Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Margo 22:34, 14 sie 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Reniu, czy pryskać róże na których pojawiła sie plamistość, czy dać im już spokój ?
____________________
Gosia
monteverde 22:39, 14 sie 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Rench napisał(a)
monteverde -Fajne różyczki zamierzasz nabyć,ja tylko jeszcze Mini Eden mam zamówioną
Nie jestem przywiązana do hodowców,kupiłam takie,które mi się podobały
I były mi koniecznie potrzebne
Anda - A dlaczego Ci się zapach nie podoba ? Specjalnie jej nie wachałam,ale tez jakoś nie rzuciło mi się po nosie czymś nieprzyjemnym.
Aż muszę obwąchać ją dokładnie
Ona ma jeszcze druga nazwę Soeur Emmanuelle, więc możesz używać tej drugiej
Masz może stronę o pochodzeniu historycznym róż?

Zakwitły moje pachnidełka ogrodowe

Prince się rozkręca


Heidi też pokazała ponownie kwiatuszki.


Renia znam tą "konieczną potrzebę" ja muszę na te potrzeby trochę miejsca zrobić, bo nie mogę już chodzić po "Pryszczu" pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:40, 14 sie 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Margo napisał(a)
Reniu, czy pryskać róże na których pojawiła sie plamistość, czy dać im już spokój ?

Lepiej na wiosnę ziemię wkoło krzewu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Anda 08:52, 15 sie 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Rench napisał(a)

Anda - A dlaczego Ci się zapach nie podoba ? Specjalnie jej nie wachałam,ale tez jakoś nie rzuciło mi się po nosie czymś nieprzyjemnym.
Aż muszę obwąchać ją dokładnie
Ona ma jeszcze druga nazwę Soeur Emmanuelle, więc możesz używać tej drugiej
Masz może stronę o pochodzeniu historycznym róż?



Jakoś ten zapach przypominał mi wyroby firmy Haribo Taki słodki.
Stronę o pochodzeniu... Najczęściej czytam książki, mam parę o różach. Poza tym na stronie "Moje róże, moja pasja" jest bardzo dużo ciekawych informacji.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Bogdzia 09:22, 15 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Rench napisał(a)

Bogdzia[/b] - masz gdzieś na zdjęciach listki wieczornika ? Coś mi wykiełkowało,aż 3 podobne sadzoneczki
Możliwe,że to wieczornik od ciebie,póki co obchodzę je w koło,ale może to chwasty


Reniu o zdjęcie musisz poprosic Gabrielę lub Dzidkę bo ja wieczernika u siebie nie mam, nie mam gdzie posiac. To strasznie marnie wykiełkował jesli najwyzej 3 sadzonki może są.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Rench 14:40, 15 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Margo napisał(a)
Reniu, czy pryskać róże na których pojawiła sie plamistość, czy dać im już spokój ?


Ja oberwałam niemal wszystkie zarażone i opryskałam,ale chyba nic to nie dało,bo i tak plamki wychodzą.

Myślę,że tutaj wyczerpująco jest wszystko opisane.

http://www.roses.webhost.pl/2008/09/czarna-plamistosc-maczniak-prawdziwy/
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 14:57, 15 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
monteverde - Ja swoje wszystkie będę cięła na wiosnę,żeby gabarytowo nie szalały i jeszcze się coś zmieści
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 15:10, 15 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Anda - muszę swoje książki jeszcze raz przewertować. Dotychczas tylko wnikliwie czytałam rozdziały o pielęgnacji i uprawie
A stronę o której piszesz,odwiedzam często.
Odnośnie zapachu Soeur Emmanuelle, ma rzeczywiście specyficzny,ale dla mnie to raczej odcienie goryczy i anyżu Ale ciekawy mi się podoba.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 15:13, 15 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Bogdzia napisał(a)


Reniu o zdjęcie musisz poprosic Gabrielę lub Dzidkę bo ja wieczernika u siebie nie mam, nie mam gdzie posiac. To strasznie marnie wykiełkował jesli najwyzej 3 sadzonki może są.


Cieszę się,że w ogóle wykiełkowały,jeśli to one A przynajmniej nie będzie żal wyrzucić,bo więcej niż trzy nie zmieszczę
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Pszczelarnia 15:36, 25 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Renia, muszę napisać, że nie wiem, jak Ci się odwdzięczyć. Przesłaś mi kiedyś 'Graziellę', dorodną kępę a ja podzieliłam i obdzieliłam wszystkich w rodzinie i teraz widzę, jaka ona piękna. I jak mocno chętnie rośnie. Sama radość. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies