Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

MirellaB 17:35, 17 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko melduję, że w Poznaniu śnieżyca
Normalnie zima
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Sebek 17:41, 17 lut 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MirellaB napisał(a)
Madżenko melduję, że w Poznaniu śnieżyca
Normalnie zima


Śnieg w połowie lutego - skandal!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 20:21, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Melduje ze w nocy miało być -4 skończyło sie na -2. Latałam i okrywałam kwiaty w donicach.
SkandalicNy skandal żeby w lutym mróz był!!!

A potem śnieg, gradobicie, deszcz i zaledwie +1 ale co tam juz sie znow ociepla
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:23, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margarete napisał(a)
O krokusy juz masz... Ale fajnie. ja musze u siebie poszukac w wekend co i gdzie mi powyłaziło....
Nie jestem na bieząco ale mam pytanie :
chce pryskac w sobote Promanalem - chyba juz można ? A miedzianem na grzyba to musze prysnąc przed Promanalem ? czy moga np tydzien później ?


Małgosiu na Promanal jeszcze za wczesnie. Średnia dobowa tempertura musi wynosić 10-12 stopni choc niektóre żródła podają 5-7. Ale u mnie ostanio średnia dobowa nie przekracza kilku stopni
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
20:27, 17 lut 2016
życzmy sobie żeby zima w kwietniu się nie obudziła dajmy jej jeszcze tydzień.....niech się zawczasu wyszaleje ...i niech już nas nie straszy
lojalna_ 20:31, 17 lut 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Krokusy masz zawsze najpierwsze swietne sa
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Madzenka 20:33, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
dominka napisał(a)



Mam pytanie odnośnie warstw, co jest pod kamykami?
Również planuję krokusy, tulipany i żonkile pod kamykami i nie wiem, co będzie najlepsze i dla roślin i dla utrzymania czystości rabaty.
Pozdrawiam Aga.


Pod kamykami jest ziemia, nie mam żadnej agrowłókniny. Dla estetyki najlepszy jest żwirek, dla wygody kora. Jeśli przy tej rabacie nie masz liściastych drzew to żwirek będzie dobry. Jeśli wysypiesz go grubo to chwasty też bedą słabo wychodzić. Jeśli cienka wartstwa to licz sie z walką z chwastami.

Na przedpłociu mam wysypany żwir płukany i położyłam agrowłókninę , bo na tej rabacie strasznie rozsiewały mi się chwasty z okolicznych pól . Ale agro mam tylko pod samym żwirkiem, gdzie nie są posadzone żadne rośliny.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:36, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Macham do wszytskich zaglądajacyh i zyczzę cieplutkiego wieczoru
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 20:40, 17 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko mchu dzisiaj nie dostałam (ale się na niego uparłam). Teraz nie tylko go wypatruję, ale i pytam

Kupiłam hiacynty z dekoracją mchu Zajrzyj do mnie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
dominka 20:50, 17 lut 2016


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Madzenka napisał(a)


Pod kamykami jest ziemia, nie mam żadnej agrowłókniny. Dla estetyki najlepszy jest żwirek, dla wygody kora. Jeśli przy tej rabacie nie masz liściastych drzew to żwirek będzie dobry. Jeśli wysypiesz go grubo to chwasty też bedą słabo wychodzić. Jeśli cienka wartstwa to licz sie z walką z chwastami.

Na przedpłociu mam wysypany żwir płukany i położyłam agrowłókninę , bo na tej rabacie strasznie rozsiewały mi się chwasty z okolicznych pól . Ale agro mam tylko pod samym żwirkiem, gdzie nie są posadzone żadne rośliny.

Dziękuję Madzenka,
a kamyki uzupełniasz lub myjesz np na wiosnę, czy gruba warstwa gwarantuje ich ładne utrzymanie?
Ja na przedpłociu mam cienki, bo 50cm szerokości pasek z agrowłókniną i kamykami- ale cienką warstwą i perz plewię :/
____________________
Aga- Zielony AZYL
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies