Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

iwonadm 12:32, 06 lis 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Jeżówki zawodowe pozdrawiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
mirkaka 19:23, 06 lis 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ewsyg napisał(a)


Mirusiu, odmian mam 34 a krzaków 37. Niby mało, ale jak trzeba koło nich robić to wydaje sę dużo.

Skoro też oczekujesz na jeżówki to dla Ciebie


Jeżówka Aloha

Aloha ma zmienny kolor, zależny jest od operacji słonecznej. Kolor jest od mocnej żółci po waniliowy (ten lubię najbardziej), aż po wypłowiały waniliowy. Ma sztywne łodygi, do tej pory przez trzy lata nie wymagała podwiązywania. Kwitnie długo, zaczyna w lipcu i kwitnie do samych mrozów. Wysokość powyżej kolan. Proponuję posadzić ją w lekkim półcieniu, będzie miała ładniejszą barwę, nie będzie tak płowiała na słońcu.












Ewuś, dziękuję za tę jeżówkę, akurat chyba tę kupiłam w zeszłym roku i mi nie przezimowała, nie wiem dlaczego ale prawdopodobnie za głęboko ją wsadziłam, może i tak było. Szkoda

39 krzaczków róż- jest co robić Ja mam ponad 50 Pewno niedługo dobijesz do tej liczby
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ewsyg 16:41, 12 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Southern Belle


Ta jeżówka u mnie najwcześniej zakwitła i oczywiście kwitła do samego końca, do większych przymrozków. Rośnie dość wysoka, niestety ma wiotkie, cienkie łodyżki więc trzeba ją podwiązywać. Ma śliczny mocno różowy kolor. Tworzy mnóstwo kwiatostanów, szybko się rozrasta.










____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:55, 12 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Secret Affair

Jak to jeżówka z tej serii nie rośnie zbyt wysoka. Ma sztywne pędy, z których wyrastają boczne. U mnie wytrzymała bez podwiązania, ale raczej będzie miała tendencję do wyłamywania pędów. Piękny kolor, dość duży kwiat. Niestety nie rozkrzewia się zbyt szybko







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:09, 12 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Wild Berry


Ta jeżówka jest niska, dobra na obrzeża rabat. Wzrok przyciąga jej mocny, urokliwy kolorek. Kwiaty pojedyncze, osadzone na sztywnych pędach.






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:11, 12 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
CDN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ewik 17:15, 12 lis 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Super spis jezowek,czekam na ciąg dalszy
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kindzia 20:11, 12 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Oglądałam ten ubiorek...ale piszą, że na słoneczne miejsca. Ja muszę znaleźć coś takiego żeby było jednakowo ładne i w słońcu i w cieniu...takie mam warunki na skarpie. I jeszcze żeby dużo zachodu koło tego nie było...trudno mi będzie coś znaleźć

Zachwycam się ciągle Twoimi jeżówkami!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Agania 22:46, 13 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Twoje kruki z czuprynkami są fajowskie....jeżówkowo u Ewy...post na nową nazwę wątku, albo na nowy wątek tylko o Twoich jeżówkach.....zakręcona jesteś Ewuś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 09:51, 15 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Alba

Dość wysoka i masywna jeżówka. Pokrojem i wzrostem podobna do jeżówki podstawowej. Wypuszcza sztywne łodygi zakończone dość dużymi kwiatami. Szybko się krzewi i długo kwitnie. U mnie nie wymagała podwiązywania. Nie wyłamuje pędów. Cała pokryta szorstkimi włoskami. Wcześniej o tym nie pisałam, ale każda z nich ma włoski mniej lub bardziej szorstkie







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies