Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Matyldowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Matyldowo

Matyldowo 22:41, 07 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Ciekawa odmiana klona strzępiastokorego inaczej nazywanego cynamonowym dlatego,że ma łuszczącą się korę całym rokiem w kolorze cynamonowo pomarańczowym


Jest bardzo ciekawym gatunkiem na wiosnę liście maja odcienie ciemno miodowej barwy latem zielone gdyby nie piękna kora to nie wyróżniałby się a pożną jesienią liście przebarwiają się w różnych odcieniach

obecnie




a tak wiosną




____________________
Matyldowo
Matyldowo 22:56, 07 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Trochę trawek ...

Miskanty




Tatarak

Red baron mam go w róznych miejscach ale słabo wybarwia się

____________________
Matyldowo
Matyldowo 08:20, 08 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
A to jakiś chochlik się wkradł Sit rozpierzchły nie tatarak



Orszelina pachnąca zakupiłam różową a ona na biel wybrała



kwitnie późno bo końcówka lata ale za to jak pięknie pachnie wabiąc motyle i owady


jeszcze widać pamiątkę lata uschnięte dzwonkowate kwiaty zebrane w gęste grona


____________________
Matyldowo
Matyldowo 08:37, 08 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Wytrwały powojnik tangudzki



posadziłam go na ogrodzeniu od strony sąsiada a w między czasie szpaler tuj skutecznie go zasłonił,ale ten mały równiacha nie poddaje się i przedziera się między tujami aby ukazać się w pełnej krasie
Choć mógłby spokojnie zamieszkać u sąsiada bo od tamtej strony nic go nie ogranicza



Liście są ciemnozielone czepiają się za pomocą ogonków

Kwiaty ma dzwonkowate ,żółte kwitnie u mnie koniec sierpnia -wrzesień ,potem zawiązuje puchate srebrzyste pomponiki,które zdobią do pierwszych mrozów




____________________
Matyldowo
Matyldowo 09:00, 08 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201

Dereń kouse Snow Boy u mnie jeszcze maleńki ale w planach mamy 1,5 metra urosnąć.

Przesadzany w tym roku bo poprosił mnie o inne miejsce argumentując że ma naturę samotnika ,ale tak szczerze sądzę,że kocha się w sośnie i chce być bliżej niej
Na wiosnę olśni ją kwiatami, a na razie czerwieni się z miłości i bezwstydnie po przeprowadzce zrzucił trochę liści



Prezentuje muskuły ...



____________________
Matyldowo
Matyldowo 09:03, 08 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
____________________
Matyldowo
Matyldowo 09:03, 08 paź 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Catalpa aurea mogłaby wygrać konkurs u mnie na największe liście

mają sercowaty kształt , wiosna są limonkowe jesienią słoneczkowe



Rośnie bardzo szybko bo ściga się z magnolią drzewiasta .
Na razie jej nie mówię ,że nie ma szans


dość specyficznie pachnie podobno odstrasza komary ale wg mnie tylko podobno chyba ze potrzebny jest cały szpaler catalpek na komarzyce
____________________
Matyldowo
popcorn 09:13, 08 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj!
piękny, dojrzały już ogród, chyba? Poproszę o fotki z szerszym planem!
Kolekcja klonów - w jakim rejonie mieszkasz, nie przemarzają Ci? Kupiłam w tym roku Dissectum garnet i boję się, bo jak bedzie zima ostroa to pewnie padnie:/

piękne drzewa
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 09:21, 08 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Witaj
Fotki cudne, ale ja mam niedosyt widoku całego ogrodu.
Poprosze o ujęcia szerszego planu

Link do Twojego wątku by się przydał.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:24, 08 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Zrób cytuj i wklej w stopkę

Matyldowo

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies