Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Sebek 21:00, 30 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MagdaBaj napisał(a)
Przepraszam Madżenka , mam pytanie do Sebka Jak Ty posadziłeś w godzinę tyle cebul ))))))))))) Zdradź technikę Pozdrawiam wszystkich.


Bierzesz łopatkę do sadzenia cebul, cały towar z rozpiską gdzie co ma być i zapitalasz jak mały samochodzik spiesząc się, by sąsiadka nie zdążyła zobaczyć ile tego masz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 21:57, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MagdaBaj napisał(a)
Przepraszam Madżenka , mam pytanie do Sebka Jak Ty posadziłeś w godzinę tyle cebul ))))))))))) Zdradź technikę Pozdrawiam wszystkich.


Posadziłam tylko krokusy. Ja nie kopie pojedynczych dołków. Wukopuję rowek na dłuższym odcinku i wsadzam cebule a nastepnie przysypuję ziemią. Takim sposobem można posadzic bardzo duzo i szybko cebul.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:59, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)
Moje zakupy też jeszcze nieposadzone... Okazało się, że miejsce dla nich przeznaczone jest już zajęte
Adasiowi bardzo współczuję, jesteśmy jego dłużniczkami
Patrzę co dzień na piękne hortensje w wazonie i szukam miejsca w ogrodzie, żeby takie posadzić. Czy one muszą mieć więcej cienia, jak h. ogrodowe?


Agus moje incrediabl rosną w dziwnym miejscu - maja wschodnie słonce w pełni, potem w południe sa cieniowane orzez dach wiaty ale jednak dostaja światło, osłonięte od plącego zachodniego słonca. To dla nich idealne miejsce. Jesli masz gdzieś taką wschodnią rabate to wg mnie idelane miejsce. Najgorsze są zachodnie rabaty, w takich miejscach dosłownie wypala mi kwiaty hortensji i zasusza liscie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:00, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rojodziejowa napisał(a)


Madzenko jakbyś miała do wyboru te dwie róże, to którą byś wybrała (x10sztuk) na rabatę różaną?


Zdecydowanie wybrałabym Pashminę, to zachwycajaca róza i bardzo długo trzyma kwiat. Aspirin lubię, ale gdybym miała wybierać wole Pashminę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:07, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kochani cieszę się, że mimo mojej ograniczonej obecności wciąż jesteście Obiecuje jutro kilka zdjęć pod warunkiem, ze M skosi trawnik

Dzisiaj zdazyłam wykopać seslerie spod róz, bo po trzecim sezonie i duzej ilosci wody wygladała fatalnie. Poszła na rabate gdzie będzie miała sucho a w jej miejsce jutro posadzę młodsze sadzonki. Wyciepałam bonzaja bukszpanowego, pojdzie do donicy, na ktorą na razie nie mam koncepcji.... Rozplenice z donic poszły w białe róze i limonkowe jezówki z Wojsławic.

Sadzenie cebulowych... No własnie kiedy? Miałam dzisiaj wziąc urlop nie dałam rady, jutro parcuję, next weekend zajęty. Moze pod koniec pądziernika dam radę? Nie szkodzi, zdąze. Jutro tylko skończę sadzić krokusy. Ale nie ma co sie spieszyc, jak przyjdzie przymrozek zrobi sie luźniej i będzie miejsce na cebulowe

Jak zwykle szalony czas zawodowo, krótkie dni. Z tego powodu troszkę mnie mniej. Zwłaszcza że lubię czytać co sie u Was dzieje ! Brakuje zatem czasu na mój własny watek. Zimą nadrobimy

Jutro chyba większośc czasu spedzic na wybieraniu lisci chorych brzoz i magnoli. Wszędzie leżą liście.... Jesień? Nie zauwazylam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ren133 22:09, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)


Bierzesz łopatkę do sadzenia cebul, cały towar z rozpiską gdzie co ma być i zapitalasz jak mały samochodzik spiesząc się, by sąsiadka nie zdążyła zobaczyć ile tego masz


Hi hi hi ... pewnie krokusy sadziłeś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
MagdaBaj 06:30, 01 paź 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Sebek hehe.Nie zdążyłam sąsiadka zdążyła podejrzeć Marzenka od dziś cebulowe Twoim sposobem.
Tutaj u Ciebie zawsze się dużo dzieje. Przyciagasz kobieto rzesze ludzi Tak trzymaj
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
AniMa 20:42, 01 paź 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Sebek napisał(a)


Bierzesz łopatkę do sadzenia cebul, cały towar z rozpiską gdzie co ma być i zapitalasz jak mały samochodzik spiesząc się, by sąsiadka nie zdążyła zobaczyć ile tego masz

To moja koleżanka z pracy tak ma, jak cos w ogrodzie zaczyna robić.....jej sąsiadka ma rentgen w oczach i widzi wszystko co przybyło w ogrodzie albo co zmieniło położenie......
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Madzenka 22:33, 01 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ren a Ty krokusy już posadziłaś?

Magda po takim wpisei aż rwę się do wklejania fot !

AniMa z czasem sąsiedzi przywykną

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:38, 01 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sprawozdanie z dzisijszych prac:
1. wykopałam część seslerii jesiennych spod grabów, bo wiosna za gesto posadziłam mikrusy - już sie rozrosły i właziły na bukszpany
2.klapnięte selerie jesienne z rózanki przesadziłam na nowo tworzoną białą rózankę
3. wykopłam jezówki z kul bukspznaowych ( miałam misz masz gatunkowy i za wysokie ) i posadziłam w róże
4, posadziąłam krokusy pod grabami w miejsce po seslerii....
5 posadziłam rozplenice z donic na tasie na rabatę - na białą różankę
6 w donice wsadziłam chryzantemy. Szukałam białych albo bladoróżowych, nigdzie nie było, nabyłam bordowo -pomarańczowe....
7 M zrobił kanciki i skosił trawnik
8 było wielkie podlewanie Wojsławickich zakupów

Wydaje sie , ze niewiele dzisiaj zrobiłam a umordowalam sie jakbym przekopała hektar pola....

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies