Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

xam 11:42, 13 mar 2017

Dołączył: 20 wrz 2016
Posty: 10
Czy mógłby mi ktoś polecić świerki/jodły w wersji miniaturowej, dorastające do max. 1,5m? Z góry dziękuję
ppaauulina 12:55, 13 mar 2017

Dołączył: 13 mar 2017
Posty: 1


Witam, również proszę o pomoc w rozpoznaniu tego drzewka. Dodam ze jest wysokie ok 4 m i szerokie ok 2 m

szkutnik 14:43, 13 mar 2017

Dołączył: 13 mar 2017
Posty: 6
według mnie to Cyprysik lawsona 'Ivonne'
Gardenarium 12:00, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
xam napisał(a)
Czy mógłby mi ktoś polecić świerki/jodły w wersji miniaturowej, dorastające do max. 1,5m? Z góry dziękuję


Zobacz, może tutaj coś znajdziesz http://www.ogrodowisko.pl/watek/3396-miniaturowe-iglaki

Pasuje świerk Conica ale ja go nie polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
izabelagw 14:37, 16 mar 2017


Dołączył: 10 sty 2017
Posty: 7
witam
od niedawna mam nowy ogródek i z pod kamieni odkrywam coraz to nowe roślinki...
mam takie coś maleńkie przed ogrodzeniem podsypane kamieniami. Może uda się Wam odkryć co to takiego?
ma kształt kuli tak około 25 cm nie wiem tylko jak długo rośnie w tym miejscu
Gardenarium 18:11, 16 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosna, ale jaka, może Zbigniew pomoże.

Sosna górska 'Mini Mops'?

Sosna hakowata 'Nana' ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 14:29, 19 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
Iza jaka jest długość igieł, średnia i ewentualnie tych najdłuższych
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
izabelagw 12:48, 27 mar 2017


Dołączył: 10 sty 2017
Posty: 7
ZbigniewG napisał(a)
Iza jaka jest długość igieł, średnia i ewentualnie tych najdłuższych

Igiełki ma tak około 2 centymetrów, Na razie rośnie wśród kamieni za płotem od strony ulicy. Nie wiem czy mam na razie zostawić czy przesadzić na ogród. Bo jak docelowo ma być małe to szkoda mieć za płotem i nie widziec z ogrodu.
izabelagw 12:56, 27 mar 2017


Dołączył: 10 sty 2017
Posty: 7
Mam jeszcze trzy iglaki, które niekoniecznie chcę zostawić na aktualnym miejscu, czy ktoś pomoże mi je określić?

1. Rośnie w słonecznym miejscu ciemnozielony i raczej do usunięcia. Chciałabym ewentualnie przesadzić. Jest wysoki na około 2 metry - nie wiem czy się przyjmie po przesadzeniu


2. Rośnie od wejścia do domu więc tylko rano ma słońce - raczej do usunięcia ewentualnie jeden do zostawienia


3. Te mi się najbardziej podobają są delikatniejsze w kolorze i mniej zwarte. Z prawej strony jest jeden zbrązowiały więc zakładam, że po zimie musiał przymarznąć. Ale te z lewej zostaną w tym miejscu co obecnie, ładnie osłaniają od sąsiadów a jednocześnie nie tworzą zwartej ściany Mają słońce prawie cały dzień
ZbigniewG 20:45, 28 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
izabelagw napisał(a)

..Nie wiem czy mam na razie zostawić czy przesadzić na ogród..
przesadź bo za duży nie urośnie
im szybciej tym lepiej i z większą bryłą
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies