Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Kacha123 13:15, 19 cze 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Piękny dywanik runiankowy pani sobie udziergała
Czosnki świetne.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
polinka 15:04, 19 cze 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
I u mnie czosnki w półcieniu marne. Ewidentnie u Ciebie widać, że słońce im służy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
jazzy 18:51, 19 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ale super czochy! Ja mam ich zdecydowanie za mało, ale bardzo trudno je było dostać jesienią, ledwo paczkę wygrzebałam w Obi. Dobrze, że miałam z zeszłego roku trochę cebulek
A jeszcze zapytam na jakiej wysokości chcesz mieć docelowy żywopłot z serba?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beata_m 08:12, 21 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Kacha123 napisał(a)
Piękny dywanik runiankowy pani sobie udziergała
Czosnki świetne.


merci, merci, merci
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 08:19, 21 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
polinka napisał(a)
I u mnie czosnki w półcieniu marne. Ewidentnie u Ciebie widać, że słońce im służy


też mi się tak wydaje, że to dzięki słońcu bo tak jak piszesz mam kępkę w półcieniu i do pięt tym drugim nie sięgają maleńkie i drobne
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 08:25, 21 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jazzy napisał(a)
Ale super czochy! Ja mam ich zdecydowanie za mało, ale bardzo trudno je było dostać jesienią, ledwo paczkę wygrzebałam w Obi. Dobrze, że miałam z zeszłego roku trochę cebulek
A jeszcze zapytam na jakiej wysokości chcesz mieć docelowy żywopłot z serba?



śliczne są te czosnki, już je bardzo lubię i tez myślę gdzieś jeszcze wsadzić jesienią ... wiesz co ja do obi mam daleko więc kupowałam na internecie (ale nie przez allegro) tak jak i cebule tulipanów i na serio cebule przyszły wyjątkowo duże i zdrowe ... a jak wykopałam teraz parę tulipanów to zamiast jednej cebuli to cztery wyciagałam

i z żywopłotem zasiałaś ziarno w mojej głowie walczę z sobą ale myślę o cicach albo grabach - jakoś koło 3m chciałam ... grabów boję się, że będzie zimą brzydko ... sucho i brązowo, bo myślałam o trawach i czymś na pniu ...
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
jazzy 13:37, 21 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Wiem, te dylematy są trudne, zwłaszcza jak ktoś miesza i podsuwa co rusz inne pomysły (mówię o sobie ofkors)
A co powiedziałabyś na takie rozwiązanie - wzdłuż krótszego boku dać żywopłot z cisa (on cały sezon zasłaniałby kosz na śmieci), a wzdłuż dłuższego boku posadzic graby pospolite, nie fastigiata (drzewa) i korony ciąć w kostki. Pospolite łatwiej będzie formować i one trzymają liście całą zimę.

W nogi grabów można by dać np. nieregularnie kulki buksowe z kłosownicą (ona szybko startuje), albo jakieś carexy czy kostrzewy zimozielone.
No i oczywiście jakieś cebule pomiędzy czy byliny, żeby dodać koloru

Nie bij
Ale myślę, że warto to na spokojnie przemyśleć, bo to front A wspominałaś, że nie śpieszy Ci się z tą rabatą
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beata_m 21:41, 21 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
https://www.google.pl/search?q=%C5%BCywop%C5%82ot+grabowo+cisowy&biw=1455&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj1h9Ki9bjNAhWsF5oKHfvEDXUQ_AUIBigB#tbm=isch&q=%C5%BCywop%C5%82ot+grabowy+zim%C4%85&imgrc=1RZIQpmEE70WbM%3A

nie wiem czy można ale mieszaka ciekawa
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 21:44, 21 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jazzy napisał(a)
Wiem, te dylematy są trudne, zwłaszcza jak ktoś miesza i podsuwa co rusz inne pomysły (mówię o sobie ofkors)
A co powiedziałabyś na takie rozwiązanie - wzdłuż krótszego boku dać żywopłot z cisa (on cały sezon zasłaniałby kosz na śmieci), a wzdłuż dłuższego boku posadzic graby pospolite, nie fastigiata (drzewa) i korony ciąć w kostki. Pospolite łatwiej będzie formować i one trzymają liście całą zimę.

W nogi grabów można by dać np. nieregularnie kulki buksowe z kłosownicą (ona szybko startuje), albo jakieś carexy czy kostrzewy zimozielone.
No i oczywiście jakieś cebule pomiędzy czy byliny, żeby dodać koloru

Nie bij
Ale myślę, że warto to na spokojnie przemyśleć, bo to front A wspominałaś, że nie śpieszy Ci się z tą rabatą


Nie bije a w życiu ten pomysł zaczyna we mnie coraz bardziej kiełkować ... ale myślę, że od wiosny wystartuje z nią teraz ściółkuje trawą i obornik już sobie na jesień zamówiłam. Miałam fajnie przygotowaną rabatę pod hortensje i zaszalały w tym roku więc spróbuję i tą dobrze przygotować. Bo chciałabym żeby była hmmmm dobra! tak naprawdę dobra!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 21:47, 21 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
czochy nocą
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies