Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

szemusia 11:10, 27 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
ewsyg napisał(a)
I jeszcze inne moje miłości










I jak się w takich miłościach nie zakochać?!

Ewa, one chyba już rosną u Ciebie któryś rok, że tak ślicznie rozrośnięte? Ja długo trzeba czekac na taki efekt?
Pieknie u Ciebie
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ewsyg 18:51, 27 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
szemusia napisał(a)


I jak się w takich miłościach nie zakochać?!

Ewa, one chyba już rosną u Ciebie któryś rok, że tak ślicznie rozrośnięte? Ja długo trzeba czekac na taki efekt?
Pieknie u Ciebie


Beatko, cześć rośnie pierwszy rok, inne już kilka lat. Najlepiej rozrastają się te o pełnych kwiatach. Wyjątkiem jest seria " Sekret"

Jeżówki o pojedyńczych kwiatach wolniej się rozrastają, ale mają sztywne łodygi.

Kupujesz sadzonkę a na drugi rok już jest dość fajna, na kolejny to już spora kępa

3 letnia White Double Delight



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
eliza3 20:04, 27 lip 2015


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Piękne te Twoje miłośći... mnie też zachwyciły, zwłaszcza jeżówki...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Bogdzia 20:17, 27 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ewsyg napisał(a)


Najprawopodobniej to jest liliowiec Louise Manelis. Tak jest raczej nie wysoki, ale to młoda siewka to się dopiero okaże.

liliowce to moja pierwsza miłość, mam ich około 30- 40

A te pojechały do Ciebie





Masz racje z nazwą to chyba faktycznie on , wszystkie cechy się zgadzaja. A tych wtsłanych nazwy znasz? Podobny do Darli Anity ale u mnie Darla zależnie od pogody raz ma jasniejsze raz ciemniejsze kwiaty.Mnie się wydawalo że miałas mi przysłac takie bez falbanek jasne z ciemniejszym w środku ale ,oże pomyliłam cos. Ja Ci wysłałam tego


i drugiego w ciemno więc nie wiem co to bedzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 20:36, 27 lip 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa piękne kwiaty dziękuję za życzenia a wiesz, że ja cały czas się mylę i idę na "piaskownię pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewsyg 21:14, 27 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
eliza3 napisał(a)
Piękne te Twoje miłośći... mnie też zachwyciły, zwłaszcza jeżówki...


Elu, polecam je i to bardzo. Cieszą oko do samych mrozów
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:29, 27 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bogdzia napisał(a)


Masz racje z nazwą to chyba faktycznie on , wszystkie cechy się zgadzaja. A tych wtsłanych nazwy znasz? Podobny do Darli Anity ale u mnie Darla zależnie od pogody raz ma jasniejsze raz ciemniejsze kwiaty.Mnie się wydawalo że miałas mi przysłac takie bez falbanek jasne z ciemniejszym w środku ale ,oże pomyliłam cos. Ja Ci wysłałam tego


i drugiego w ciemno więc nie wiem co to bedzie.


Bożenko, podobał Ci się Big Smile, a to było to zdjęcie. Może inazcej tu wygląda, ale to tensam liliowiec.


To ten. On ma wybarwienie zależne od pogody. Ja polecam go raczej na mniejsze nasłonecznienie bo blaknie mu kolor. Zreszta ten drugi też




a to jest Singular Sensation




Troche nazw moich znam

To jest Darla Anita



Bardzo dziekuję za tego lilowca tylko która to sadzonka?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:30, 27 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
monteverde napisał(a)
Ewa piękne kwiaty dziękuję za życzenia a wiesz, że ja cały czas się mylę i idę na "piaskownię pozdrówka


Kiedyś przyzwyczaisz się do Skąpanej
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
lilia 21:55, 27 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Dziękuję Ewo za odwiedzinki i odpowiedż w moim wątku.
Ja od dłuższego czasu oglądam bezimiennie Twój ogród, a ostatnio podziwiam piękne liliowce i jeżówki. Są cudowne
Ja mam jedną (!) jeżówkę i w dodatku wybrałam jej za ciasne miejsce. Mogłabyś mi może doradzić, kiedy mogłabym ją przesadzić? Nie miałam odwagi zapytać wcześniej i napisałam w wątku o bylinach, ale nie wiem, czy ktoś odpowie.
Pozdrawiam!
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Bogdzia 22:00, 27 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ewsyg napisał(a)


Bożenko, podobał Ci się Big Smile, a to było to zdjęcie. Może inazcej tu wygląda, ale to tensam liliowiec.


To ten. On ma wybarwienie zależne od pogody. Ja polecam go raczej na mniejsze nasłonecznienie bo blaknie mu kolor. Zreszta ten drugi też




a to jest Singular Sensation




Troche nazw moich znam

To jest Darla Anita



Bardzo dziekuję za tego lilowca tylko która to sadzonka?


Tak masz rację to to zdjecie ale kwiaty widziane z daleka wiec wydawal sie inny . To on dzis mi zakwitł. Muszę podpisac.Darla Anita moja taka sama a sadzonka była podpisana czarnym mazakiem na zewnetrznym lisciu , pisało Crem albo Krem , nie pamietam , na drugim nic nie pisało.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies