Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

anna_t 21:46, 23 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dzisiaj jadłam maliny juz po przeczytaniu Twoich postów z podziałem kolorystycznym róż i pierwszy raz w zyciu tak długo sie im przyglądałam
i jesli są dojrzałe to sa idealne
fotkę chetnie obejrzę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Madzenka 21:46, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)

Łuki ma na swojej bylinowej ascot i tam bardzo gra kolorami. Ona bardziej malinowa.


Uwazam,ze Ascot cudownie współgra z bladymi rózami np. Mme Knorr, comte de Chamord, moją NN podejrzewana o bycie Baillando, czy lekko brzoskiwniową Princess Alexandra of Kent.
Kolory róz sa takie nieoczywiste, ta sama róza w róznych miesiacach ma inne kolory, inna jest rano a jeszcze inna wieczorem lub w południe, inna gdy pekają paki a inna gdy przekwita

Jednej rzeczy nie lubię - połaczenia niebieskich tonacji z czerwonym, malinowymi. Nie lubie tez bieli z purpurą, wolę subtelne przejscie z bieli w kierunku delikatnego rózu, coraz ciemniejszego rózu, pink az do purpury
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 21:48, 23 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)
dzisiaj jadłam maliny juz po przeczytaniu Twoich postów z podziałem kolorystycznym róż i pierwszy raz w zyciu tak długo sie im przyglądałam
i jesli są dojrzałe to sa idealne
fotkę chetnie obejrzę
dokładnie o tym samym myślałam dzis jadajac maliny z krzaczka
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Makao_J 21:50, 23 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Sebek napisał(a)
Uwielbiam gadać pongliszem
Dzisiaj w pracy na szczęście miałem fajny dzień, bo było już wpół do fakapa Także może wyrobie przed dedlajnem


A to tu ten slang
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Madzenka 21:52, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
_Martini_ napisał(a)


Nie wiem jak dziękować! Jesteś boska. Siedzę już tyle dni i się głowię, a tu proszę Marzenka w trzy sekundy taki rewelacyjny opis sporządziła. Mus to wydrukować i na lodówkę Pozwól, że przekleję do siebie ku pamięci, bo z pamięcią u mnie coś kiepsko ostatnio. I tak jak obiecałam, więcej nie pytam.


Martini i Ania aby rozwiać wasze wątpliwości postaram sie jutro lub pojutrze pozrywać swieże kwiaty kwitnacych róz i wytłumaczę na jednym zdjeciu skalę od I do V
Trzy lata przesadzałam roze aby dojśc do tej kalsyfikacji i nei zgrzytać zębami jesienią kolejne roszady

A teraz szaleję znow za bladawcami, ta subtelność kwiatów jest piekna a purpury bywaja brzydkie w ostrym słońcu, szybko je orzypala i więdną. I zaczełam o dziwo kolekcjonować białe, limonkowe i budyniowe róze
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:55, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)
Marzenko oddam ci Novalis, tak jak umowione, i nic nawet w zamian nie chce, bo tam ciasno


Irenko ale musisz mieć Burgundy obok jej mamy Icberg
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:56, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anna_t napisał(a)
dzisiaj jadłam maliny juz po przeczytaniu Twoich postów z podziałem kolorystycznym róż i pierwszy raz w zyciu tak długo sie im przyglądałam
i jesli są dojrzałe to sa idealne
fotkę chetnie obejrzę

Bo własnie kolor takiej cudownie dojrzałej maliny ma Red Leonardo, wg mnie całkowicie niedoceniana roza, na ktora gapie sie z okna kuchennego z fascynacja. Niemal sie oblizuje na jego widok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:00, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)


Muszę to sobie zapisać żeby w kółko nie pytać o odcienie

Dodam jeszcze ze souvenir jest u mnie ciemiejszy niż William chociaż ma kwiaty w rożnych odcieniach.

Ale zapytam o to która z burgundow niewielkich pasuje do czerwieni ? Myślałam o red Leonardo ale nie widziałam jej na żywo

Kasiu u mni Suvenir zaczyna od II (ciemna malina) nastepnie robi sie purpurowy IV a na koncu gdy kwiat przekwita robi sie niemal czarny purpurowy. To przepiekna roza, ale do przesadzenia w inne miejsce bo posadziłam ja z niebieskawymi i lawendowymi. Nijak to nie pasuje....

Kasiu nie mam zadnej czerwieni w ogrodzie wiec nie wiem, wszystkie o odcieniu rózowym , malinowym. Myslę, ze najbliżej Red Leornardo , Othello lub Ascot ale głowy sobie nie dam uciąć....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:05, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kochani chciałam wszystkim odpiwiedzieć ale dyskusja lingwistyczna się w takim tempie wywiązała, ze was nie ogarniam Pozdrawiam Was zatem zbiorowo , dziękując za wizytę i bardzo ciekawą dyskusję

Sporo sie z niej mozna nauczyć i humor poprawić.

Pomyśle, ze kolory róz i wizyta Sebka moze wywołać taki ruch w wątku


Ps.
Łukaszu przybywaj test Tytusowy czas przejść tylko Ciiiiii bo mnie C wyeksmituje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:06, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
dokładnie o tym samym myślałam dzis jadajac maliny z krzaczka


Moze sie na jakąs purpurę w ciemnym kącie ogrodu skusisz ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies