Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

kasja83 21:00, 08 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Madzenka napisał(a)
Ostrzegam grasuja juz slimaki! Obżerały mi jezówki, podpsypałam przedwczoraj granulki i dzisiaj trup sie na rabatach ściele. Jednej jezówki nie zauwazylam , nie obsypałam ja granulatem i jest łysa....znaczy jest kikutem bez młodych lisci. Lilie tez zabepieczyłam bo mi rok temu wszystkie paki kwiatowe wyżarły i lilie nie kwitły.... Hakone tez mi rok temu obżerały.....

A poza tym deszcz popadał co mnie cieszy bo nie musze włączać nawadniania. Raz słońce , raz deszcz, tak lubię

Czy slimaki lubią orliki?


I oytanie nt tarczników. Podobno dopiero w czerwcu lub lipcu otwierają swoje tarcze i wtedy opryski są skuteczne. Jeden z moich laurów został przez nie mocno zaatakowany. Jupiłam pałeczki na tarczniki i powtykalam do donicy. Dzisiaj czyściłam Laura i tarcze odpadły same. Czyżby srodek zadziałał czy to juz czas na wylęg larw?

już???? Co za podły naród. Aż się boję o moje dziewicze nasadzenia, w zeszłym roku było ich u nas mnóstwo :-/
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gabisia 21:02, 08 maj 2016


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Oj muszę poczytać o rutewce.
Ja właśnie trawek chciałam dokupić na kiermaszu, a tu klops.

Marzenko, jak zobaczysz gdzieś seslerię jesienną to daj cynka (najlepiej na priva, bo mi wykupiom!).
W porównaniu do innych, śpiących traw, jesienna buja już prawie do kolan!
Muszę jej mieć duuużo więcej.

Orliki lubią takie małe zielone robaczki W zeszłym roku się zagapiłam i zeżarły mi WSZYSTKIE listki do zera w dwie noce!

Niestety też dziś zauważyłam różnych intruzów w ogrodzie…
Mam powygryzane małe dziurki na niektórych różach, na liściach brzóz i grabów…

Ach, kochałabym ogrodniczkowanie jeszcze bardziej gdyby nie te przebrzydłe robactwo!

Na tarcznikach to się zna Karabelci Małż podobno
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
lojalna_ 21:06, 08 maj 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Co obgryzlo juz moje graby?

Opuchlakow u mnie nie ma chyba że mi się tak tylko wydaje
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
malgorzata_s... 21:12, 08 maj 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Fajne spotkanie było Ogród popodziwiałam znowu Buziak
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
21:28, 08 maj 2016
acha... czyli niebieskie granaty trzeba juz pod ręka mieć brzydze sie tej gadziny

tojeść długo kwitnie ...to mi nie pasuje ... szokujace co napisałam...bo zwykle szukam roslin co długo kwitna kuriozum



Zagajanka 21:37, 08 maj 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Karabela i Bleebla no jak mogliście wyjśc z kiermaszu bez rutewki

Ja tez wyszlam bez rutewki, ale to dlatego ze juz wczesniej wsadzilam u siebie kilka sztuk
Mnie akurat w jej temacie zainspirowały zeszloroczne zdjecia Kasi Robaczka.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Sebek 21:51, 08 maj 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie ślimaków jeszcze nie zauważyłem... Tfu tfu!

Zdjęcia z ogrodu - wiesz, że jest pięknie

A która seslerie lepsza - heufleriana czy jesienna? Chyba ta druga??
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MirellaB 21:59, 08 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madzenka napisał(a)


Nigdy w zyciu, nie rób tego, magnolie nie znoszą cięcia oraz grzebania w korzeniach (moja Suzan jest tego najgorszym przykładem....)?. Czasem jesli musisz coś uciąć to mozesz to zrobić ale nigdy na zasadzie cięcia kosmetycznego. Czytałam natomaist ostanio aby wyłamywać kwiaty magnoli coby nie traciła sił na owoce. Musze ja wkrótce oskubać , moze to mieli na mysli?

O wyłamywaniu kwiatostanów magnolii to mi mówiła pani w innej szkółce, że tak się robi jak przy rh. Nie wzięłam tego pod uwagę, bo pomyślałam, że znowu mnie w błąd wprowadzają.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
nawigatorka 22:13, 08 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A u nas dzis caly dzien podlewania... susza straszna.
Slimakibdo mojej wsi jeszcze nie trafiły i niech tak zostanie
Haha tez na jesienna poluje
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kamajla 22:57, 08 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
U mnie za to mrówek od groma. Jeżówki całe i ślimaków jak na razie brak. W międzyczasie szalała nornica, ale poszła już gdzie indziej.

Na spotkaniu znów nie mogłam się stawić, ale może następnym razem się uda... Twój wątek jako jeden z nielicznych śledzę na bieżąco, będę wypatrywała informacji o kolejnym.

Pozdrawiam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies