Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Dorota123 18:57, 24 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Renatko , nie masz wrażenia, że róże robią się za sztywne o tej porze roku? Trudno je teraz nagiąć, gdy jeszcze nie znałam nazwy "kulkowanie róż" swoje oplatałam wokół podpórek, żeby się ładnie zagęszczały na całej wysokości. Podczas letniego wzrostu łodygi róż są bardziej plastyczne i lepiej poddają się wszelkim wyginaniom.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Kondzio 18:59, 24 lis 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Widzę że się rozwinęłaś ogrodowo i różanie super będę miał od kogo się uczył
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ewik 19:59, 24 lis 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ile podpowiedzi dla obydwu panienek, mam całą zimę do główkowania
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Madzenka 20:29, 24 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rench napisał(a)
ewsyg - Williama mam dopiero od sierpnia, ten kwiat jest z ostatniego jesiennego kwitnienia, latem ma nieco jaśniejsze kwiaty.Tak mi się wydaje przynajmniej


William2000 kwitnie nieprzerwanie caly sezon i jeśli nie jest na palącym slońcu przez cały dzien to ma tak intensywny kolor cały czas. Jednak plamistosć atakowala go najmocniej ze wszystkich róż. Zamierzam wiosną dokupic drugi egzemplarz

Piekna ta żólta róża a'la filiżanka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Rench 20:35, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dorota123 napisał(a)
Renatko , nie masz wrażenia, że róże robią się za sztywne o tej porze roku? Trudno je teraz nagiąć, gdy jeszcze nie znałam nazwy "kulkowanie róż" swoje oplatałam wokół podpórek, żeby się ładnie zagęszczały na całej wysokości. Podczas letniego wzrostu łodygi róż są bardziej plastyczne i lepiej poddają się wszelkim wyginaniom.

One powinny robić się zdrewniałe teraz,tak się zabezpieczają samoczynnie przed mrozami.
Gdzieś nawet wyczytałam,że nie powinno się już jesienią zrywać owocostanów,żeby róże wiedziały że mają się przygotowywać do zimy i drewnieć
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:39, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kondzio napisał(a)
Widzę że się rozwinęłaś ogrodowo i różanie super będę miał od kogo się uczył

E tam,wszyscy się uczymy od wszystkich na ogrodowisku, ja u ciebie też buszuję po cichaczu
Jak będziesz zamawiał jakieś perełki z zagranicy,daj znać
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:46, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Marzena2007 napisał(a)


William2000 kwitnie nieprzerwanie caly sezon i jeśli nie jest na palącym slońcu przez cały dzien to ma tak intensywny kolor cały czas. Jednak plamistosć atakowala go najmocniej ze wszystkich róż. Zamierzam wiosną dokupic drugi egzemplarz

Piekna ta żólta róża a'la filiżanka


Uwielbiam na tę żółtą różę patrzeć,wąchać,fotografować. Szkoda że jest NN

Mój William2000 nawet nie był poplamiony bardzo,bardziej Gospel mnie zaskoczyła bo jako jedyna pokryła się mączniakiem.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:55, 24 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kindzia -ja jeszcze pastelli się nie dorobiłam
Ewik -żebyśmy tylko za dużo znowu nie wygłówkowały,bo kolejne bombardacje wywołamy
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Tess 20:10, 25 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Reni, to nie ja kamasję wymodziłam, ja tylko zgapiłam.
Od Wieloszki - u niej burza mózgów się odbywała nad jedną rabatką i ktoś (nie pamietam kto) zaproponował kamasję.
U Wieloszki wiosną kamasją będziemy się zachwycać.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kondzio 20:15, 25 lis 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Odpowiedziałem ci u mnie na twoje pytanie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies