Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 13:53, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwona, Leon , Margo ja tez byłam zdziwiona...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 13:58, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)
Madżen trąb proszę głośno jak będziesz pryskać Treolem z Ortusem.
Sąsiedzi zaczynają przycinać drzewka owocowe czy to dobry czas na przycinanie grabów czy jeszcze za wcześnie?


Jesli nie beda zapowiadać mrozów to ciecie wykonam nawet pod koniec stycznia, ale póki co jakies ochłodzenie ma wrocic. Wiec pewnie bede ciąc na poczatku lutego. Własnie graby trzeba je ciąć gdy nie rusza jeszcże wegetacja . Czytałam dzisiaj o cieciu drzew owocowych, to syganał, ze jesli chcę podkrzesać brzozy to optymalny termin, bo te to juz nawet w lutym (jesli będzie cieplo) moga płakać....

Na Treol i Ortus jeszcze mamy czas. Musi byc min 5-10 stopni stale. Niektorzy nawet twierdza ze 12. Po prostu larwy musza sie obudzić czyli my tez musimy pocUć w kosciach wiosne ja jeszcze nie czuje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:00, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
zaczarowanaa napisał(a)
trochę mnie zatkałoale zazdroszcze! a u mnie zima stulecia sniegu juz ponad poł metra) i sypie......


O qurcze Ty to masz zimy... Brr
Ja tam wolę moje wrocławskie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:01, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nicol21 napisał(a)
Marzenko, to już nie szaleństwo ale oszołomstwo różane i to Ci się chwali . A niech teraz pięknie rozkwitną i się zaprezentują lepiej niż w poprzednim sezonie [jako że część była u Ciebie pierwszy rok dopiero]. Kupuj te trawy i sadź i pokazuj!!


Widze to po rózach, ze trezba poczekac i dac im czas. Wszystko tez zalezy jaki krzew kupimy. Czasem trafia sie piekny okaz , ktory nawet w pierwszym roku kwitnie (np moja Princess Ann) a na inne czekac ze 3 lata mój Prince i Falstaff
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:13, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lindsay80 napisał(a)
w szoku jestem, że ta lista taka długa, mogę sobie tylko wyobrazić jak trudno wpasować na tak małej powierzchni róże, żeby wszystko grało ze sobą idealnie kolorostycznie, wielkościowo, pod względem czasu kwitnienia itd..., ale Ty to umiesz zrobić bezbłednie.
Ciekawa jestem czy ja poprzestanę na Artemis, Eden Rose i Giardinie, trudne to będzie


Myśle że nie poprzestaniesz: masz miejsce, lubisz róże, jak Twoje dadza w tym roku czadu, dokupisz kolejne. Tak było ze mną
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:15, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)
2 pozycje z top 3 Juz mam po 2 szt a trzecią zaraz obejrzę


Uwielbiam ja za jej kształt kwiatow (spodeczki), piekny zwarty , pionowy pokroj i wysokosć 1m a przede wszystkim kwitnie niemal cały seozn i bardzo obficie. To jedna z moich starszych róz wiec obserwuję ja juz od dłuższego czasu i jest zdrowa i mocna.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ewik 14:22, 10 sty 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Madzenka napisał(a)


Uważam ze dla urody ogrodu mam juz za duzo róż. W tym roku słabo kwitnace lub nie spełniające moich oczekiwań egzemplarze będa eksmitowane. 100 szt to i tak wyjatkowo duzo i nei zamierzam tej liczby orzekraczaj. Nowe będa zastępować inne nie spełniające moich oczekiwan


Ja tak zrobiłam tej jesieni Setka to jednak magiczna liczba

Juz nie mogę sie doczekać Twojej różanki latem
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 14:25, 10 sty 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Madzenka napisał(a)


Widze to po rózach, ze trezba poczekac i dac im czas. Wszystko tez zalezy jaki krzew kupimy. Czasem trafia sie piekny okaz , ktory nawet w pierwszym roku kwitnie (np moja Princess Ann) a na inne czekac ze 3 lata mój Prince i Falstaff


Jakość sadzonki jest bardzo ważna . Jestem ciekawa czy bujną sie u Ciebie Prince i Falstaff , dumałam nad nimi, ale opinie są naprawdę różne choc czesto , że są maruderami.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Madzenka 15:10, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewik ja chyba musze Twoje lato sobie przestudiować ponownie nie wiedziałam, ze masz tyle roż. Bardziej kojarze Cię z pieskami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:12, 10 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewik napisał(a)


Jakość sadzonki jest bardzo ważna . Jestem ciekawa czy bujną sie u Ciebie Prince i Falstaff , dumałam nad nimi, ale opinie są naprawdę różne choc czesto , że są maruderami.


Moje na pewno sa maruderami. Tak samo był z Othello, dwa lata wegetował, juz miałam go wyrzucić , czytałam negatywne opinie a w tym roku dał czadu z kwiatami. Poczekam zatem cierpliwie bo bobie te róże maja zachwycające ciemnopurpurowe kwiaty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies