Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Bogdzia 20:42, 19 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)


Ja w ogóle nie rozumiem zgody na wycinanie drzew, ktore sama posadziłam....


I masz racje do ogrodów nie powinni sie wtrącac, czasem ludzie posadza cos czego nie znają a potem nie można tego wyciąc i zastapic czyms innym.Za to lasy tną ile chcą i z nikim się nie liczą a własnie lasy powinny byc chronione. Mowa o planowanej wycince drzew przypomina mi planowane polowania np na zające których teraz prawie nie mamy, oby tak nie było z lasami.A ogród powinien byc prywatna sprawą włascicieli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
20:58, 19 lut 2016
opublikowałam wczoraj listę róż ...szału nie ma ......zerknij ...czy według twojej klasyfikacji kolorów powinnam coś wykluczyć?chciałabym żeby mi się ten mix nie pogryzł

nie mam pojecia jak to sadzić ...wiem tylko ze w prostokącie będa ..ale która koło której itp ...oj wyzwanie

Madzenka 21:49, 19 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Eee tam zerknę zaraz

Bogdziu całkowicie sie z Toba zgadzam.

Aniaaa- juz dawno jej nie mam, prawdopodbnie padła z powodu opuchlakow, ktore z nia przyniosłam, cała rabata na której rosła został wygryziona.


Makkasiu - zasłaniaj szybciutko. Moze trawami?.

Dorotko juz odpowiedzi dostałaś. Miedzian i Promanal/Treol/Catane, gnowjówki, nicienie a inne wyłacznie przy poważnych problemach


Polinko - dzieki działalności takich osob jak Mazan, Władek, Bawarki zaczełam korzystac z chemi wyłacznie przy poważnych problemach


Ana Art - czasami się zastanwiam jakimi kryteriami sie kierują przy udzielaniu zgód ??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:53, 19 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
Marzeno ja tym razem z pytaniem.na przedplociu masz plukany zwitlr prawda? Jak w Twojej ocenie pasuje on do szarosci?nie jest zbyt zolty?
Ja planuje ten swoj glowny trakt wykonac z czegos naturalnego,taniego,pasujacego do traw i wlasnie o plukanym zwirze mysle tylko tej żółci sie boje.na korzysc przemawia fakt ze mam we wsi dwie zwirownie wiec były by blisko i tanio a chce by trakt byl dosc grubo wysypany.


Joanno
Na przedplociu mam płukany żwir, znakomicie pamietasz !
W suche dni nie wyglada to najgorzej,zwłaszcza ze mam skale porównawcza z szarym płotem i murkami gabionowymi. W taki dzien jak dzisiaj jest brązowawo- beżowo, szarość sie ukrywa. Mim to na przedplociu nie przeszkadza zwłaszcza, ze się wkomponowują w okoliczne brązy... Obawiam sie jednak, że ciebie mogłoby to drażnic. Kup sobie mały woreczek, wysyp i obserwuj.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 22:17, 19 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)


Joanno
Na przedplociu mam płukany żwir, znakomicie pamietasz !
W suche dni nie wyglada to najgorzej,zwłaszcza ze mam skale porównawcza z szarym płotem i murkami gabionowymi. W taki dzien jak dzisiaj jest brązowawo- beżowo, szarość sie ukrywa. Mim to na przedplociu nie przeszkadza zwłaszcza, ze się wkomponowują w okoliczne brązy... Obawiam sie jednak, że ciebie mogłoby to drażnic. Kup sobie mały woreczek, wysyp i obserwuj.
tego sie wlasnie obawialam.wiem ze sa tez szare odciene żwiru ale to chyba nie czesto.kupowac nie musze wystarczy ze na spacer z wiaderkem pojde ech... musze zatem znalezc cos takiego
http://pin.it/YaGoweT
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
MirellaB 23:04, 19 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko czy Twoje wiosenne kompozycje w donicach mają się dobrze? Nie jest za zimno w nocy, nie przemarzły?

Moje stokrotki w małych doniczkach wstawiam do domu na noc, a w dużych donicach nic jeszcze nie posadziłam, bo nie dam rady ich dygać do garażu.

Madżenko mech zraszam dwa razy dziennie i piękny jest zieloniutki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Rench 23:58, 19 lut 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Madzenka napisał(a)
Melduje ze w nocy miało być -4 skończyło sie na -2. Latałam i okrywałam kwiaty w donicach.
SkandalicNy skandal żeby w lutym mróz był!!!

A potem śnieg, gradobicie, deszcz i zaledwie +1 ale co tam juz sie znow ociepla

Co racja,to racja. Kto to widział

Procedurę drzewa też zaliczyłam,cóż niby nasze,a jednak nie.....
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Madzenka 07:46, 20 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
tego sie wlasnie obawialam.wiem ze sa tez szare odciene żwiru ale to chyba nie czesto.kupowac nie musze wystarczy ze na spacer z wiaderkem pojde ech... musze zatem znalezc cos takiego
http://pin.it/YaGoweT


A czy to nie jest gres granitowy, bo takiego jasnego żwirku nigdy nie widziałam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:48, 20 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Madżenko czy Twoje wiosenne kompozycje w donicach mają się dobrze? Nie jest za zimno w nocy, nie przemarzły?

Moje stokrotki w małych doniczkach wstawiam do domu na noc, a w dużych donicach nic jeszcze nie posadziłam, bo nie dam rady ich dygać do garażu.

Madżenko mech zraszam dwa razy dziennie i piękny jest zieloniutki


Kwiatki okryłam tylko na jedną noc gdy zapowiadali -4. A tak u mnie 0+2 więc nic im się nie dzieje

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:48, 20 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rench napisał(a)

Co racja,to racja. Kto to widział

Procedurę drzewa też zaliczyłam,cóż niby nasze,a jednak nie.....

Ciekawe jaką maż teraz pogodę?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies