanie roślin.

W sumie to nie za planowanie roślin, a za planowanie jak będą przebiegały rabaty a jak trawnik. Planowanie to złożony proces, jeśli chcesz osiągnąć sukces w ogrodzie, planuj kompleksowo, nie wyrywkowo.


Dziękuję Danusiu za powitanie i radę.
Właśnie ten niski poziom ziemi to między innymi moja zmora, nie wiem jak się za to zabrać. Myślałam żeby tą rabatą właśnie wyrównać ten teren aby ona szła, że tak powiem po skosie od strony domu w stronę trawnika bądź ewentualnie aby cała była na wyższym poziomie tylko tego akurat chciałabym uniknąć. Nie wiem w jaki sposób techniczny się za to zabrać może od strony ściany zrobić opaskę z tłucznia a niżej rabatkę? i nie wiem czym ewentualnie oddzielać tą opaskę od rabaty i rabatę od trawnika aby w tym przypadku było to i stabilne i estetyczne. co myślicie?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 08:54, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Nallar napisał(a)
Przyszłam oficjalnie się przywitać.
Czekamy na zdjęcia.



Witaj Ewo. Dziękuję za pomoc techniczną i za powitanie
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 09:15, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Tu rabatka u boku schodów wejściowych - samotny iglak wciąż czeka na towarzystwo .
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Gardenarium 09:16, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podnieść ziemię przy domu, przepchnąć, dowieźć - to jedyne słuszne wyjście. Na działce brakuje ziemi i tego nie da się zamaskować rabatką

Za mało zdjęć pokazujesz i za bardzo chcesz pójść na skróty, takie postępowanie się zemści kiedyś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:20, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz dolną krawędź schodka po lewej i to jest właściwy poziom Twojego trawnika, od tego trzeba wyjść i od tego kształtować teren. I to jedyna słuszna rada.

Przecież nie leci się na łeb ze schodów dlatego, że chcesz ominąć dosypanie ziemi? Chcesz maskować beton? Jedynie podniesieniem poziomu ziemi, inaczej to partyzantka albo koromysło ze tak powiem prosto



Poziom opaski jak dolna krawędź cegiełek na murze, a potem dopiero ziemia, albo rabata wyżwirowana przy domu i wtedy opaski nie potrzeba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asiuniaa 09:28, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
A tu kolejne miejsce oczekujące metamorfozy
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 09:36, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Gardenarium napisał(a)
Masz dolną krawędź schodka po lewej i to jest właściwy poziom Twojego trawnika, od tego trzeba wyjść i od tego kształtować teren. I to jedyna słuszna rada.

Przecież nie leci się na łeb ze schodów dlatego, że chcesz ominąć dosypanie ziemi? Chcesz maskować beton? Jedynie podniesieniem poziomu ziemi, inaczej to partyzantka albo koromysło ze tak powiem prosto



Poziom opaski jak dolna krawędź cegiełek na murze, a potem dopiero ziemia, albo rabata wyżwirowana przy domu i wtedy opaski nie potrzeba.


Dzięki Danusiu oczywiście dodam więcej zdjęć. Nie chcę ominąć dosypania ziemi tylko nie wiem jak ukształtować teren bo na całej działce niestety nie dam rady podnieść poziomu aby był równy . Tak nam unieśli ten fundament nieszczęśnie ponad poziom. Czyli dać opaskę potem nawieźć ziemi i ukształtować po skosie w stronę trawnika? przepraszam jeśli moje pytania są głupie
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies