Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Sonka 10:13, 05 mar 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Madżenko, jakiej mocy masz wertykulator? Ja kupiłam właśnie 1300 wat i tak porównując do suszarki, to wydaje się słaby.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
MirellaB 10:25, 05 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam Madżenko. Często oglądam Twój ogród i bardzo mi się podoba ☺. Chciałam Cię prosić, żebyś zajrzała do mojego wątku i pomogła przy rabacie z hortensjami, którą zacznę obsadzać jako pierwszą. Zdjęcia tej rabaty i pomysły to strony 18,19,20,21,29.
U Ciebie też są kulki na pniu i trawa, więc może poradzisz☺
Planuje kulki wys.ok 1,5 i między nie trawę miskant morning light. Czy ta trawa wysokością nie przerośnie kulek? A jeżeli przerośnie to czy będzie to ładnie wyglądało?
I kolejne pytanie może poradzisz czy w załamaniu wykuszu też posadzić dwie kulki na pniu, a może jedną, czy np. wąski wysoki cis lub berberys tak, żeby nie zasłoniło okna.
Im bliżej do obsadzani tej rabaty tym więcej wątpliwości.
Jeżeli znajdziesz chwilę to zajrzyj i proszę podpowiedz☺





____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Wieloszka 10:39, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
lilia napisał(a)
Oświećcie mnie, proszę, co robi aerator, a co wertykulator?
Ile mniej więcej może kosztować takie coś spalinowe?

Aerator napowietrza trawnik, wertykulator nacina darń rozluźniając korzenie, co powoduje jej rozkrzewianie się i usuwa ( w większości) filc, czyli suchą trawę. Tzn. mój usuwa filc, zbiera do kosza - nie wiem, czy wszystkie to robią. Tak w skrócie
Spalinowe dobre chyba ok.1,5-2tys.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Selly 12:40, 05 mar 2015


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Zaznaczam i pozdrawiam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Joaska 15:13, 05 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Madzenka napisał(a)


A jaki ładny avatarek turkusowy
Ja muszę jeszcze w sobitę zrobic test czy brzozy mogę Witków. Parasol orzyciąć. Obawiam sie ze juz nie i poczochrance mnie beda denerwować do lata

Muszę też przesadzić pluskiwcę czekoladowe spod brzóz na różanke.


A to brzozy bardzo wrażliwe są na cięcie , że już teraz się boisz parasole podciąć???
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 15:20, 05 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Piszecie o piwoniach ... muszę sobie coś wykopać od mojej babci bo jakieś peonie ma... tylko że one tak krótko kwitną .... to chyba jedyny powód dla którego nawet o nich nie myślałam bo kwiaty maja owszem piękne ale zbyt krótkotrwałe...

A Madżen chciałam dopytać , ty w twoich donicach tych wysokich betonowych to masz wsypaną ziemię bezpośrednio do donic, czy wstawiasz do środka donice ??
Bo się zastanawiam czy te moje donice zasypać ziemią i wsadzić kulasy bukszpanowe ?? Czy lepiej wsadzać doniczki do środka??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Madzenka 18:38, 05 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)
Wtrącę się w dyskusję o aeratorach/wertykulatorach jako "szczęśliwa" posiadaczka ok.2000mkw samego trawnika Nie warto wypożyczać sprzętu z wypożyczalni - kosztuje to sporo (u nas 100zł/dzień), trzeba rezerwować wcześniej (a kto przewidzi dobrze pogodę...), zazwyczaj mają tępe noże. Przy małej powierzchni jak u Madżenki sprawdza się elektryczny, przy dużej - jak u nas - trzeba zainwestować w spalinowy. Jeśli aerator nie jest połączony z wertykulatorem (wymienne części) to kupiłabym wertykulator, jest wg mnie bardziej potrzebny.

Marzenko, podłączam się do pytania Kasi u mnie - gdzie kupić graby na żywopłot? Masz jakiś namiar? Takie wypasione, bo nie mogę czekać 2 lata na efekt


Wszystko napisałam na prive nie wiem czy dziewczyny juz wszystkiego nie wykupiły

Potwierdzam to co piszesz, mój areator wyczesuje trawe, wg mnie nie nakłuwa. Gdy wymieniam korbę do wertykulatora ten odpowiednio nacina murawę. Gdy chcę napowietrzyć , podziurkować murawę (lub uśmiercić robale w trawniku.....) stosuje walec do wałowania trawnika z nałożonymi kolcami - jest wyposażony w grube i długie kolce. Sprzet do ogrodu i trawnika kompletuje od kilku lat. Najpierw kupiliśmy walec przy zakładaniu trawnika. Walec wykorzystujemy po kazdej zimie do wyrównywania podłoża trawnika. Po dwóch latach dokupilismy areator/wertykulator. Areator wykorzystuję na początku sezonu do wyczesania trawnika. Po ok 2 tygodniach , gdy porzadnie kwitną forsycję robię wertykulację, lub po prostu gdy mamy czas. W trakcie sezonu zwykle jeszcze powtarzamy zabieg walcem z kolcami.

Dodam tylko, ze takie zabiegi sa konieczne na mojej bardzo ciezkiej gliniastej glebie. Bez tego trawnik będzie brzydki, z czasem nierówny (górki i doly) oraz do wymiany pi 5-7 latach.... Nie wiem jakich zabiegów poza podlewaniem wymaga trawnik na lekkiej glebie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
isia33 18:39, 05 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Wieloszka napisał(a)


Marzenko, podłączam się do pytania Kasi u mnie - gdzie kupić graby na żywopłot? Masz jakiś namiar? Takie wypasione, bo nie mogę czekać 2 lata na efekt


Witaj, właśnie wybrałam się do Ciebie z takim samym pytaniem. POzdrawiam. Iwona
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Madzenka 18:44, 05 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)

Aerator napowietrza trawnik, wertykulator nacina darń rozluźniając korzenie, co powoduje jej rozkrzewianie się i usuwa ( w większości) filc, czyli suchą trawę. Tzn. mój usuwa filc, zbiera do kosza - nie wiem, czy wszystkie to robią. Tak w skrócie
Spalinowe dobre chyba ok.1,5-2tys.


U mnie wertykulator raczej tylko nacina darń. Do usuwania filcu używam areatora, bo zamiast nakłuwać trawnik wyczesuje go z filcu. Wszystko zalezy od narzędzi. Aga zróbmy w sobotę zdjęcia sprzecioru aby wytłumaczyć dziewczyny działanie tego sprzetu.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malgorzata_s... 18:45, 05 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
U mnie nadal walka zimy z wiosną Wygrywa zima ale podobno tylko do jutra Do ogrodu jednak jeszcze nie wejdę z dwa tygodnie bo błoto straszne.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies