Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Gabisia 13:13, 08 maj 2016


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Macham do wszystkich ślicznotek dolnośląskich
Ajć, jaka jestem zła, że nie mogłam przyjechać na spotkanie!!

Jakie poczyniłyście zakupy?

Były jakieś nowości na kiermaszu??

Buziole Madżenko
Ogród olśniewający wręcz.
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
MirellaB 13:40, 08 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)



Magnolie obcina? Toż to herezja! Nie chodż moze juz do tej szkółki...
Ostatni raz nawoże magnolie w lipcu aby nabrała sił do zawiązania pąków na nastepny sezon

Madżenko tak mi powiedziała, żeby ładnie się rozkrzewiała to po przekwitnięciu ją przyciąć.

Ok. Czyli jej nie tnę, a ostatni raz podsypię nawozem w lipcu. Może być nawóz do hortensji i polecisz Madżenko inny?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kasya 13:47, 08 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Madzenka napisał(a)


Moje hammeln wyglądają na nieżywe ale z uporem maniaka je podlewam. jeśli little bunny rusza a te nie to znak,z e nie żyją. Ale mam jeszcze z tydzień czasu

Moje stipy mają się dobrze, nawet te przesadzane w środku lata ostatnim tchnieniem. Dlatego myślę, ze rozplenice tez jeszcze ruszą


ach juz nawet nie chce mi sie myslec o trawach takie spustoszenie mam...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewakatowice 15:23, 08 maj 2016


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
przepiękny Twój ogród. Uwielbiam ))
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Madzenka 17:19, 08 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
inag napisał(a)
Przyjemnie w niedzielę pooglądać takie widoczki
Tulipany masz genialne! Aż przykro pomyśleć, że zbliża się ich koniec. A, no i mam pytanie odnośnie czosnków bo moje doświadczenie z nimi jest niemalże zerowe a u Ciebie zachwycają... Czy cebule np. Globemasterów trzeba wykopywać po kwitnieniu, suszyć i znów wsadzać jesienią czy mogę je zostawić i liczyć na to że za rok zakwitną ponownie? Nie chciałabym ich zmarnować.
Udanej niedzieli!!!


Czosnki lepiej zostawić w gruncie to wtedy mnozą sie. U mnie jest zbyt ciezka , zbita glina i cebule schodzą coraz głębiej a kwiaty coraz mniejsze z sezonu na sezon. Ale w przeciwieństwie do tulipanów w tym samym miejscu kwitną lrzez kilka lat
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:22, 08 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabisia napisał(a)
Macham do wszystkich ślicznotek dolnośląskich
Ajć, jaka jestem zła, że nie mogłam przyjechać na spotkanie!!

Jakie poczyniłyście zakupy?

Były jakieś nowości na kiermaszu??

Buziole Madżenko
Ogród olśniewający wręcz.


Gabi szkoda, ze Ciebie nie było. Trzeba jakiś wypad giełdowy poczynić. Moze hortensje do donic?

No siem potnę, nie będe pisać 3 raz co kupiłam
Dla mnie nowosci nie było, w szczególnosci z trawami to jeszcze nigdy tak krucho nie bylo
Skoro Wieloszka powiedziła ze rutewka pikna to kupilysmy wszystkie Pamietasz kiedys akcję orliki teraz bylomidentycznie z rutewką
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 17:24, 08 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)


Gabi szkoda, ze Ciebie nie było. Trzeba jakiś wypad giełdowy poczynić. Moze hortensje do donic?

No siem potnę, nie będe pisać 3 raz co kupiłam
Dla mnie nowosci nie było, w szczególnosci z trawami to jeszcze nigdy tak krucho nie bylo
Skoro Wieloszka powiedziła ze rutewka pikna to kupilysmy wszystkie Pamietasz kiedys akcję orliki teraz bylomidentycznie z rutewką

ooo tak ona jest cudna, rutewką w tamtym roku parę osób się u mnie zachwycało
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 17:24, 08 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)

Madżenko tak mi powiedziała, żeby ładnie się rozkrzewiała to po przekwitnięciu ją przyciąć.

Ok. Czyli jej nie tnę, a ostatni raz podsypię nawozem w lipcu. Może być nawóz do hortensji i polecisz Madżenko inny?


Nigdy w zyciu, nie rób tego, magnolie nie znoszą cięcia oraz grzebania w korzeniach (moja Suzan jest tego najgorszym przykładem....)?. Czasem jesli musisz coś uciąć to mozesz to zrobić ale nigdy na zasadzie cięcia kosmetycznego. Czytałam natomaist ostanio aby wyłamywać kwiaty magnoli coby nie traciła sił na owoce. Musze ja wkrótce oskubać , moze to mieli na mysli?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:26, 08 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)


ach juz nawet nie chce mi sie myslec o trawach takie spustoszenie mam...


Kasia popierdzenie zimie w moim ogrodzie niewiele roslin zostało... A po wiosnie 2011/2012 z przymrozkami w maju spustoszenia było starszne. Moje rozplenice bleack beuty, budleja, róze wymarzły.. Coż trzeba sadizc od nowa.
Moja kolezanka po założeniu ogrodu powiedziła, ze wg projektantów 1/3 roslin wypada w pierwszym i drugim roku...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:27, 08 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ewakatowice napisał(a)
przepiękny Twój ogród. Uwielbiam ))


A coz to za piekny błękitny avatarek?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies