Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje miejsce na mapie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na mapie

Gosia_2211 21:27, 18 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37
u sąsiadów posadzony jest niewielki fragment żywopłotu z modrzewia(strasznie się sypie!) i niewielkie obsadzenia świerkami rosnącymi na macie...



sąsiadka jakoś dziwnie na mnie patrzyła jak mówiłam o tym,co robi mata z roślinami...ale to już jej wybór. Obok siebie w linii rosną tam modrzewie i świerki,więc po mojej stronie chcę posadzić coś zupełnie innego i w miarę szybko zasłaniającego płot i wiem,że nie powinny to być szmaragdy...wszak jest to działka wiejska...
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
Gosia_2211 21:30, 18 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37
Karol99 napisał(a)
to jesiony wyniosłe czy pansylwańskie?


aż tak ich nie znam,wyglądają tak:
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
Karol99 21:39, 18 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
to chyba wyniosły, a przebarwiają się jesionią na żółto?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gosia_2211 21:56, 18 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37
Z racji strefy klimatycznej,gliniastego w całości podłoża i faktu, że przebywam tu tylko weekendowo-niemożebnie kurczy mi się spis roślin,jakimi mogę dysponować.Zależy mi na czasie wyrośnięcia i w niektórych fragmentach zdecydowana jestem na sadzenie dużych roślin....ale nie po całości z racji areału...Dzieci daleko w świecie,pesel z tych 50+ z naciskiem na duży plus i rąk do pracy tylko dwoje....ewentualnie w porywach znajomi...W planach na ten rok mam linię kroplującą,na terenie ogrodu rozłożona jest woda w 4 ujęciach,prąd do zasilania sterownika i oświetlenia ogrodu.
Na ten moment najbardziej zainteresowana jestem tą granicą od południa działki-chodzi mi o coś,co spełni rolę żywopłotu i wysłoni mnie od sąsiadów.
Pod dużymi drzewami myślałam o porzeczce alpejskiej -by doprowadzić ją w okolice 1,5 metra,oczywiście strzygąc...jakieś łącznie 30 metrów.Tam,gdzie nie ma już drzew i u sąsiadów nie ma prawie obsadzeń-myślałam o pęcherznicy z dereniem i wysokimi trawami...to już na szerokość+zadarniające sięgające aż do domu...Wytyczonych rabat nie planuję-wytyczony mam tylko trawnik w formie koła przed tarasem-jakieś 200 metrów kwadratowych strzyżenia...
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
Gosia_2211 21:57, 18 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37
Karol99 napisał(a)
to chyba wyniosły, a przebarwiają się jesionią na żółto?


tak i bardzo wcześnie gubią liście...
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
Gosia_2211 22:05, 18 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37
Drugim dużym tematem jest północna granica działki-ta od pastwiska.To 65 metrów do wysłonięcia. Z przyczyn energetycznych muszę szybko wysłonić róg północno-zachodni...szybko i wysoko,co najmniej na 3 metry...Wiatry u nas z tego kierunku są silne i bardzo mroźne,nawet latem.Czyli pierwszych 35 metrów na już...pozostałe od strony parkingu też chciałabym posadzić w tym roku,bo tuż za płotem przebiega droga leżąca wyżej niż działka...i jestem jak na patelni.Co prawda to tylko szutrówka ale jak na drogę gminną dość ruchliwa...latem tumany kurzu i oczy ciekawskich...
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
Gosia_2211 22:18, 18 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37

Na zakończenie dzisiejszego wstępu obraz z tarasu "z zapożyczonym krajobrazem" -to zachodnia strona działki,której nie mam powodu zasłaniać...ale mogę dokomponować po mojej stronie płotu niejako uzupełnienie sięgające aż pod dom.





I to są moje klimaty...zielone klimaty.
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
boguslaw_r_ 16:22, 19 sty 2015


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj nie zazdroszczę pracy, która jest przed tobą, choć budowę domu masz z głowy i postawiony w błyskawicznym tępie, działaj pokazuj swoje poczynania, pytaj będziem radzić, pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gosia_2211 19:24, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 37
boguslaw_r_ napisał(a)
Witaj nie zazdroszczę pracy, która jest przed tobą, choć budowę domu masz z głowy i postawiony w błyskawicznym tępie, działaj pokazuj swoje poczynania, pytaj będziem radzić, pozdrawiam.


Witaj Bogusiu,cieszę się,że zajrzałeś do mnie,ja oglądałam Twój ogród jakiś czas temu...cóż powiedzieć -jest piękny.Ogród konesera.Masz ogromną wiedzę, świetne wyczucie formy...no i efekt!Ja dopiero zaczynam...ale nigdy nie jest za późno na realizację marzeń i wierzę, że mój ogród stworzę pięknym....może w trochę innym stylu...ale jedyny w swoim rodzaju.Znam i szanuję moje ograniczenia w realizacji-chociażby strefa wymarzania,glina...tu,na forum w przyjaznej atmosferze mam szansę uniknąć wielu błędów. Przygotowuję się z zachowaniem wszystkich Waszych wskazówek i rad...a teraz szukam inspiracji w zestawieniach roślin,które mogą u mnie rosnąć
____________________
Małgosia Moje miejsce na mapie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies