Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

_Martini_ 15:40, 16 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Renato, przyszłam zapytać o Pomponellę. Jaki ona ma pokrój,czy się poklada? Chcialam posadzić ją na brzegu rabaty.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
UlaB 15:56, 16 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Dołoże do tego pytania drugie - Renata, jak tniesz Pomponellę?

W pierwszym roku swego zycia u mnie Pomponella wypuscila 2 dlugie na ponad metr baty. Jeden leży - domniemuje, ze trzeba go ciachnąć, ale wole sie upewnić - może podeprzeć i nabierze mocy? W tej chwili wszystkie pędy sa cale zapączkowane, zimowala bez okrycia (tylko pod sniegiem) i ruszyła mi jako pierwsza (Białystok). Z tych powodów na pewno ją polecam, ale nie wydaje mi sie, zeby ona byla ideałem na sam przód rabaty. Raczej cos pokroju Heidi Klum albo Lavender Ice. Chyba że ma być skomponowana z bylinami, równiez niższymi albo jakimś niziutkim zywoplotem, to może być. U mnie ma jeszcze nizsze towarzystwo trawisato-bylinowe i nisko ciety zywoplot z bukszpanu.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
_Martini_ 16:17, 16 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ula, właśnie pytam, bo zachciało mi się pominąć to najniższe piętro, ale chyba się nie da. Myślałam ewentualnie o bylinach. Generalnie podoba mi się przewieszający pokrój, ale nie żeby się rozwalała lub puszczała baty.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
UlaB 16:35, 16 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
U mnie jeden tych batów nawet stoi, drugi lezy - totalnie w poziomie, na rosnących obok roslinach.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Rench 16:56, 16 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
_Martini_ napisał(a)
Renato, przyszłam zapytać o Pomponellę. Jaki ona ma pokrój,czy się poklada? Chcialam posadzić ją na brzegu rabaty.


Moja ma długie pędy, pokrój krzaczasty.
Na brzeg raczej za duża.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 17:19, 16 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
UlaB - Ja zetnę swoje o połowę ,w ubiegłym sezonie ścięłam tak 2 pędy i się ładnie rozkrzewiły.
W nowym sezonie wypuściła kolejne 2 długie na 1.5m ale kwiat miały tylko na szczycie.
Wolę oglądać z góry moje róże,niż z dołu

Możliwe,że jeden pęd przygnę do poziomu,zobaczymy jak się zachowa

Jeśli wolisz wyższe,to zetnij tylko o 1/3.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
UlaB 17:49, 16 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Wolę kompaktowo Tym bardziej, ze w tym konkretnym miejscu jak bedzie wysoka to bedzie miała znacznie mniej slonca. Ale ten jeden skoro sam z siebie tak leży, nie wymarzł i zapączkowany to moze eksperymentalnei zostawię. W tej pozycji ma sporo słonca. Resztę ciach
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Rench 17:51, 16 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Moją pomponellę mam ładną dopiero od ostatniego sezonu,dlatego polatałam po internecie w związku z waszym pytaniem i oto co wyszukałam


Tak wygląda nie cięta pomponella
http://foto.mein-schoener-garten.de/userimages/17215/or/2167185/Pomponella%20vor%20der%20Ruinenmauer.jpg

tu wygląda jakby długie pędy były zebrane i podparte.
http://agrosklep.pl/allegro/galeria/f201303261341_10436.jpg


A tutaj jest podpisane,że też pomponella. Możliwe,że w innym klimacie ma większe kwiaty.

http://hiros-factory.sakura.ne.jp/roses/Pomponella/Pomponella-index.htm

Dlatego ja jeden pęd na wzór tego puszczę w poziom
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 17:54, 16 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
UlaB napisał(a)
Wolę kompaktowo Tym bardziej, ze w tym konkretnym miejscu jak bedzie wysoka to bedzie miała znacznie mniej slonca. Ale ten jeden skoro sam z siebie tak leży, nie wymarzł i zapączkowany to moze eksperymentalnei zostawię. W tej pozycji ma sporo słonca. Resztę ciach


Ja bym właśnie ten jeden ciach,bo kiedy zakwitnie,będzie leżał całkiem na ziemi pod ciężarem kwiatów.
Inny zostaw eksperymentalnie
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Wendy79 17:57, 16 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Renato, jakie róże poleciłabyś na przód rabaty? Kolorystyka różowo-biała. Własnie stwierdziłam, że mam hektary do obsadzenia i najwięcej własnie mi brakuje niskich róż.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies