Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

ana_art 23:31, 08 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
eee_taam napisał(a)
o rutewce czytam ...ide do any ja obejrzeć ...o ile wrzuci aktualiazje bo przeciez nie znajde

ale o tojeść przyszłam zapytac ...wiem ze nie zimuje ...ale ile u ciebie kwitła ...kiedy zaczyna i kiedy kończy ( pixdrzwi) zastanawiam sie czy do mich korytek by sie nie nadała tam jest werbena i stipa ....znaczy ma być pewnie w lipcu ...a teraz sie kończa narcyzy ..to moze tojesc wypełni ta luke? jak myslisz?

ona kwitnie dwa razy, jak ją zetniesz to odbije jesienią, juz nie tak spektakularnie jak za pierwszym razem, ale kwitnie. Musiałabym pogmerać w zdjęciach z 2014
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Margarete 01:04, 09 maj 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ogród wiosenny mega-cudny, o rutewce też muszę poczytać bo nie znam. Fajne spotkanie miałyście, miło zobaczyć wrocławskie znajome buzie, i do tego takie uśmiechnięte.

Czytałam twój wpis magnolii, a ja właśnie też się zastanawiam co dać w nóżki swojej Susan bo ona rośnie u mnie pod kuchennym oknem tak po prostu w trawniku i nie podoba mi się to, wykosić też się nie da inaczej niż ręcznie.
Nie mam pomysłu ale i mam obawy o te korzenie....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 06:47, 09 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Co obgryzlo juz moje graby?

Opuchlakow u mnie nie ma chyba że mi się tak tylko wydaje

Gąsienice, u mnie tez już zaczęły. Kiedys w weekend majowy w Wiedniu widziałam gole gałezie grabów, tak gąsienice obżerały te młode listki. U mnie na razie pojedyncze wżery, da sie zyc. Jesli u Ciebie duzo dziur pryskaj, najlepiej czymś systemicznym.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:51, 09 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Macham radosnie wszystkim. Rutewkę wczoraj pooglądałam, pobbrywalam owocostany magnoli, obejrzałam dogorywające slimaki (wcale mi nie jest ich żal, dopiero sie pojawiają gole, większość w skorupkach ale żarłoczne tak samo na wiosnę), ogród deszcz podlał, obrywam orzekwitajace tulipany i czekam na azalie i czosnki
Podobno ciepełko ma do nas zawitać co mnie bardzo cieszy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:52, 09 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
U mnie ślimaków jeszcze nie zauważyłem... Tfu tfu!

Zdjęcia z ogrodu - wiesz, że jest pięknie

A która seslerie lepsza - heufleriana czy jesienna? Chyba ta druga??


Wg mnie jesienna lub skalna - rózny kolor, rozmiar i pokrój . Heufleriana trochę za duża i poczochrana w stosunku do skalnej. Ale musze poczekać bo skalna sadizłam dopiero jesienia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zana 07:28, 09 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tojeści zazdraszczam a ślimaków współczuję!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 07:52, 09 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Madzenka napisał(a)


Iwonka to sesleria jesienna, to jej 2,5 sezon u mnie a po lewej trzy nowe dosadzone po eksmisji bergeni

To muszę ją mieć. Robi świetną robotę na rabacie Tylko Finka jej obecnie nie ma. Wykupiona
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 07:55, 09 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Madżenko, zasychają mi czosnki. Razem z pąkami. Przemarzły, czy co innego się z nimi może dziać? Dwa mi tak zrobiły. Masz jakiś pomysł? Wcale ich dużo nie mam, więc każdy ma znaczenie ...
____________________
Ogródek Iwony II
siakowa 08:14, 09 maj 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
przyłażę i wzdycham po raz n-ty
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mixtoorka 10:21, 09 maj 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
siakowa napisał(a)
przyłażę i wzdycham po raz n-ty


I ja! I ja!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies