Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Urszulla 12:11, 04 maj 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Rench napisał(a)
Urszulla - Jesli nie wykopujesz tulipanów po kwitnieniu i nie sadzisz od nowa jesienią,to licz się z tym,że one będa jednoroczne.
Rzadko które przetrwają dwa sezony. Chyba tylko takie najwyklejsze,starodawne.
U mnie jedynie Blue Diamond i Exotic Emperor,jako tako powtarzają,cała reszta zaledwie po jednej sztuce. Tylko sadzone jesienią kwitną normalnie na wiosnę.

To moje blue diamond
już 4 sezon w tej samej ilości

Chociaż te krase,to jakieś zarażone,bo nie pamiętam,żebym takie sadziła,ale jak są


Z 50szt Angelique,mam 3szt


Rzeczywiście, urodzaj jaj cholerę z tymi Angelique.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Zana 12:35, 04 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pozytywnie pozazdrościłam wyprawy do królestwa tulipanów. Od tylu kolorów i wrażeń to głowy Wam chyba puchły Super sprawa taka wyprawa! (o i nawet mi się rymnęło)
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Rench 23:07, 04 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
_Martini_ -Chyba w nowym sezonie,przetestuję takie najzwyklejsze

Krys -Nie mam szachownicy. Chociaz wpadła mi w oko już w tamtym sezonie,kiedy Dziewczyny pokazywały zdjęcia z wyprawy.
Znalazłam na necie po 22zł i szkoda mi było tyle wydać
Teraz już można kupić za 9zł. Za taka cenę mogę testować
Wczoraj byłam na wycieczce w arboretum w Bolestraszycach i znowu mnie nęciła ,chociaż wyglądała troszkę inaczej i co ciekawe,widac było,że się rozrasta.


A tak wygląda rozrośnięta kępa


jolanka - Nie przycinałam na bieżąco,bo kiedy miałam czas,to lało.Jak nie lało,to w pracy siedziałam do nocy.
Dopiero od kilku dni odkrywam coraz to nowe zniszczenia
Bukszpany,wisteria,Crocus Roze miała już efektowny zielony busz,wszystkie czubki umarznięte. Ale widać,że się odradzają, nawet klon palmowy już ma wszystkie nowe ,ładne listki
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 23:28, 04 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira- targ jest imponujący,ale tak szczerze nie było tam nic,czego nie można dostać u nas i to w złotówkach
I poza tym,większość z tego co tam było sadzi się pod koniec lata,lub jesienią dopiero.
Były tam takie nowe czosnki(zapomniałam nazwę)- olbrzymie cebule, moje już mają pąki,a tamte, kiedy będą kwitły,chyba na drugi sezon dopiero ?


Moja Sympathia wypuszcza od ziemi nowe pędy,reszta wszystko podmarznięte. Ścinałam po kawałku,aż teraz przyjdzie mi wyciąć do samej ziemi. Inne właściwie też,bo mnie łapy swędziały,żeby ciąć już w kwietniu i sobie pocięłam A po zimie tak fajnie wszystkie wyglądały.



____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 23:43, 04 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
eee_taam - kupiłam białe późne,bo mi się w ubiegłym roku Exotic nie zgrały z QUEEN OF NIGHT.
W tym sezonie,Exotic już przekwitły. Królowa nocy po jednym marnym kwiatuszku miejscami,a późne białe dopiero wylazły z liści
W nowym sezonie wszystko do reorganizacji

Przed wyjazdem do Amsterdamu,popędziłam do ogrodu botanicznego we Wrocławiu.
Róża Chopin była ścięta bardzo wysoko,ok 1m.
Ja zawsze ciachałam nisko,jak wszystkie wielkokwiatowe,ale może własnie Chopiny tak trzeba wysoko,żeby w drugim kwitnieniu nie bujały na 2m?

Z córki zrobiłam miarkę,ona ma 172cm,więc Chopiny były prawdopodobnie cięta dopiero na wysokości 1m
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
_Martini_ 23:49, 04 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Renia, moje Chopiny cięte nisko właśnie też bujały. W tym roku cięłam wyżej, ciekawe jak wysoko pójdą.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Rench 00:15, 05 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kindzia - Ja jestem cały czas pod wrażeniem tej wyprawy,jeszcze nie ochłonęłam. Przeglądam zdjęcia ,a mąż tylko mruczy,ileż można się gapić na kwiatki



Czerwone czosnki-dobrze widzisz,też przyglądałyśmy się im z uwagą taki był kolor na opakowaniu,ale to prawdopodobnie chwyt marketingowy,bo nazwa na górze mówi,że to Gladiator,a one są fioletowo-różowe

To tak samo,jak z niebieskimi i czarnymi różami i tulipanami .

W odcieniu bordowym są czosnki Red Mohican lub Atropurpureum

Dobrze,że róża dopiero cycuszki ma,przeczekała zagrożenie.
Maja Barbara się pośpieszyła i chyba ją stracę,bo umarzły wszystkie młode wypustki.Nawet nie zobaczę jaki ma kwiat.



Urszulla - ale wiesz,te nasze Angeliki to jakieś mikruski. W Kaukenhof mają olbrzymie kwiaty. Niemal 2 razy większe od tych moich,to samo było z Exotic.
Dziewczyny też były pod wrażeniem ich wielkości.


Tutaj nawet widac,jak górują ponad innymi.


Zana -Ja też w ubiegłych latach zazdrościłam dziewczynom,az sama się wybrałam
Nie ma większej frajdy dla miłośników kwiatów niż buszowanie w takim raju
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 00:19, 05 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
_Martini_ - Ja musiałam ściąć nisko,bo oczywiście wszystkie przemarzły,już w jesieni były brązowe,bo chyba zbyt późno ścięłam najwyższe pędy i pierwsze przymrozki je uszkodziły,resztę doprawiłam wczesną wiosną. 2 całkowicie wyrzucę,a reszta od ziemi niemal zaczyna.
Wpadnę do Ciebie w sezonie,sprawdzić jak się prowadza te Twoje wyżej cięte
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
07:04, 05 maj 2017
Rench napisał(a)
eee_taam - kupiłam białe późne,bo mi się w ubiegłym roku Exotic nie zgrały z QUEEN OF NIGHT.
W tym sezonie,Exotic już przekwitły. Królowa nocy po jednym marnym kwiatuszku miejscami,a późne białe dopiero wylazły z liści


exotic u mnie tez juz po ..a QofN w zielonym pąku ...mam jeszcze kilka tulipanów w pąkach co dopiero ruszaja ...bo mam ich dość duży mix

ale zrobiłam fote szachownicy ...ta w arboretum jest terminatorką ( nie pytałas kiedy cebule sadzili? czy jesienia nowe ...czy juz kilka sezonów temu) ...moja jest beznadziejna ...taka czy raczy zakwitnąć? ..i kiedy? tego nie wie nikt ....dlatego wole same tulipany ...nie sa moze idealne ale swieca na rabacie


PS. końcówki lisci chyba mróz załatwił i dlatego podeschły.
_Martini_ 08:52, 05 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Rench napisał(a)
_Martini_ - Ja musiałam ściąć nisko,bo oczywiście wszystkie przemarzły,już w jesieni były brązowe,bo chyba zbyt późno ścięłam najwyższe pędy i pierwsze przymrozki je uszkodziły,resztę doprawiłam wczesną wiosną. 2 całkowicie wyrzucę,a reszta od ziemi niemal zaczyna.
Wpadnę do Ciebie w sezonie,sprawdzić jak się prowadza te Twoje wyżej cięte

Z tym cięcie jesiennym to ja zupełnie nie wiem. Jak za wcześnie, to jeszcze krzew produkuje nowe przyrpsty. Jak za późno, to przemarza. Jesienią ścięłam wszystkim różom nadmiernie wybujałe pędy, a wiosną tylko skorygowałam. Ale moje nie przemarzły wcale.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies