Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

ewsyg 17:25, 05 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Jeżówka Coconut Lime

To jeżówka raczej z tych niewysokich. Bardzo urokliwa i subtelna. Kwiaty osadzone są na cienkich, ale stabilnych łodygach. Kolorek bardzo ciekawy, lekko seledynowy i początkowo ma pomarańczowe oczko. Fajnie to wygląda. Szybko się rozrasta. Moją już w tym roku wiosną dzieliłam. Super się przyjęła i miała dużo kwiatów. Jeżówka dobra na obrzeża rabat. Moje sadzonki nie wymagały podwiązywania.









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:27, 05 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
CDN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:45, 05 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Zdjęcia robiłam przez okno więc jakoś nie najlepsza

I kogo tu mamy ? Kawkę i gawrona ?

Bożenka by się przydała









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kindzia 18:52, 05 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ewcia...znowu mnie jeżóweczkami kusisz...takich brzoskwinkowych nie mam...a na tę moją jedyną energetyczną rabatę by pasowała. Już z Twojego powodu kolor na salonowej zmieniałam...nie kuś!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Dorota123 21:23, 05 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękności pokazujesz.
Przyszłam powiedzieć, że mój dostawca feralnych róż uznał reklamację i przysłał mi nowe, ładne krzaczki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
szemusia 21:51, 05 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Ewcia, Twój ogród od początku z jeżówkami mi się kojarzy. Dziś zaglądam po dluższej nieobecności i na co trafiam? Na piękny pokaz cudnych kwitów Musze sobie nowy folder założyc i skopiować te Twoje pięknoty
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ewsyg 09:13, 06 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Kindzia napisał(a)
Ewcia...znowu mnie jeżóweczkami kusisz...takich brzoskwinkowych nie mam...a na tę moją jedyną energetyczną rabatę by pasowała. Już z Twojego powodu kolor na salonowej zmieniałam...nie kuś!


A jednak jeszcze pokuszę, jeszcze kilka zostało do opisu

Jeżówka Ferris Wheel



U mnie ta jeżówka jest bardzo niska, ale ponieważ mam ją od tego roku to nie jestem pewna, czy to jej docelowa wysokość. Nieduża kępka wypuściła dużo kwiatów osadzonych na raczej cienkich łodyżkach. Rosła sobie zdrowo i bardzo cieszyła moje oczy ciekawą barwą kwiatów jak również ich pokrojem. Nie wymagała podwiązywania.










____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:32, 06 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Dorota123 napisał(a)
Piękności pokazujesz.
Przyszłam powiedzieć, że mój dostawca feralnych róż uznał reklamację i przysłał mi nowe, ładne krzaczki.


To miałaś Dorotko szczęście bo różnie z tym bywa.

Jeżówka Meringue

Pierwszy rok u mnie. To niska jeżówka, delikatna, subtelna zarówno w budowie jak i kolorze. Nie mam dużo jej zdjęć bo jest u mnie pierwszy rok. kolor kwiatów to delikatny krem. Kwiaty osadzone są na delikatnych łodyżkach, u mnie nie wymagała podwiązywania. Dobra na obrzeża rabat






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:50, 06 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
szemusia napisał(a)
Ewcia, Twój ogród od początku z jeżówkami mi się kojarzy. Dziś zaglądam po dluższej nieobecności i na co trafiam? Na piękny pokaz cudnych kwitów Musze sobie nowy folder założyc i skopiować te Twoje pięknoty


Kopiuj do woli a potem wybieraj którą kupić

Jeżówka Papallo White


To niska jeżówka, dobra na obrzeża rabat. Białe pojedyncze kwiaty są osadzone na sztywnych łodygach. U mnie pierwszy rok, ale już widzę, ze będę z niej zadowolona. Na pewno nie będzie się pokładała i nie będzie wymagała podwiązywania. Z kępy wyrasta dużo kwiatów.





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 11:20, 06 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82382
Uwielbiam jeżówki .....wszystkie bez wyjątku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies