Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

jacko011 09:30, 27 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2016
Posty: 5
co to za iglak? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Karol99 09:50, 27 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Najprawdopodobniej jałowiec chiński.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
jacko011 10:36, 27 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2016
Posty: 5
dzieki.Jałowiec chiński ma kilka pni?
Gardenarium 10:22, 28 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może cyprysik? Pokaż kolego trochę więcej igieł, bo zgaduj-zgadula niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:18, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być Chamaecyparis elwoodii

Zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacko011 09:46, 30 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2016
Posty: 5
sę w tym, że nie za bardzo mogę wejść do tego ogrodu. Ale spróbuję spytać właścicieli jak spotkam
Szanta 11:23, 01 cze 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Mam ogromną prośbę o identyfikację kilku roślin, które kupiłam w ubiegłym roku.
Porządkuję iglakową rabatę Mam już powoli jakąś wizję. Jednak tyle tych roślin, ze ciężko się zdecydować Na pewno skorzystam z rady Toszki i zainwestuję w stożkowe cisy, które są piękne
A oto moje nieprzemyślane zakupy ubiegłoroczne (te nieprzemyślane zakupy nadal popełniam

Nr 1 w sklepie ogrodniczym powiedziano mi, że to "rogi łosia"



Nr 2 tuja kupiona w trakcie zakupów szmaragdowych tujek na żywopłot. Miała być wsadzana na przemian ze szmaragdami, ale opatrzność czuwała i zostawiłam tylko jedną. Teraz widzę, że nieźle bym się wtopiła dając ją pomiędzy szmaragdy na żywopłot.



Nr 3 cis - to akurat wiem Niemniej, co można z niego wyczarować. Czy to jest ten, który kupuje się na żywopłoty?



Nr 4 też cis, wczoraj przeglądałam wątki o cisach i wyczytałam, że sadząc kilka takich w jednym dołku można uformować fajną kulkę Nie doczytałam jeszcze jak się tnie i jakim narzędziem Ot taki początkujący ze mnie ogrodnik



Nr 5 - ładna miniaturka, ale zabijcie nie mam pojęcia co to jest...



Nr 6 - fajny świerk chyba, ale jaki... wstyd się przyznać. Serbski kupowałam w tym roku, to już zapisywałam, a ten kupiony w szale zakupów. Ma wolny przyrost. Ładny jest, ale z drugiej strony jeden z moich psów odłamał mu zimą dolne 2-3 gałęzie



Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
kamikaze111 22:11, 04 cze 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
witam,
poszukuję roślin które dobrze będą rosnąć w cieniu. Mam przy altanie wielkiego świerka, pod którym chciałbym coś posadzić. Mam sporo ładnych kamieni i chciałbym z nich coś skomponować a między nimi posadzić jakieś krzewy np jałowce płożące.
Możecie mi coś zaproponować cieniolubnego?
Gardenarium 08:14, 07 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cis Repanda, mikrobiota syberyjska.
Jeśli cień jest suchy to nic nie urośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamikaze111 08:17, 07 cze 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Dziękuję za podpowiedź. do tego dołożę jeszcze bukszpan, który nie jest zbyt wymagający
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies