Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;)

jazzy 22:15, 08 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
beata_m napisał(a)


bo chce zasłonić kosz ... a masz jakąś inną propozycję?! Jak coś to pisz śmiało będę wdzięczna za każdą sugestię

Najlepiej narysuj jak to widzisz Jeśli możesz Ja tak bardziej z ciekawości pytam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beata_m 19:24, 09 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jazzy napisał(a)

Najlepiej narysuj jak to widzisz Jeśli możesz Ja tak bardziej z ciekawości pytam


pewnie, że narysuje jak tylko znajdę chwilę to zakropkuje
ale Marta pochwalę się runiankę posadziłam 70 sadzoneczek ... z moim tempem 3 dni mi zeszło

uzupełniam korę i rabatę uznaję za niemal skończoną (niemal bo już tam jesienią widzę jak sadzę rząd tulipanów albo czosnków ... na długosci 24 mb )
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 20:26, 09 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
bo popołudniami usiłujemy skończyć ten koncik ale nie zdążymy zanim czosnki zakwitną
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 12:59, 10 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
póki co to tak to widzę trawa to to zielone a reszta rabateczka, a kółka po lewo to właśnie serby

schemat:


a w realu:
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Ewkakonewka 13:32, 12 cze 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Nie ważne ile zeszło, ważne, że gotowe

beata_m napisał(a)


pewnie, że narysuje jak tylko znajdę chwilę to zakropkuje
ale Marta pochwalę się runiankę posadziłam 70 sadzoneczek ... z moim tempem 3 dni mi zeszło

uzupełniam korę i rabatę uznaję za niemal skończoną (niemal bo już tam jesienią widzę jak sadzę rząd tulipanów albo czosnków ... na długosci 24 mb )
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
beata_m 14:51, 13 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Ewkakonewka napisał(a)
Nie ważne ile zeszło, ważne, że gotowe



masz racje
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
jazzy 15:03, 13 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ale się szykuje pole runiankowe! Aż 70! Super! Zobaczysz jak się puści w przyszłym sezonie U mnie też przed cisami rośnie

A jeśli chodzi o serby, to czy chcesz je formowac w żywopłot? Bo jeśli nie, to one chyba za wielkie tam będą. Serby rosną ogromne.
A grabów nie chcesz?

edit: A kubła nie możesz na stałe trzymać na zewnątrz ogrodzenia?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
beata_m 13:39, 14 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
jazzy napisał(a)
Ale się szykuje pole runiankowe! Aż 70! Super! Zobaczysz jak się puści w przyszłym sezonie U mnie też przed cisami rośnie

A jeśli chodzi o serby, to czy chcesz je formowac w żywopłot? Bo jeśli nie, to one chyba za wielkie tam będą. Serby rosną ogromne.
A grabów nie chcesz?

edit: A kubła nie możesz na stałe trzymać na zewnątrz ogrodzenia?


to dzięki mojej mamie ... chciała się jej u siebie pozbyć no właśnie Marta ostatnio dojrzałam, że Ty ją też przy cisach masz a i jeszcze doczytałam, że Danusia pod hortensje też ją polecała mam nadzieję, że fajnie wyjdzie w przyszłym sezonie.

A co do serbów, myślałam je ciąć ... a graby w sensie, że żywopłot grabowy czy drzewa?! Temat jeszcze jest bardzo otwary dlatego każda uwaga cenna
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Iwk4 18:28, 14 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jak robiłaś Beatko sadzonki runianki? Łatwo się ukorzenia?

Pięknie przygotowana rabata z przodu.
A może by tak 3 graby fastigata i bukszpan? Przy płocie ściana żywopłotu z cisa lub ... hmmm...ma ktoś pomysł?
____________________
Ogródek Iwony II
beata_m 22:40, 14 cze 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Iwk4 napisał(a)
Jak robiłaś Beatko sadzonki runianki? Łatwo się ukorzenia?

Pięknie przygotowana rabata z przodu.
A może by tak 3 graby fastigata i bukszpan? Przy płocie ściana żywopłotu z cisa lub ... hmmm...ma ktoś pomysł?


Wiesz co Iwonko chyba bardzo łatwo ... sadziłam jedne z korzeniem drugie bez ... i póki co wszystkie żyją, ale podlewałam jakby takim ukorzeniaczem (magiczną siłą). Wyrywałam u mamy i sadziłam po jednej czy po dwie w zależności od wielkości, młode przyrosty z reguły obcinałam.

Ehhh cis też chodza mi po głowie ale pamietam jak Danusia mi właśnie serby doradziła i pewnie dlatego tak się w moją głowę wbiły. Ale zrobię jeszcze symulację doniczkową ... nie spieszy mi się jakoś bardzo. Będę tam trawą po koszeniu ściółkować i myśleć i słuchać Waszych rad



____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies