Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

jona 12:32, 25 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Jesień u Ciebie w ślicznych kolorkach
Przeglady róż i jeżówek arcyciekawe . Wiecej można się dowiedzieć niż z opisów w szkółkach
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
ewsyg 13:52, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
danuta_szwajcer napisał(a)
Kolorowo u Ciebie no i tak ładnie jeszcze jeżowki kwitną, dzisiaj posiałam z tych zaschniętych i ciekawe czy coś z tego będzie Pozdrawiam


Sama jestem ciekawa Twoich eksperymentów. U mnie wysiew pomyślnie przebiegł tylko ze zwykłą, tą podstawową jeżówką, z innymi mam negatywne doświadczenia. Co bym nie wysiała i tak wschodziła ta podstawowa. Trzymam kciuki Danusiu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:53, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ivvvona napisał(a)
Jeżówki przecudne, wszystkie chciało by się mieć. Miłej niedzieli


Marzenia są po to, żeby je realizować
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:54, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
barbara_krajewska napisał(a)
Teraz wiem, dlaczego straciłam aż cztery odmianowe jeżówki! Za głęboko je posadziłam, ot co!


Cieszę się, że moja nikła wiedza na temat tych pięknych roślin komuś pomogła.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:54, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
eee_taam napisał(a)



to dopiero jest wynalazek


Wśród jeżówek jest kilka takich wynalazków
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 13:57, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewik napisał(a)
Rzeczywiście ciekawe się przebarwienia. Jaka jest wysoka?na zdj wygląda na niską.


To jest dość wysoka jeżówka, tak do kolan. Moja jest niska ponieważ wiosną atak na nią przypuściły ślimaki, musiała się pozbierać i zapewne siły poszły na walkę a nie na wysokość. Mam je trzy i ta na zdjęciu była najniższa. Poza tym jeszcze ich w tym roku nie dokarmiałam bo są z zeszłorocznego sadzenia. W tym roku dostaną coś dobrego do jedzenia to na pewno pokażą na co je stać.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 14:00, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
jona napisał(a)
Jesień u Ciebie w ślicznych kolorkach
Przeglady róż i jeżówek arcyciekawe . Wiecej można się dowiedzieć niż z opisów w szkółkach


Kolorki też mi się podobają. Zwłaszcza świdośliwa i dereń.

Asiu, będzie ciąg dalszy opisu jeżówek bo mam ich ponad trzydzieści odmian. Rzadko kiedy szkółki piszą o wadach roślin. Dobrze, że jest Ogrodowisko.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
jona 14:31, 25 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Zdjęcia roślinek w warunkach ogrodowych też więcej o niej mówią niż zdjęcia na metkach .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
ewsyg 15:08, 25 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
jona napisał(a)
Zdjęcia roślinek w warunkach ogrodowych też więcej o niej mówią niż zdjęcia na metkach .


To prawda.

Joasiu dla Ciebie kolejna jeżówka z serii kameleon

Jeżówka Caribbean Green

Jest ona wysoka, masywna, sztywne pędu, ale niestety wyłamują się i trzeba ją podwiązywać. Kolor kwiatów zmienny. Zaczyna jako seledynowo-różowa z przewagą tego pierwszego. Stopniowo jest coraz więcej różu, ale takiego raczej wyblakłego, który z czasem robi się bardziej intensywny. Od samego początku w kwiatku widoczny jest ciemny, duży środek. W fazie końcowej ta jeżówka jest dość mocnym akcentem.












____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bogdzia 15:46, 25 paź 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Fantastyczny jest Twoj przegląd jeżówek ale myślę ze powinnas zrobic dla tych informacji i zdjęc osobny wątek. Pięknie opisujesz i pokazujesz na zdjeciach ale za kilka miesiący trudno będzie to znaleźc a w osobnym wątku na długo by było do zaglądania.Koniecznie zrób w dziale byliny.(chyba taki jest)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies