Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Gardenarium 18:03, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosna czarna ma igły w pęczkach po 2, są spłaszczone, sztywne, ciemnozielone i spiczaste, bardzo długie, tutaj na takie długie nie wyglądają. Kluczowa jest ich ilość w pęczku.

Tylko, że sosna bośniacka też ma po 2.

Nie wiem jak bez tej informacji można od razu ocenić jaka sosna. Żółta dla przykładu ma po 3.

A ile ma Twoja sosna? Może po prostu sosna zwyczajna a sprzedana jako bośniacka? Jak na bośniacką to ma zbyt długie igły.

Zwyczajna w młodym wieku ma po 3-4 igły na krótkopędach. Potem po 2.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karczo91 16:52, 08 paź 2016

Dołączył: 08 maj 2016
Posty: 1
Otrzymaliśmy od znajomego sadzonki thuji, który twierdził, że są to thuje smaragd. Sadzonki posadziliśmy w zeszłym roku na jesieni, w tym roku thuje przybrały kulisty kształt. Czy jest szansa, że to faktycznie smaragdy czy może jednak dostaliśmy jakąś inną odmianę?
ebru 17:48, 08 paź 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 10
Dzięki Szefowo za czujność! Melduję, że moja sosna ma po 2 igły w pęczkach. Za płotem mam cały zagajnik młodych sosen pospolitych - w porównaniu z nimi kolor mojej wydaje się dużo jaśniejszy, a pokrój mniej zwarty. Poza tym kupowana była w dużej, sprawdzonej podwarszawskiej szkółce, więc może jednak bośniacka A czy mogę nieśmiało prosić o opinię w sprawie drugiego iglaka ze zdjęć?
Gardenarium 18:57, 08 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta druga to może wejmutka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ebru 14:35, 09 paź 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 10
Dziękuję za informacje! Mam nadzieję, że pomogą one znaleźć odpowiednie miejsce w ogrodzie dla moich iglaków
Karol99 21:18, 09 paź 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
karczo91 napisał(a)
Otrzymaliśmy od znajomego sadzonki thuji, który twierdził, że są to thuje smaragd. Sadzonki posadziliśmy w zeszłym roku na jesieni, w tym roku thuje przybrały kulisty kształt. Czy jest szansa, że to faktycznie smaragdy czy może jednak dostaliśmy jakąś inną odmianę?


Moim zdaniem może być to Danica.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
iwona1980 21:29, 09 paź 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Może ktoś wie co to za roślina ,ten iglak ,zdjęcie niewyraźnie,znajoma robiła.
z tej roślinki jest taka fajna kulka.
____________________
Pozdrawiam Iwona
elegance 19:29, 07 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Prosiłbym o pomoc w określeniu nazwy poniższej rośliny. Dodam, że jest ona zimozielona.
Witam,

____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
Kasya 18:40, 01 sty 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41944
zaczeło sie juz robic ciemno i aparat w telefonie kiepsko sobie poradzil, wiec musicie mi uwierzyc na słowo że te jałowce byly bardzo fajnie wyprowadzone na drzewa
i pytanie, co to moze byc za odmiana jałowca ??


____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Piotr_ 12:03, 01 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witam mam 2 małe iglaki dostałem je od znajomych którzy przywieźli je do polski z Norwegii moje pierwszy rok zimowałem od okryciem teraz bez i nie przemarzają rosną w kulki, a tam to potężne drzewa, rosną na skałach, i nad jeziorami.
Może ktoś zna co to za odmiana iglaka
Foto z Norwegii tych iglaków


I moje przyrost roczny dość mały mają do 4-5 cm rocznie.
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies