Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Rench 11:38, 29 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Jak go zwał,tak go zwał,ale jest uroczy
Muszę go ciąc nisko wiosną,żeby mi krzaczor wielki nie wybujał.
A Twój Anu duży jest ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 12:09, 29 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ewik napisał(a)
Pastelkę uwielbiam , planuje dokupić więcej Co myślicie czy w odległości ok 1,5 m będzie pasować pomponella? wiem , ma zupełnie inny kształt, kolor ale myślę o niej od lata - co będzie do niej pasowało?

Nie, nie nie i jeszcze raz nie. Nie psują. Wielkość podobna. Pomponella bardziej wiotka i kwiaty wiszą w dół, a w Pastelli są do góry.
Moim zdaniem kompletnie nie pasują. A rosły na jednej rabacie ok. 2 metry od siebie.. Pastellę przesadziłąm koło Bonicy... też sie gryzie jak cholera. Znów w tym roku wykopałam i przesadziłam.. Dostała jakieś ciemne do towarzystwa. albo Wiliama S. albo Falstaf. Zupełnie inny pokrój i kolor.. na zasadzie kontrastu, bo w podobnej tonacji wszytko sie gryzie. Po prawej jedna a po lewej druga. Pastella ma biały, kremowy, różowy, morelowy i wszytkie mieszanki tych odcieni. Taki kameleon.


Na zdjęciach wygląda to o niebo lepiej niż w realu. Pastella potrafi mieć też brudny kremowobiały kolor. Jest to róża w której nie potrafię określić koloru.. i dla mnie mogłaby kwitnąć tylko raz, bo drugie jest brzydsze tzn kolor brzydki.
Pomponella w realu jest bardziej ciemna.

Renia... mam nadzieję że mój Wiliam będzie z 2000 Ale raczej tak bo chyba kupowałam w Rosarium... chyba.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:11, 29 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)
Jak go zwał,tak go zwał,ale jest uroczy
Muszę go ciąc nisko wiosną,żeby mi krzaczor wielki nie wybujał.
A Twój Anu duży jest ?

Mój jest malutki i po 2 łagodnych zimach jest wyższy niż pergola na tarasie. Krzaczor o średnicy ponad 2 metry.. wiosną dostaje ekmisję spod tarasu Sadzony był w 2012 wiosną.

A tak woge to masz piękne róże.
Naparstnicy możesz u mnie mieć do woli Zimuje bardzo dobrze.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Rench 12:31, 29 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Aniu-Lecę do Ewy zameldować,że się wypowiedziałas w sprawie tego problematycznego duetu różanego
Mój niby Graham rośnie w lekko zacienionym miejscu ,mam nadzieję że nie będzie az taki "malutki" jak twój
Naparstnic ma ci ja dostatek,tak telepałam nasionami po całym ogrodzie,że mam wszędzie ,nawet do sąsiada chyba natrzepałam
Martwiłam się tylko że wymarzną,bo źle cię zrozumiałam.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 13:13, 29 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Renia one i bez telepania jak się nie zetnie są wszędzie I najbardziej mi się podbają i tak w miejscach gdzie sobie same znalazły lokum. W dodatku ja bym nigdy nie wpadła, że może to rosnąć w jakiejś szczelinie. Dzięki temu nie zajmuje cennego miejsca na rabacie.
A i zapomniałam napisać, że się wpraszam do Ciebie w realu na te szaleństwo różane..
Co do duetu P i P wiesz, ze ja lubię wszystkie połączenia faktury i koloru.. ale czasami i mi coś nie leży. Blady róż i blady różowy na przykład. Bo intensywne kolory już mogą być.
Może jednak komuś połączenie tych dwóch róż pasować..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewik 16:26, 29 lis 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mala_Mi napisał(a)

Nie, nie nie i jeszcze raz nie. Nie psują. Wielkość podobna. Pomponella bardziej wiotka i kwiaty wiszą w dół, a w Pastelli są do góry.
Moim zdaniem kompletnie nie pasują. A rosły na jednej rabacie ok. 2 metry od siebie.. Pastellę przesadziłąm koło Bonicy... też sie gryzie jak cholera. Znów w tym roku wykopałam i przesadziłam.. Dostała jakieś ciemne do towarzystwa. albo Wiliama S. albo Falstaf. Zupełnie inny pokrój i kolor.. na zasadzie kontrastu, bo w podobnej tonacji wszytko sie gryzie. Po prawej jedna a po lewej druga. Pastella ma biały, kremowy, różowy, morelowy i wszytkie mieszanki tych odcieni. Taki kameleon.


Na zdjęciach wygląda to o niebo lepiej niż w realu. Pastella potrafi mieć też brudny kremowobiały kolor. Jest to róża w której nie potrafię określić koloru.. i dla mnie mogłaby kwitnąć tylko raz, bo drugie jest brzydsze tzn kolor brzydki.
Pomponella w realu jest bardziej ciemna.




Pięknie dziekuje za cenne rady , dumam dalej więc
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Rench 16:59, 29 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mala_Mi napisał(a)
Renia one i bez telepania jak się nie zetnie są wszędzie I najbardziej mi się podbają i tak w miejscach gdzie sobie same znalazły lokum. W dodatku ja bym nigdy nie wpadła, że może to rosnąć w jakiejś szczelinie. Dzięki temu nie zajmuje cennego miejsca na rabacie.
A i zapomniałam napisać, że się wpraszam do Ciebie w realu na te szaleństwo różane..
Co do duetu P i P wiesz, ze ja lubię wszystkie połączenia faktury i koloru.. ale czasami i mi coś nie leży. Blady róż i blady różowy na przykład. Bo intensywne kolory już mogą być.
Może jednak komuś połączenie tych dwóch róż pasować..



Aniu,oczywiście zapraszam na różane szaleństwo. Oby tylko szybko zleciało,bo sama tez się nie mogę doczekać
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Bogdzia 07:15, 30 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
A tu ciagle róże kwitną i rózane tematy, o zimie zapomniały. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 11:30, 30 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moja pomponella jakś ciemniejsza niż Małej Mi...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ewik 11:36, 30 lis 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Marzena2007 napisał(a)
Moja pomponella jakś ciemniejsza niż Małej Mi...


Z czym masz ją posadzoną ? Ja narazie zamiast jej planuje posadzić Baronessę z Marią Teresą , ale w razie czego
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies